AA Gent op de sukkel: Vidarsson kondigt versterking aan

door
AA Gent op de sukkel: Vidarsson kondigt versterking aan

AA Gent is erg matig aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de brilscore van vorige week op Dender, bleef het vrijdagavond ook thuis tegen Charleroi op een gelijkspel steken (1-1). Extra versterking is dan ook meer dan welgekomen en die blijkt ook op komst.

Na het uiteenvallen van het triumviraat De Witte-Vanhaezebrouck-Louwagie, werd de sportieve leiding bij AA Gent afgelopen zomer herschikt. Eigenaar Sam Baro besloot daarbij om heel wat verantwoordelijkheid in handen van Arnar Vidarsson te leggen. De IJslander, tot dan actief in het jeugddepartement, werd gepromoveerd tot sportief directeur.

Tijdens de zomermercato ging hij meteen vol aan de bak. Vidarsson moest immers een pak uitgaande deals mee in goede banen leiden. Julien De Sart, Mathias Fernandez-Pardo, Tarik Tissoudali, Hyunseok Hong, ... zochten allemaal andere oorden op. Daarnaast moest uiteraard ook de nodige versterking in huis worden gehaald.

LEES OOK: Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

Versterking op komst

Dat laatste deed Vidarsson met wisselend succes. Aanwinsten als Tiago Araujo, Helio Varela, Zalan Vancsa en Andri Gudjohnsen waren bijvoorbeeld nog geen voltreffers. Mathias Delorge en Max Dean zijn dat op hun beurt wel. Maar de selectie blijkt, mede door de nodige blessuregevallen, toch niet voldoende gewapend om op meerdere fronten te strijden.

En dus moet in januari bijgestuurd worden. "We weten dat we onze ploeg moeten versterken en dat willen we ook. De wedstrijd tegen Charleroi verandert daar weinig aan", reageert Vidarsson bij Het Nieuwsblad. "Directe impact is zeer belangrijk. We gaan geen spelers halen die zes maanden niet gesjot hebben."

Lastige mercato

Ondertussen begint coach Wouter Vrancken wel ongeduldig te worden. Vidarsson snapt dat, maar stelt zijn trainer gerust. Zo is de kans groot dat er tegen de volgende match al inkomende transfers zijn afgerond. "De transferperiode in januari is natuurlijk lastig. De spelers die we echt willen halen, zijn goeie spelers. We willen graag de juiste spelers binnen halen, maar we doen dat niet aan eender welke voorwaarden. We gaan ons niet onder druk laten zetten. We weten dat je in mercato van januari vaak iets meer moet betalen. Dat is ook geen probleem. Maar niet té veel."

Vidarsson levert goed werk als sportief directeur ...

Meest recent

‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

196
196
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

46
46
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

117
117
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

141
141
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

278
278
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

61
61
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

143
143
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

30
30
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

108
108
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

211
211
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

188
188
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

77
77
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

150
150
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

66
66
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

53
53
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

112
112
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

315
315
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

266
266
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

37
37
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

148
148
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

534
534
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

423
423
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1408
1408
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

736
736
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

260
260

Meer sportnieuws