AA Gent op de sukkel: Vidarsson kondigt versterking aan

429 stemmen
AA Gent op de sukkel: Vidarsson kondigt versterking aan

AA Gent is erg matig aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de brilscore van vorige week op Dender, bleef het vrijdagavond ook thuis tegen Charleroi op een gelijkspel steken (1-1). Extra versterking is dan ook meer dan welgekomen en die blijkt ook op komst.

Na het uiteenvallen van het triumviraat De Witte-Vanhaezebrouck-Louwagie, werd de sportieve leiding bij AA Gent afgelopen zomer herschikt. Eigenaar Sam Baro besloot daarbij om heel wat verantwoordelijkheid in handen van Arnar Vidarsson te leggen. De IJslander, tot dan actief in het jeugddepartement, werd gepromoveerd tot sportief directeur.

Tijdens de zomermercato ging hij meteen vol aan de bak. Vidarsson moest immers een pak uitgaande deals mee in goede banen leiden. Julien De Sart, Mathias Fernandez-Pardo, Tarik Tissoudali, Hyunseok Hong, ... zochten allemaal andere oorden op. Daarnaast moest uiteraard ook de nodige versterking in huis worden gehaald.

LEES OOK: Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

Versterking op komst

Dat laatste deed Vidarsson met wisselend succes. Aanwinsten als Tiago Araujo, Helio Varela, Zalan Vancsa en Andri Gudjohnsen waren bijvoorbeeld nog geen voltreffers. Mathias Delorge en Max Dean zijn dat op hun beurt wel. Maar de selectie blijkt, mede door de nodige blessuregevallen, toch niet voldoende gewapend om op meerdere fronten te strijden.

En dus moet in januari bijgestuurd worden. "We weten dat we onze ploeg moeten versterken en dat willen we ook. De wedstrijd tegen Charleroi verandert daar weinig aan", reageert Vidarsson bij Het Nieuwsblad. "Directe impact is zeer belangrijk. We gaan geen spelers halen die zes maanden niet gesjot hebben."

Lastige mercato

Ondertussen begint coach Wouter Vrancken wel ongeduldig te worden. Vidarsson snapt dat, maar stelt zijn trainer gerust. Zo is de kans groot dat er tegen de volgende match al inkomende transfers zijn afgerond. "De transferperiode in januari is natuurlijk lastig. De spelers die we echt willen halen, zijn goeie spelers. We willen graag de juiste spelers binnen halen, maar we doen dat niet aan eender welke voorwaarden. We gaan ons niet onder druk laten zetten. We weten dat je in mercato van januari vaak iets meer moet betalen. Dat is ook geen probleem. Maar niet té veel."

Vidarsson levert goed werk als sportief directeur ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

142
142
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

76
76
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

26
26
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

131
131
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

58
58
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

64
64
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

87
87
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

131
131
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

29
29
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

137
137
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

35
35
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

202
202
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

59
59
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

302
302
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

221
221
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

725
725
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

199
199
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

83
83
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

75
75
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

367
367
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

716
716
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

61
61
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

552
552
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

148
148
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

53
53

Meer sportnieuws