Klinisch Racing Genk zet positie Timmy Simons zwaar onder druk

door
Klinisch Racing Genk zet positie Timmy Simons zwaar onder druk

Racing Genk blijft zijn geweldig seizoen verder kleur geven. In het Westelse Kuipje kende de competitieleider tien moeilijke minuten, waarna het genadeloos overnam. Voor de Kemphanen is er weer één wedstrijd minder om de Play-Downs te vermijden.

Competitieleider Racing Genk ging vandaag op bezoek in het Kuipje. Daar stond Westerlo stilaan het water aan de lippen, de manschappen van Timmy Simons stonden virtueel in de Play-Downs en hadden dringend nog eens een zege nodig. Bij de Limburgers keerde Tolu terug in de basis, bij de Kemphanen kreeg Frigan weer een basisplaats.

LEES OOK: Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Dodelijk efficiënt Genk slaat Kemphanen KO

Het was de thuisploeg die vlammend van start ging. Na dik tien minuten spelen verscheen Rommens alleen voor Penders, zijn schot was echter veel te wild en ging hoog over. Racing Genk toonde aanvankelijk weinig maar sloeg even later aan de overkant wel dodelijk toe. Een voorzet vanop links bereikte El Ouahdi en die knalde genadeloos raak: 0-1.

De goede start van Westerlo was meteen uitgewist, de thuisploeg was nadien immers nergens meer. Op het halfuur pakte Tolu uit met een individuele actie, zijn schot vloog met wat geluk voorbij Jungdal: 0-2 en de wedstrijd leek al gespeeld in het Kuipje. De Kemphanen kwamen in het slot van de eerste helft via Haspolat en Rommens nog wel tot wat schoten, Penders echt bedreigen zat er niet in. Halfweg trok Genk andermaal met een goed gevoel de kleedkamer in.

Kemphanen schieten te laat wakker

Zat er nog een remontada in voor Westerlo? Simons gooide onder meer Slimani in de strijd, de ex-spits van Anderlecht die vorig seizoen nog even bij KV Mechelen actief was. Racing Genk was de thuisploeg alvast genadig, na een paar minuten spelen liet Tolu een huizenhoge kans onbenut.

Wat volgde was vooral veel controlevoetbal van de competitieleider, terwijl Westerlo nauwelijks aan een kans die naam waardig kwam. Pas in het absolute slot kregen we plots toch weer spanning: Sakamoto werkte centraal de 1-2 tegen de touwen na een prima voorzet. Een echt slotoffensief kwam er echter niet meer van de thuisploeg, dat simpelweg te weinig toonde vandaag. Zo zet Racing Genk weer druk op de concurrentie uit Brugge. De Kemphanen lijken week na week meer richting de degradatie play-offs te gaan, overleeft Simons deze nieuwe nederlaag?

Scoreverloop:

0-1 (18') El Ouahdi, 0-2 (30') Tolu, 1-2 (87') Sakamoto

Denkt u dat Simons volgende week nog trainer is in Westerlo?

Meest recent

'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

0
0
'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle Brugge kende dit seizoen weer een lastige start, maar met een 8 op 21 is het nu toch mee in ...

6
6
Opvallend oordeel: “Verhaeghe heeft écht visie“

Club Brugge begint om 18u45 aan zijn avontuur in de league phase van de Champions League. Daarin ...

59
59
‘De Bruyne schittert bij Napoli: dit detail maakt verschil’

De blikvanger van donderdagavond in de Champions League op donderdagavond is de terugkeer van Kevin ...

43
43
Lukaku terug naar België? Eén detail houdt alles tegen

Lukaku in de loge, knuffel met Coucke — het beeld ging rond. Maar achter die glimlach schuift ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van terugkeer, verrassing Clement'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

199
199
Barça zwaar in de penarie: CL-drama op komst

FC Barcelona begint dit seizoen weer met hernieuwde ambities aan de Champions League. De Catalanen ...

71
71
Crisis in Genk? Smets met de handen in het haar

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers zijn dit seizoen weer razend ...

179
179
Verhaeghe pakt uit met primeur over nieuw Club-stadion

Club Brugge is al jarenlang aan het proberen om een nieuw stadion op poten te zetten en dat blijkt ...

702
702
Goed nieuws voor Club: Monaco ziet steunpilaar nog uitvallen

Club Brugge zal er meteen moeten staan in de Champions League. Het treft dit seizoen immers de ...

210
210
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Terwijl de transfermarkt in principe gesloten is, vallen er toch nog enkele Belgische ...

69
69
'Witte rook op komst: Messi beslist over toekomst'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijnse ...

130
130
Mourinho beschuldigd van bizar 'complot' na nieuwe job

Het lijkt erop dat José Mourinho snel weer aan de slag zal gaan. Amper enkele weken na zijn ...

89
89
Nieuw knaljaar voor Charleroi? "Creëren iets buitengewoons"

Vorig seizoen wist Charleroi vriend en vijand te verbazen door met goed voetbal uiteindelijk een ...

61
61
Monaco-coach spreekt na hallucinante ervaring

Club Brugge begint straks om 18u45 aan zijn eerste opdracht in de league phase van de Champions ...

134
134
Lies Vandenberghe treft vrouw Van Gucht recht in het hart

VTM-sportanker Lies Vandenberghe en voormalig kampioene Blanka Vlasic lijken op het eerste gezicht ...

600
600
Verheyen snoeihard: "Die speler redt het niet bij Club"

Club Brugge speelt vanavond tegen AS Monaco. Als ze net als vorig jaar door willen gaan naar de ...

456
456
Crisis lonkt bij KRC Genk: Heynen trekt stevig van leer

KRC Genk moet zich dringend gaan bezinnen. Het verloor na een zeer zwakke prestatie met 0-1 van ...

420
420
Hoe vergaat het deze ‘Monaco-helden’ van Club Brugge?

Club Brugge speelt vanavond in eigen huis tegen AS Monaco. Een ploeg die ze in Brugge in principe ...

177
177
Bart Verhaeghe ontploft: "Dit gerucht klopt niet"

Het draait momenteel niet geweldig bij Club Brugge. In de competitie overtuigen ze zeker niet en ...

277
277
Dreun voor Club Brugge: Vanaken-probleem loopt uit de hand

Club Brugge worstelt met een paradox: Hans Vanaken is minder metronoom, maar beslist nog wél ...

466
466
Kompany doorbreekt stilzwijgen over ontslag Vandenhaute

Vincent Kompany wist met Bayern München Chelsea met 3-1 naar huis te sturen. Een vlotte zege ...

563
563
'Feest bij Standard: floptransfer vertrekt alsnog’

Standard gaat mogelijk alsnog een uitgaande transfer afronden. De Rouches zouden volgens ...

117
117
Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervaren pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

347
347
‘Transferbom onthuld: De Bruyne weigerde opvallende lokroep’

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

182
182

Meer sportnieuws