Anderlecht op toerental met ‘angstaanjagende’ transfer

door
Anderlecht op toerental met ‘angstaanjagende’ transfer

Anderlecht verraste op de laatste dag van de wintermercato met de komst van Elyess Dao (18), een snelle en technische spits van Amiens SC. De Franse Marokkaan, die bij Toulouse uitblonk als topschutter bij de U17, brengt explosiviteit en dribbelvaardigheid, vergelijkbaar met Francis Amuzu en Jérémy Doku. Door de blessure van Kasper Dolberg en de wisselvallige prestaties van Luis Vazquez, was een extra aanvaller broodnodig. Dao, omschreven als ‘angstaanjagend effectief’ in de box, krijgt bij Anderlecht de kans om zijn potentieel waar te maken.

LEES OOK: Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Nieuwe spits Anderlecht: topschutter bij de U17

Anderlecht had dringend nood aan een nieuwe spits door de blessure van Kasper Dolberg (27). Back-up Luis Vazquez (23) kan niet helemaal overtuigen, terwijl Keisuke Goto (19) wel zijn doelpuntjes meepikt bij de A-ploeg.

De komst van een extra aanvaller was dus geen overbodige luxe en met Elyess Dao (18) werd trainer David Hubert alvast op z’n wenken bediend met een veelbelovende spits.

De Franse Marokkaan was dit seizoen invaller bij de Franse tweedeklasser Amiens SC, dat hem vorige zomer weghaalde bij Toulouse FC - de interesse van Belgische clubs ten spijt.

Dao scoorde redelijk wat doelpunten bij Toulouse, hij was onder meer topschutter bij de U17, maar hij behoorde niet tot de spelers die in de zomer van 2024 een profcontract tekenden.

Ondanks zijn jonge leeftijd was het de bedoeling om veel speelminuten te maken en zelfs een basisplaats te bemachtigen bij Amiens. Dao startte aarzelend en terughoudend in Picardië, maar maakte een goede indruk in de voorbije weken en maanden.

Snel, technisch en ‘angstaanjagend’ in de box

Elyess Dao is een spits, de positie die zijn voorkeur wegdraagt, maar hij kan ook als rechteraanvaller spelen, waar hij wat meer aan de bal kan komen. Olivier Renard noemt hem een getalenteerde aanvaller met een interessant profiel.

“Hij heeft de stijl van het huis, is erg goed met de bal aan de voet én snel. Er was aardig wat interesse voor hem, we zijn dus blij dat hij het project van RSC Anderlecht heeft gekozen.”

Dao is snel, technisch en ‘angstaanjagend’ effectief in de box van de tegenstander, stond er te lezen op de clubwebsite van Amiens. “Hij boekt al een aantal weken vooruitgang. Hij begreep wat er van hem verwacht werd”, zei Omar Daf, coach van Amiens, dit seizoen over Dao.

“Aanvallend gezien, als hij in het veld komt, brengt hij die strijdlust en verticaliteit. Hij maakt steeds goede invalbeurten.”

Type Amuzu en Doku

Anderlecht verraste iedereen door op de laatste dag van de wintermercato de veelzijdige spits van Amiens SCvast te leggen tot 2029.

Elyess Dao was al sinds zondag in België en hij legde maandag zijn fysieke tests af, waarbij Anderlecht deze transfer geheim wist te houden tot op het moment van zijn aankondiging.

Mo Ouahbi, voormalig trainer van Anderlecht, is zijn coach bij de nationale ploeg. “RSCA heeft een geweldige speler gekocht”, verzekert Ouahbi aan L’Avenir.

Zijn ontwikkeling verloopt exponentieel omdat Anderlecht op hem rekent voor de A-kern, al is het niet uitgesloten dat hij nog zal pendelen tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures.

Dao is geen pure nummer negen, geen Luis Vazquez-profiel of een serial killer. Hij houdt ervan om zijn tegenstander één op één uit te dagen en heeft veel weg van het profiel van Francis Amuzu.

“Hier in Marokko noemen ze hem vaak 'Doku' - alle proporties in acht genomen. Hij heeft dezelfde morfologie”, aldus Ouahbi.

Dao zal potten breken bij Anderlecht

Meest recent

Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

137
137
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

11
11
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

106
106
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

109
109
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

56
56
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

161
161
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

14
14
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

58
58
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

307
307
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

119
119
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

179
179
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

90
90
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

316
316
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

185
185
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

159
159
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

474
474
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

156
156
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

163
163
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

263
263
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

278
278
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

389
389
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

140
140
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189

Meer sportnieuws