AA Gent op de sukkel: Vidarsson kondigt versterking aan

429 stemmen
AA Gent op de sukkel: Vidarsson kondigt versterking aan

AA Gent is erg matig aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de brilscore van vorige week op Dender, bleef het vrijdagavond ook thuis tegen Charleroi op een gelijkspel steken (1-1). Extra versterking is dan ook meer dan welgekomen en die blijkt ook op komst.

Na het uiteenvallen van het triumviraat De Witte-Vanhaezebrouck-Louwagie, werd de sportieve leiding bij AA Gent afgelopen zomer herschikt. Eigenaar Sam Baro besloot daarbij om heel wat verantwoordelijkheid in handen van Arnar Vidarsson te leggen. De IJslander, tot dan actief in het jeugddepartement, werd gepromoveerd tot sportief directeur.

Tijdens de zomermercato ging hij meteen vol aan de bak. Vidarsson moest immers een pak uitgaande deals mee in goede banen leiden. Julien De Sart, Mathias Fernandez-Pardo, Tarik Tissoudali, Hyunseok Hong, ... zochten allemaal andere oorden op. Daarnaast moest uiteraard ook de nodige versterking in huis worden gehaald.

LEES OOK: Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Versterking op komst

Dat laatste deed Vidarsson met wisselend succes. Aanwinsten als Tiago Araujo, Helio Varela, Zalan Vancsa en Andri Gudjohnsen waren bijvoorbeeld nog geen voltreffers. Mathias Delorge en Max Dean zijn dat op hun beurt wel. Maar de selectie blijkt, mede door de nodige blessuregevallen, toch niet voldoende gewapend om op meerdere fronten te strijden.

En dus moet in januari bijgestuurd worden. "We weten dat we onze ploeg moeten versterken en dat willen we ook. De wedstrijd tegen Charleroi verandert daar weinig aan", reageert Vidarsson bij Het Nieuwsblad. "Directe impact is zeer belangrijk. We gaan geen spelers halen die zes maanden niet gesjot hebben."

Lastige mercato

Ondertussen begint coach Wouter Vrancken wel ongeduldig te worden. Vidarsson snapt dat, maar stelt zijn trainer gerust. Zo is de kans groot dat er tegen de volgende match al inkomende transfers zijn afgerond. "De transferperiode in januari is natuurlijk lastig. De spelers die we echt willen halen, zijn goeie spelers. We willen graag de juiste spelers binnen halen, maar we doen dat niet aan eender welke voorwaarden. We gaan ons niet onder druk laten zetten. We weten dat je in mercato van januari vaak iets meer moet betalen. Dat is ook geen probleem. Maar niet té veel."

Vidarsson levert goed werk als sportief directeur ...

Meest recent

Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

6
6
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

19
19
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

64
64
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

51
51
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

240
240
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

173
173
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

42
42
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

400
400
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

160
160
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

480
480
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

61
61
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

113
113
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

47
47
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

364
364
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

702
702
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

537
537
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

155
155
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1146
1146
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

177
177
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

79
79
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

677
677
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

260
260
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

528
528
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

260
260
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

281
281

Meer sportnieuws