Anderlecht op toerental met ‘angstaanjagende’ transfer

door
Anderlecht op toerental met ‘angstaanjagende’ transfer

Anderlecht verraste op de laatste dag van de wintermercato met de komst van Elyess Dao (18), een snelle en technische spits van Amiens SC. De Franse Marokkaan, die bij Toulouse uitblonk als topschutter bij de U17, brengt explosiviteit en dribbelvaardigheid, vergelijkbaar met Francis Amuzu en Jérémy Doku. Door de blessure van Kasper Dolberg en de wisselvallige prestaties van Luis Vazquez, was een extra aanvaller broodnodig. Dao, omschreven als ‘angstaanjagend effectief’ in de box, krijgt bij Anderlecht de kans om zijn potentieel waar te maken.

Nieuwe spits Anderlecht: topschutter bij de U17

Anderlecht had dringend nood aan een nieuwe spits door de blessure van Kasper Dolberg (27). Back-up Luis Vazquez (23) kan niet helemaal overtuigen, terwijl Keisuke Goto (19) wel zijn doelpuntjes meepikt bij de A-ploeg.

De komst van een extra aanvaller was dus geen overbodige luxe en met Elyess Dao (18) werd trainer David Hubert alvast op z’n wenken bediend met een veelbelovende spits.

De Franse Marokkaan was dit seizoen invaller bij de Franse tweedeklasser Amiens SC, dat hem vorige zomer weghaalde bij Toulouse FC - de interesse van Belgische clubs ten spijt.

Dao scoorde redelijk wat doelpunten bij Toulouse, hij was onder meer topschutter bij de U17, maar hij behoorde niet tot de spelers die in de zomer van 2024 een profcontract tekenden.

Ondanks zijn jonge leeftijd was het de bedoeling om veel speelminuten te maken en zelfs een basisplaats te bemachtigen bij Amiens. Dao startte aarzelend en terughoudend in Picardië, maar maakte een goede indruk in de voorbije weken en maanden.

Snel, technisch en ‘angstaanjagend’ in de box

Elyess Dao is een spits, de positie die zijn voorkeur wegdraagt, maar hij kan ook als rechteraanvaller spelen, waar hij wat meer aan de bal kan komen. Olivier Renard noemt hem een getalenteerde aanvaller met een interessant profiel.

“Hij heeft de stijl van het huis, is erg goed met de bal aan de voet én snel. Er was aardig wat interesse voor hem, we zijn dus blij dat hij het project van RSC Anderlecht heeft gekozen.”

Dao is snel, technisch en ‘angstaanjagend’ effectief in de box van de tegenstander, stond er te lezen op de clubwebsite van Amiens. “Hij boekt al een aantal weken vooruitgang. Hij begreep wat er van hem verwacht werd”, zei Omar Daf, coach van Amiens, dit seizoen over Dao.

“Aanvallend gezien, als hij in het veld komt, brengt hij die strijdlust en verticaliteit. Hij maakt steeds goede invalbeurten.”

Type Amuzu en Doku

Anderlecht verraste iedereen door op de laatste dag van de wintermercato de veelzijdige spits van Amiens SCvast te leggen tot 2029.

Elyess Dao was al sinds zondag in België en hij legde maandag zijn fysieke tests af, waarbij Anderlecht deze transfer geheim wist te houden tot op het moment van zijn aankondiging.

Mo Ouahbi, voormalig trainer van Anderlecht, is zijn coach bij de nationale ploeg. “RSCA heeft een geweldige speler gekocht”, verzekert Ouahbi aan L’Avenir.

Zijn ontwikkeling verloopt exponentieel omdat Anderlecht op hem rekent voor de A-kern, al is het niet uitgesloten dat hij nog zal pendelen tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures.

Dao is geen pure nummer negen, geen Luis Vazquez-profiel of een serial killer. Hij houdt ervan om zijn tegenstander één op één uit te dagen en heeft veel weg van het profiel van Francis Amuzu.

“Hier in Marokko noemen ze hem vaak 'Doku' - alle proporties in acht genomen. Hij heeft dezelfde morfologie”, aldus Ouahbi.

JOUW MENING TELT:
Dao zal potten breken bij Anderlecht

Meest recent

Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

10
10
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

116
116
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

41
41
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

35
35
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

304
304
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

93
93
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

141
141
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

155
155
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

123
123
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

53
53
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

159
159
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

444
444
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

444
444
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

209
209
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

514
514
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1353
1353
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

92
92
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

129
129
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

170
170
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

101
101
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

605
605
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

38
38
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

191
191
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

290
290

Meer sportnieuws