Euvrard geeft refs er stevig van langs na kaartenfestijn

door
Euvrard geeft refs er stevig van langs na kaartenfestijn

Even mocht FCV Dender dromen van Play-Off I, maar de top zes is intussen weer ver weg. De promovendus blijft achter met een nul op negen nadat het zaterdag een oplawaai kreeg van Charleroi. Op Mambourg kreeg het een 5-0 om de oren.

Bij de rust was de wedstrijd al helemaal beslist, want dan had Dender al drie goals geslikt. Bovendien stond het dan ook al met amper negen spelers op het veld, want in de laatste vijf minuten van de eerste helft kregen zowel Nsimba als Scheidler rood.

LEES OOK: Tevreden Euvrard toch kritisch: "Verwacht meer van hem"

Euvrard haalt uit naar arbitrage

Beide spitsen kregen rood voor een slag of elleboog aan Ousou. Maar vooral de rode kaart voor Nsimba leek toch heel erg streng te zijn. Dender-trainer Vincent Euvrard was uiteraard niet te spreken over de arbitrage.

"Soms vallen er rode kaarten of penalty's. Maar waar ik heel veel problemen mee heb, is de totale incoherentie in de beslissingen de afgelopen weken", stelde hij bij DAZN. "Er worden beslissingen genomen met 2 maten en 2 gewichten."

Beslissingen in nadeel van Dender

Hij verwijst onder meer naar het feit dat Heymans vorige week geen rood kreeg voor een veel zwaardere elleboog en dus tegen Dender gewoon mocht spelen. Daarnaast zag hij ook nog beslissingen in het nadeel van zijn ploeg uitdraaien in de laatste weken, zoals vorige week de penalty van Standard.

"Dat zijn 50/50-fases die je moet beoordelen, maar die zijn op dit moment tegen ons. Het is een opeenstapeling van vele dingen in onze wedstrijden", besloot hij. "Ik wil ook niet zeggen dat het aan het statuut van Dender ligt, wij zijn niet Calimero. De beslissingen zijn niet vrijwillig tegen Dender, maar voor mij gaat het om coherente beslissingen die voor iedereen gelijk zijn."

Waren de rode kaarten terecht?

Meest recent

Explosie van vreugde bij Bayern: Blessin laat Kompany zweten

In de Bundesliga begon Bayern München om 15u30 aan zijn match tegen St. Pauli. Konden de ...

14
14
Hasi met zware keuze: "Zij brengen voetballend vermogen"

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de topper in eigen huis tegen Union SG. De Belgische ...

42
42
Leko doet heel frappante Jupiler Pro League-uitspraak

Ivan Leko is een trainer die zeer graag in de underdogrol kruipt. Voor een match zal hij ...

53
53
Anderlecht met groots plan: zorgt Verschueren voor doorbraak?

RSC Anderlecht heeft als prioriteit weer de nummer één te worden in België. Dat ...

321
321
Patris doet héél straf Union SG-verhaal uit de doeken

Union SG haalde Louis Patris voor 4 miljoen euro weg bij STVV, dat zo goede zaken deed nadat ze hem ...

30
30
'Oorlog' tussen FC Barcelona en Real Madrid loopt uit de hand

Real Madrid en FC Barcelona zijn voor eeuwig en altijd sportieve rivalen. Florentino Perez en Joan ...

96
96
Mannaert broedt op RSCA-plannetje: "Hij heeft al gebeld"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat spelers in de kern die hopen om op termijn hun kans te krijgen ...

226
226
Hubert over RSCA-periode: "Met hen klikte het minder"

Union SG moet aan de bak tegen RSC Anderlecht. Daar hopen ze weer te zegevieren, wat de afgelopen ...

96
96
Rigaux speelt open kaart over Tzolis, Ordonez en Onyedika

Bij Club Brugge lopen heel wat spelers in de kijker. Joel Ordonez, Christos Tzolis en Raphael ...

236
236
Kompany geeft zeldzame inkijk: "Geen 'Kompany Ball'"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. Hij won er al een titel en supercup en ...

27
27
Club krijgt draai om de oren: "Ze moeten zich niet overschatten"

Amper een drietal weken na de stunt tegen FC Barcelona, werd Club Brugge stevig met de voeten op de ...

162
162
'Lukaku en KDB verstomd: Napoli dropt heuse transferbom'

SSC Napoli wil zich dit seizoen dolgraag opvolgen als Italiaans kampioen en hoopt daarnaast zo lang ...

121
121
Bloedbad in JPL dreigt: "Aantal clubs in mum van tijd overkop"

In de schaduw van de Europese competities, incasseerde het Belgische clubvoetbal deze week een ...

454
454
'Transferverzoek ingediend: titanenstrijd Club en Anderlecht'

Nu de winterse mercato voor de deur staat, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro League met het ...

273
273
Stats voorspellen: déze Belgische club overleeft in UCL

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, miljoenentransfer Stassin'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
‘Man Utd bombardeert mercato: 150 miljoen voor sterspeler’

Manchester United hoopt snel weer aan de top van het Europese voetbal te staan. Onder Ruben Amorim ...

89
89
Club Brugge wankelt: Hayen ferm op zijn plek gezet

Club Brugge kreeg in de Europese midweekspeeldag een ferme mokerslag. In de Champions League ging ...

513
513
Derby op scherp: Hasi verbaast met straffe taal

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag in de Jupiler Pro League op tegen Union SG. De afgelopen ...

167
167
Exit Mignolet? 'Club Brugge-bestuur is niet bijgedraaid'

Simon Mignolet is inmiddels al 37 jaar, maar de doelman laat nog steeds zien een belangrijke kracht ...

867
867
Noa Lang compleet van zijn melk door De Bruyne

Kevin De Bruyne ligt in de lappenmand bij Napoli, maar de middenvelder is uiteraard nog steeds erg ...

44
44
Verrassend verdict: “Grootste groeipotentieel van België”

Royal Antwerp FC zit in de penarie. The Great Old staat in de gevarenzone en nam afscheid van coach ...

380
380
KV Mechelen onderuit: Vanderbiest geeft dé oorzaak

Bij KV Mechelen hoopten ze Standard een stevige tik uit te delen in de strijd om de top zes, maar de ...

233
233
'Atalanta in shock: CDK flirt met brutale exit'

Net nu Charles De Ketelaere in Bergamo alles heeft wat hij zocht, dreigt er een brutale ...

366
366
'Anderlecht beeft: Europese top dringt aan'

Wie de jeugdploegen een beetje volgt in België, weet dat er bij RSC Anderlecht heel veel talent ...

368
368

Meer sportnieuws