Boskamp onthult stemmen Gouden Schoen: opvallende nummer twee

door
Boskamp onthult stemmen Gouden Schoen: opvallende nummer twee

Aanstaande dinsdag is het zover, dan wordt in Middelkerke de Gouden Schoen 2024 uitgereikt. Daarnaast zullen ook winnaars in verschillende nevencategoriën in de bloemetjes gezet worden. Oud-winnaar Jan Boskamp maakte alvast zijn stemmen bekend.

In tegenstelling tot de trofee voor de 'Speler van het Jaar' in de Jupiler Pro League, wordt de Gouden Schoen niet bepaald op basis van de prestaties over een heel seizoen. Er wordt immers gestemd in twee rondes over een kalenderjaar. De eerste stemronde heeft dus betrekking op de tweede helft van vorig seizoen, de tweede op de eerste helft van het huidige seizoen.

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Brugse top twee

De eerste stemronde wordt gevoerd in de zomermaanden. De tweede, die doorgaans het zwaarst doorweegt, vond plaats vlak voor de jaarwissel. Bij de stemgerechtigden zitten onder meer journalisten, bestuursleden, scheidsrechters en oud-winnaars. Ook Boskamp mag als laureaat uit 1975 dus meestemmen.

In zijn column bij Het Belang van Limburg onthulde de sympathieke Nederlander alvast zijn keuzes voor de tweede stemronde. Weinig verrassend zette hij topfavoriet Hans Vanaken op één. "En Mignolet op twee", verrast Boskamp enigszins. "Bij de beloften heb ik op Stroeykens en Karetsas gestemd. En als beste Belg in het buitenland op Sels en Fofana."

Geen Nikcy Hayen

Naar goede gewoonte kiest Boskamp dus voor Belgische kandidaten. Al maakte hij daar voor één categorie een uitzondering op. Ondanks de goede prestaties van pakweg een Nicky Hayen bij Club Brugge, gaat de Nederlander bij de prijs voor 'Trainer van het Jaar' voor een buitenlander.

Die eer viel namelijk op Thorsten Fink. "Hij is mijn favorietje. Omdat hij STVV zo leuk liet voetballen en nu de enige is die Club Brugge het vuur aan de schenen kan leggen. Want zonder Genk was Club Brugge nu al bijna zeker van de titel."

Wie verdient de prijs voor 'Coach van het Jaar' volgens u?

Meest recent

Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

203
203
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

2
2
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

44
44
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

16
16
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

125
125
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

52
52
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

83
83
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

95
95
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

97
97
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

83
83
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

201
201
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

245
245
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

154
154
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

129
129
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

156
156
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

136
136
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

109
109
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

286
286
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

396
396
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

53
53
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

214
214
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

195
195
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

252
252
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

199
199

Meer sportnieuws