AA Gent op de sukkel: Vidarsson kondigt versterking aan

door
AA Gent op de sukkel: Vidarsson kondigt versterking aan

AA Gent is erg matig aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de brilscore van vorige week op Dender, bleef het vrijdagavond ook thuis tegen Charleroi op een gelijkspel steken (1-1). Extra versterking is dan ook meer dan welgekomen en die blijkt ook op komst.

Na het uiteenvallen van het triumviraat De Witte-Vanhaezebrouck-Louwagie, werd de sportieve leiding bij AA Gent afgelopen zomer herschikt. Eigenaar Sam Baro besloot daarbij om heel wat verantwoordelijkheid in handen van Arnar Vidarsson te leggen. De IJslander, tot dan actief in het jeugddepartement, werd gepromoveerd tot sportief directeur.

LEES OOK Vraagtekens bij AA Gent: dubbele toptransfer gemist

Tijdens de zomermercato ging hij meteen vol aan de bak. Vidarsson moest immers een pak uitgaande deals mee in goede banen leiden. Julien De Sart, Mathias Fernandez-Pardo, Tarik Tissoudali, Hyunseok Hong, ... zochten allemaal andere oorden op. Daarnaast moest uiteraard ook de nodige versterking in huis worden gehaald.

Versterking op komst

Dat laatste deed Vidarsson met wisselend succes. Aanwinsten als Tiago Araujo, Helio Varela, Zalan Vancsa en Andri Gudjohnsen waren bijvoorbeeld nog geen voltreffers. Mathias Delorge en Max Dean zijn dat op hun beurt wel. Maar de selectie blijkt, mede door de nodige blessuregevallen, toch niet voldoende gewapend om op meerdere fronten te strijden.

En dus moet in januari bijgestuurd worden. "We weten dat we onze ploeg moeten versterken en dat willen we ook. De wedstrijd tegen Charleroi verandert daar weinig aan", reageert Vidarsson bij Het Nieuwsblad. "Directe impact is zeer belangrijk. We gaan geen spelers halen die zes maanden niet gesjot hebben."

Lastige mercato

LEES OOK Vidarsson pakt uit met parel bij KAA Gent: “Een voorbeeld”

Ondertussen begint coach Wouter Vrancken wel ongeduldig te worden. Vidarsson snapt dat, maar stelt zijn trainer gerust. Zo is de kans groot dat er tegen de volgende match al inkomende transfers zijn afgerond. "De transferperiode in januari is natuurlijk lastig. De spelers die we echt willen halen, zijn goeie spelers. We willen graag de juiste spelers binnen halen, maar we doen dat niet aan eender welke voorwaarden. We gaan ons niet onder druk laten zetten. We weten dat je in mercato van januari vaak iets meer moet betalen. Dat is ook geen probleem. Maar niet té veel."

POLL: Vidarsson levert goed werk als sportief directeur ...

Meest recent

De Condé onthult opvallend verhaal over koopje KRC Genk

Zoals voorzien heeft KRC Genk een rustige wintermercato achter de rug. Zo streek er met Yaimar ...

20
20
Baro spreekt klare taal over trainerszoektocht AA Gent

In de tussenronde van de Conference League kijkt AA Gent donderdag Real Betis over de vloer. Voor ...

126
126
'Comeback van Vertonghen eist slachtoffers bij Anderlecht'

Of hij straks al in actie komt valt nog af te wachten, maar tegen Fenerbahçe kan David Hubert ...

255
255
Hein over Club: "Hij heeft zijn plaats bij Europese topclub"

Club Brugge mag dromen van de achtste finales van de Champions League, want het boekte woensdagavond ...

391
391
Miserie blijft duren: volgende 1B-club krijgt puntenaftrek

De voorbije maanden zijn alweer zeer woelig geweest voor het Belgische voetbal. In de zomer ging KV ...

107
107
Geraerts doet onthulling over gesprekken met Anderlecht

In september namen ze bij Anderlecht afscheid van Brian Riemer en enkele weken lang werd er druk ...

327
327
'Vinicius Junior zet deur helemaal open voor transferbom'

Real Madrid wist deze week nog maar eens een remontada neer te zetten in de Champions League, want ...

127
127
Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: ‘Celstraf tot vijf jaar’

Real Madrid boekte in de Champions League een spectaculaire overwinning op het veld van Manchester ...

142
142
KV Kortrijk laat nog een sterkhouder vertrekken

De transferperiode mag dan wel al even voorbij zijn voor Belgische clubs, toch valt er her en der ...

61
61
Licht gaat uit voor Filip Joos: "Zo ver reikt mijn invloed..."

Filip Joos beleeft weer mooie dagen met de hoeveelheid aan wedstrijden die elkaar in sneltempo ...

219
219
Mignolet en Mechele geven nieuw goudhaantje grote tip

Club Brugge wist woensdagavond opnieuw te verbazen door nu ook Atalanta over de knie te leggen. De ...

224
224
'Bounida heeft club voor volgend seizoen gekozen'

Tijdens de wintermercato was Rayane Bounida een hot topic. Het 18-jarige Belgische toptalent had in ...

199
199
De Condé geeft uitleg bij verrassend vertrek Cuesta

Dé missie van KRC Genk deze winter was om de kern bijeen te houden, want in Limburg hebben ze ...

136
136
'Deze 10 spelers verdienen meest selectie voor Rode Duivels'

Binnen ongeveer een maand maakt Rudi Garcia zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

1349
1349
TRANSFERUURTJE: 'Transferbom bij Real, Amoura versiert droomtransfer'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

418
418
Twee Club Brugge-talenten vallen op: “Goud in handen”

Club Brugge verbaasde weer in Europa door met 2-1 van Atalanta te winnen in de tussenronde van de ...

253
253
Verlinden haalt uit na OHL-transfer: “Bepaalde mensen…”

Thibaud Verlinden maakte een veelbesproken transfer van Beerschot naar rechtstreekse concurrent ...

219
219
Ex-ref duidelijk over penalty Club Brugge: "Daarom geen VAR"

Club Brugge won in het absoluut slot in de tussenronde van de Champions League tegen Atalanta. In ...

636
636
Union SG - Ajax: "Zou me niet verbazen als Garcia hem oproept"

Union SG ontvangt vanavond Ajax. Twee traditieclubs pur sang. De Brusselaars hopen tegen de ...

82
82
Dender pakt nog uit met zeer verrassende transfer

FCV Dender kon vorig weekend eindelijk nog eens winnen, want na een één op twaalf ...

52
52

Meer sportnieuws