RSCA geeft 'laatste kans': doorbreken of via achterdeur weg?

door
RSCA geeft 'laatste kans': doorbreken of via achterdeur weg?

RSC Anderlecht wist in januari eindelijk Abdulrazak Ishaq en Amadou Diawara te lozen. De twee spelers kwamen in de zomer van 2022 naar Anderlecht, maar vielen zwaar door de mand. Nilson Angulo kwam toen ook naar RSCA. Voor hem is het stilaan de laatste kans. Grijpt hij die na het vertrek van Francis Amuzu?

De zomermercato van 2022 was een drama. Het was geen toeval dat Anderlecht nadien een van zijn slechtste seizoenen ooit kende. Peter Verbeke sloeg daar de bal een aantal keren stevig mis. Nilson Angulo werd toen als groot talent weggehaald bij LDU Quito.

LEES OOK: Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

Verbeke had grote hoop

"Onze scouts proberen overal ter wereld jonge talenten te ontdekken. Zo volgen we Nilson al een hele tijd en het was duidelijk dat hij wedstrijd na wedstrijd progressie boekte. Nilson kan als aanvaller spelen, maar ook als winger of wingback. Hij is uiteraard nog jong en zal wat tijd nodig hebben om zich aan te passen, maar met zijn goede dribbel kan hij toch al snel van waarde zijn voor het team”, zei Verbeke toen via de clubkanalen.

Angulo wordt in juni 22 jaar en dan is het etiket van jong talent stilaan aan het vervagen. De Ecuadoriaan moet zich dringend gaan tonen. De flankaanvaller kreeg van Brian Riemer en ook David Hubert wel speelkansen, maar hij is en blijft een speler die zich o zo moeilijk kan doorzetten. Angulo maakt nog te vaak de verkeerde keuzes.

Geweldige acties, zoals bij de 0-2 op het veld van KV Kortrijk, zijn voorlopig te vaak een uitzondering. Angulo gaat vaker niet dan wel zijn man voorbij. De komende maanden zijn voor hem cruciaal: ofwel zet hij zich écht door, ofwel zal er in de zomer een oplossing gezocht moeten worden.

2 goals en 2 assists bij Anderlecht

Na ruim 2,5 jaar staat de teller van Angulo bij de eerste ploeg van Anderlecht op 2 goals en 2 assists in 45 matchen. Hij speelde daarin slechts 844 minuten. Bij RSCA Futures toonde hij wel meer met 9 doelpunten en 2 assists in 31 partijen (2.325 minuten). Angulo is snel, atletisch en bij momenten heeft hij echt wel leuke dribbels in huis.

Door het vertrek van Francis Amuzu naar Gremio krijgt hij meer speelminuten. Hubert heeft geen overschot aan explosieve flankaanvallers, enkel César Huerta en Samuel Edozie voldoen aan dat profiel. De speler ligt nog tot medio 2027 onder contract in het Lotto Park. Gaat Angulo nog doorbreken, of zal hij net als spelers als Ishaq en Diawara via de achterdeur Anderlecht moeten verlaten? Voorlopig lijkt het dat laatste te zijn. Aan Angulo om de bakens te verzetten.

CR

Gaat Angulo nog doorbreken bij Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

0
0
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

91
91
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

60
60
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

313
313
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

89
89
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

85
85
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

180
180
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

269
269
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

85
85
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

554
554
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

420
420
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

71
71
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

125
125
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

228
228
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

72
72
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

252
252
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

36
36
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

53
53
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

222
222
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

176
176
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

118
118
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

182
182
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

266
266
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

157
157

Meer sportnieuws