Rudi Garcia geeft toe: "Volgen hen voor de Rode Duivels"

door
Rudi Garcia geeft toe:

Als Rudi Garcia spreekt, krijgt hij meteen vragen over Hans Vanaken van de Vlaamse pers. De bondscoach dribbelt er goed omheen. Zo ook bij Pickx Sports, waar ze hem wéér aan de tand voelden over de Gouden Schoen.

Hans Vanaken verdient een selectie voor de nationale ploeg, dat is duidelijk. Garcia blijft er echter maar vragen over krijgen. De bondscoach sprak over de Belgen in de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Scouten in België

"We focussen in deze eerste weken inderdaad even op de Belgisch stadions. Het is niet nodig om naar wedstrijden van Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku, Thibaut Courtois of Amadou Onana te gaan kijken. Hen kennen we al. Ik wil nu de Belgische competitie extra in de gaten houden, omdat daar veel jonge Belgen spelen die mijn stafleden en ik beter willen leren kennen. Want als ze beter zijn dan spelers uit het buitenland, waarom zou ik hen dan niet oproepen?", zei de coach.

Vanaken is een van de spelers die hij zeker scout. "Het volstaat om elk jaar zijn statistieken te bekijken om te weten hoe goed hij is. Het is een speler die beslissend is, zowel met goals als met passes. Dus ja, Vanaken is een van de spelers die we nauwgezet opvolgen."

Vanaken & co

Maar de drievoudige winnaar van de Gouden Schoen is niet de enige Belg die momenteel schittert in de Jupiler Pro League. Zo zijn er nog heel wat Belgen die dromen van een selectie. We sommen er een aantal op.

Spelers als Brandon Mechele, Chemsdine Talbi, Joaquin Seys, Jarne Steuckers, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren, Bryan Heynen en tal van anderen hopen ook op een selectiebrief in maart. In maart kennen we de eerste selectie van Garcia.

Zal Vanaken in maart opgeroepen worden?

Meest recent

Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

17
17
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

81
81
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

27
27
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

228
228
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

83
83
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

118
118
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

114
114
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

60
60
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

69
69
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

69
69
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

165
165
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

172
172
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

308
308
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

395
395
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

368
368
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

52
52
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

183
183
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

167
167
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

197
197
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

62
62
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

210
210
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

267
267

Meer sportnieuws