Steuckers spreekt zich uit over cruciale penaltyfase Club

door
Steuckers spreekt zich uit over cruciale penaltyfase Club

In de halve finales van de Croky Cup heeft Club Brugge woensdagavond een goede zaak gedaan. De landskampioen won in zijn heenmatch tegen KRC Genk immers met 2-1. Al hadden de Bruggelingen daar wel een strafschop voor nodig.

Blauw-Zwart begon het beste aan de bekerclash voor eigen veld. Maar door een gemiste voorzet van Christos Tzolis liet Club het na om een snelle voorsprong te nemen. Genk kon vervolgens wel de rug rechten en deed wat Club naliet. Dankzij een puik assist van Jarne Steuckers zorgde Tolu Arokodare immers voor 2-1.

LEES OOK: Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

Beslissende penalty

De reactie van de thuisploeg volgde echter meteen. Joel Ordoñez zette zijn foutje bij de tegentreffer recht door een corner hard tegen de touwen te koppen. De 1-1 was meteen ook de ruststand. Na de pauze hielden beide ploegen mekaar aanvankelijk weer in evenwicht. Tot Mujaid Sadick in de fout ging in de Genkse achterhoede.

Na een goede actie van Michal Skoras werd Ferran Jutgla aangespeeld in de zestien. Die miste zijn controle helemaal, maar werd tegelijk ook aangetikt door Sadick. Op aangeven van de VAR werd de bal dan ook op de stip gelegd. Tzolis trapte de elfmeter hard tegen de touwen en legde zo de eindstand vast.

Domme fout Sadick

Het duurde wel een tijdje alvorens de VAR en ref Lawrence Visser tot een beslissing kwamen bij die bewuste fase. Analist Marc Degryse vond het evenwel een terechte penalty. "Ik denk dat er geen discussie over mag bestaan. Sadick raakt hem op zijn enkel. Dat moet je niet doen in het strafschopgebied", klonk het bij VTM 2. 

Genk-smaakmaker Steuckers had echter wel zijn bedenkingen. "Ik denk dat Sadick hem lichtjes raakt, maar zelf vind ik het te licht. Jutgla controleert hem te ver, ik denk dat hij nooit in een positie komt waaruit hij kan scoren. Hij wordt lichtjes geraakt, maar dat gebeurt nu eenmaal in voetbal. Voor mij was het te weinig", aldus Steuckers.

De penalty voor Club was terecht ...

Meest recent

'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

59
59
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

55
55
Blessuregolf in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

235
235
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk ...

406
406
De Cat zéér streng bij Anderlecht: “Dat moet echt beter"

Nathan De Cat is stilaan één van de grote publiekslievelingen van het Lotto Park aan ...

71
71
HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Thorsten Fink is de volgende trainer die ontslagen is in de Jupiler Pro League. Na desastreuze ...

136
136
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

27
27
Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

154
154
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

204
204
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

62
62
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

450
450
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

213
213
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

62
62
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

192
192
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

42
42
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

340
340
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

295
295
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

33
33
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

376
376
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

251
251
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

304
304
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

260
260
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

252
252
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

1166
1166
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

208
208

Meer sportnieuws