Killer Dolberg flikt het: Anderlecht verkoopt Antwerp nieuwe klap

door
Killer Dolberg flikt het: Anderlecht verkoopt Antwerp nieuwe klap

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag voor de tweede keer op enkele dagen tijd een tik uitgedeeld aan Antwerp FC. Op eigen veld speelde Paars-Wit zeker niet zijn beste partij, maar al bij al werd verdiend gewonnen: 2-0. Bovendien kon RSCA weer rekenen op een ijskoude Kasper Dolberg, die beide goals voor zijn rekening nam.

Afgelopen donderdag stonden beide ploegen ook al tegenover mekaar in de halve finales van de Croky Cup. Anderlecht trok toen aan het langste einde na een erg intense wedstrijd, met onder meer de veelbesproken rode kaart van Odoi. De Great Old zakte dus naar het Lotto Park af met de intentie om revanche te nemen.

Maar waar het tempo en de intensiteit in het bekertreffen hoog lagen, stelde de eerste helft van het competitieduel teleur. Zeker de aanvangsfase was een maat voor niets. Schietkansjes voor Dolberg en Janssen vormden de zeldzame hoogtepunten. Al leken de bezoekers wel het meest in de match te groeien.

Dubbelklapper Dolberg

Dat leidde uiteindelijk ook tot de grootste kans van de eerste helft. Chery vuurde immers een keihard schot af, de redding van Coosemans mocht gezien worden. Aan de overzijde had Lammens dan weer een goede reactie in huis op een poging van Dendoncker. Aan de rust stond het echter nog steeds 0-0.

Na de pauze wisten de Brusselaars dan weer hun niveau op te krikken. Na enkele speldenprikjes werd Paars-Wit daar ook voor beloond. Huerta legde de bal fraai in de loop van Dolberg, die trapte de 1-0 keihard binnen. En enkele minuten later tekende de Deen ook voor de 2-0, dit keer op assist van Sardella.

Slotoffensief blijft uit

Voor Dolberg was het zijn eerste basisplaats nadat hij in de voorbije weken aan de kant stond wegens een blessure. En zijn belang voor deze ploeg werd dus nogmaals onderstreept. Zeker toen zijn vervanger Vazquez andermaal een goede kans liet liggen. Bij Antwerp probeerde men na die dubbele achterstand wel nog een slotoffensief op poot te zetten. Maar Coosemans was opnieuw attent op een goede kans van Kerk en verder kwamen de bezoekers niet meer: 2-0-eindstand.

POLL: Welke ploeg ziet u dit seizoen het hoogste eindigen in de JPL?

Meest recent

”Snap nog altijd niet waarom” - Odoi’s dieptepunt tegen Anderlecht

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

23
23
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

88
88
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

18
18
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

39
39
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

157
157
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

199
199
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

136
136
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

266
266
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

140
140
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

139
139
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

177
177
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

311
311
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

180
180
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

293
293
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

133
133
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

471
471
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

257
257
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

799
799
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

256
256
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

69
69

Meer sportnieuws