Euvrard geeft refs er stevig van langs na kaartenfestijn

door
Euvrard geeft refs er stevig van langs na kaartenfestijn

Even mocht FCV Dender dromen van Play-Off I, maar de top zes is intussen weer ver weg. De promovendus blijft achter met een nul op negen nadat het zaterdag een oplawaai kreeg van Charleroi. Op Mambourg kreeg het een 5-0 om de oren.

Bij de rust was de wedstrijd al helemaal beslist, want dan had Dender al drie goals geslikt. Bovendien stond het dan ook al met amper negen spelers op het veld, want in de laatste vijf minuten van de eerste helft kregen zowel Nsimba als Scheidler rood.

LEES OOK: Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Euvrard haalt uit naar arbitrage

Beide spitsen kregen rood voor een slag of elleboog aan Ousou. Maar vooral de rode kaart voor Nsimba leek toch heel erg streng te zijn. Dender-trainer Vincent Euvrard was uiteraard niet te spreken over de arbitrage.

"Soms vallen er rode kaarten of penalty's. Maar waar ik heel veel problemen mee heb, is de totale incoherentie in de beslissingen de afgelopen weken", stelde hij bij DAZN. "Er worden beslissingen genomen met 2 maten en 2 gewichten."

Beslissingen in nadeel van Dender

Hij verwijst onder meer naar het feit dat Heymans vorige week geen rood kreeg voor een veel zwaardere elleboog en dus tegen Dender gewoon mocht spelen. Daarnaast zag hij ook nog beslissingen in het nadeel van zijn ploeg uitdraaien in de laatste weken, zoals vorige week de penalty van Standard.

"Dat zijn 50/50-fases die je moet beoordelen, maar die zijn op dit moment tegen ons. Het is een opeenstapeling van vele dingen in onze wedstrijden", besloot hij. "Ik wil ook niet zeggen dat het aan het statuut van Dender ligt, wij zijn niet Calimero. De beslissingen zijn niet vrijwillig tegen Dender, maar voor mij gaat het om coherente beslissingen die voor iedereen gelijk zijn."

Waren de rode kaarten terecht?

Meest recent

'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

54
54
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

198
198
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

65
65
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

288
288
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

171
171
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

234
234
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

157
157
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

507
507
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

331
331
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

188
188
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

310
310
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

104
104
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

116
116
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

293
293
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

274
274
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

102
102
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

657
657
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

266
266
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

119
119
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

228
228
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

282
282
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

432
432
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

647
647
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

293
293
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

624
624

Meer sportnieuws