Euvrard geeft refs er stevig van langs na kaartenfestijn

111
Euvrard geeft refs er stevig van langs na kaartenfestijn

Even mocht FCV Dender dromen van Play-Off I, maar de top zes is intussen weer ver weg. De promovendus blijft achter met een nul op negen nadat het zaterdag een oplawaai kreeg van Charleroi. Op Mambourg kreeg het een 5-0 om de oren.

Bij de rust was de wedstrijd al helemaal beslist, want dan had Dender al drie goals geslikt. Bovendien stond het dan ook al met amper negen spelers op het veld, want in de laatste vijf minuten van de eerste helft kregen zowel Nsimba als Scheidler rood.

LEES OOK: Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Euvrard haalt uit naar arbitrage

Beide spitsen kregen rood voor een slag of elleboog aan Ousou. Maar vooral de rode kaart voor Nsimba leek toch heel erg streng te zijn. Dender-trainer Vincent Euvrard was uiteraard niet te spreken over de arbitrage.

"Soms vallen er rode kaarten of penalty's. Maar waar ik heel veel problemen mee heb, is de totale incoherentie in de beslissingen de afgelopen weken", stelde hij bij DAZN. "Er worden beslissingen genomen met 2 maten en 2 gewichten."

Beslissingen in nadeel van Dender

Hij verwijst onder meer naar het feit dat Heymans vorige week geen rood kreeg voor een veel zwaardere elleboog en dus tegen Dender gewoon mocht spelen. Daarnaast zag hij ook nog beslissingen in het nadeel van zijn ploeg uitdraaien in de laatste weken, zoals vorige week de penalty van Standard.

"Dat zijn 50/50-fases die je moet beoordelen, maar die zijn op dit moment tegen ons. Het is een opeenstapeling van vele dingen in onze wedstrijden", besloot hij. "Ik wil ook niet zeggen dat het aan het statuut van Dender ligt, wij zijn niet Calimero. De beslissingen zijn niet vrijwillig tegen Dender, maar voor mij gaat het om coherente beslissingen die voor iedereen gelijk zijn."

Waren de rode kaarten terecht?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

107
107
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

31
31
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

27
27
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

59
59
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

119
119
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

337
337
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

188
188
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

66
66
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

29
29
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

53
53
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

84
84
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

175
175
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

58
58
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

130
130
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

407
407
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

323
323
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

365
365
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

613
613
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

216
216
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

381
381
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

130
130
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

355
355
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

411
411

Meer sportnieuws