Dender voelt zich geviseerd na rode kaarten: "Kleine club..."

door
Dender voelt zich geviseerd na rode kaarten:

Dender promoveerde afgelopen seizoen verrassend naar de Jupiler Pro League. Ondanks de club het kleinste budget van de Jupiler Pro League heeft, houdt het zich ferm staande. Tegen Sporting Charleroi ging het echter volledig mis.

Dender kreeg twee rode kaarten in de eerste helft. De promovendus moest aldus lange tijd met negen tegen elf spelen. Dat was onbegonnen werk en uiteindelijk wonnen de Carolo’s met 5-0 forfaitcijfers. Na afloop voelde Dender zich geviseerd.

LEES OOK: Euvrard verrast enorm met reactie na Standard-Antwerp

Kleine club aanvallen

Eerder was coach Vincent Euvrard al niet mals voor de arbitrage en ook verdediger Gilles Ruysen zag een vreemd gegeven. "Ik volg de actualiteit van het voetbal. Wij krijgen twee keer de zwaarste straf. Wij zijn Dender, misschien moeten wij er iets harder voor werken. Ik heb de beelden nog niet gezien, maar er wordt mij verteld dat de eerste rode kaart helemaal niet terecht is. We zijn streng behandeld”, klinkt het verwijtend.

Wanneer Dender met negen tegen elf verder moest was het kalf al verzonken. Ruysen wist dat er aanvallend niets veel meer in te brengen was tegen Charleroi. Het was vooral verdedigen geblazen voor de uitploeg. "Het was opladen om aan die tweede helft te beginnen. We hebben het zo goed mogelijk gedaan en het was eigenlijk een verdedigende training. Het is nu zo. Nu moeten we gewoon richting volgende week gaan."

Statuut van Dender

Ook coach Eurvrard hintte naar het gegeven dat Dender ‘de kleinste club van de JPL is’, maar wilde het daar toch niet op steken. "Ik wil ook niet zeggen dat het aan het statuut van Dender ligt, wij zijn niet Calimero. De beslissingen zijn niet vrijwillig tegen Dender, maar voor mij gaat het om coherente beslissingen die voor iedereen gelijk zijn."

Denk jij dat Dender strenger wordt aangepakt door hun statuut als 'kleine club'?

Meest recent

'Union heeft volgende knaltransfer nu al in vizier'

Union nam een droomstart in de Champions League met winst op PSV, maar de laatste wedstrijden lijkt ...

16
16
'Puzzelen voor Fink na nieuwe blessuredomper Genk'

Donderdag is KRC Genk opnieuw aan zet in de Europa League. De Limburgers puurden uit hun eerste ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Kompany verrast, ophef rond Mokio'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

143
143
Forbs roept straffe waarschuwing richting Bayern

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen Bayern München namens de Champions League. Nicky ...

129
129
'Spectaculaire comeback Klopp naar Liverpool in de maak'

Liverpool werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het een pak minder voor de ...

103
103
Courtois begint oorlog in Spanje: “Competitievervalsing!”

Thibaut Courtois is een oorlog gestart in Spanje. De doelman nam geen blad voor de mond wanneer het ...

102
102
"Zij hebben misschien meer kwaliteit als coach dan Kompany"

Daniël Van Buyten is samen met Jean-Marie Pfaff de Belgische speler met de grootste staat van ...

170
170
Union SG moet iets bedenken: "In België lukt dat wél"

Union SG verloor met 0-4 van Inter. Een terechte uitslag als je naar het spelbeeld en alle kansen ...

83
83
Club Brugge krijgt beetje hoop: "Bayern onklopbaar? Neen"

Bayern München hoopt vanavond zijn twaalfde opeenvolgende zege van het seizoen te boeken. ...

117
117
Union SG likt zijn wonden: "Of dit een tik is?"

Union SG verloor kansloos met 0-4 van Inter. Een oververdiende zege. De Brusselaars botsen in de ...

61
61
Kompany versus Club Brugge: RSCA denkt met weemoed terug

Bayern München - Club Brugge is in België toch vooral Vincent Kompany tegen Blauw-Zwart. ...

153
153
'AS Roma wil Zirkzee of Jupiler Pro League-spits'

Union SG werd de afgelopen jaren compleet leeggeroofd. Al kregen ze daar wel correcte transfersommen ...

68
68
Kompany verklapt: zó denkt Bayern-coach over Vanaken

In de Champions League waagt Club Brugge zich woensdag aan de loodzware verplaatsing op het veld van ...

431
431
'Vaste waarde moet vrezen voor WK-selectie bij Duivels'

Terwijl het clubvoetbal inmiddels weer op volle toeren draait, kan Rudi Garcia zich stilaan buigen ...

249
249
Onverwachte uithaal Hayen: "Geen recht van spreken"

Club Brugge werkte tot dusver een behoorlijk goed seizoen af, maar liet ook al de nodige steken ...

355
355
Emotionele Lang geeft vlammend interview: "Schandalig!"

Wat een erg mooie Champions League-avond had moeten worden, is uitgedraaid op een ware nachtmerrie ...

195
195
Marc Coucke schaakmat gezet: "In minder dan één minuut"

Hij is een man die niet snel terugdeinst voor risico’s. Miljardair, ondernemer, eigenaar van ...

215
215
Klap na klap: Vermeeren breekt volledig bij Marseille

Zaterdag won Marseille met 6–2 en speelde meer dan een uur tegen tien man, maar Arthur ...

670
670
Hasi in de wolken: enorme meevaller Anderlecht

RSC Anderlecht liet zondag twee punten liggen op het veld van STVV. Veel tijd om daar bij stil te ...

731
731
Totale afgang Napoli: Italianen slachten De Bruyne af

De Champions League heeft dinsdagavond enkele opvallende resultaten opgeleverd. Maar de meest ...

302
302
MacAllister geeft bijzondere verklaring na bizarre handsbal

In de Champions League heeft Union SG dinsdagavond opnieuw een pak voor de broek gekregen. Het begon ...

76
76
Bayern vs. Club Brugge: 'Hayen dropt surprise in basiself'

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een loodzware opdracht. Zo gaat de ...

475
475
Hubert baalt keihard: "Een onnodige pandoering"

Voor David Hubert is de eerste kennismaking met de Champions League geen fijne geworden. De nieuwe ...

116
116
Kranten unaniem: twee Unionisten vallen door mand

De knappe stuntzege op PSV lijkt intussen al ver in het verleden te liggen voor Union. In de laatste ...

232
232
Spektakel troef in CL: PSG én PSV zorgen voor tennisscores

In de andere dinsdagavondwedstrijden in de Champions League kregen we heel wat spektakel te zien. ...

59
59

Meer sportnieuws