Steuckers spreekt zich uit over cruciale penaltyfase Club

door
Steuckers spreekt zich uit over cruciale penaltyfase Club

In de halve finales van de Croky Cup heeft Club Brugge woensdagavond een goede zaak gedaan. De landskampioen won in zijn heenmatch tegen KRC Genk immers met 2-1. Al hadden de Bruggelingen daar wel een strafschop voor nodig.

Blauw-Zwart begon het beste aan de bekerclash voor eigen veld. Maar door een gemiste voorzet van Christos Tzolis liet Club het na om een snelle voorsprong te nemen. Genk kon vervolgens wel de rug rechten en deed wat Club naliet. Dankzij een puik assist van Jarne Steuckers zorgde Tolu Arokodare immers voor 2-1.

LEES OOK: Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Beslissende penalty

De reactie van de thuisploeg volgde echter meteen. Joel Ordoñez zette zijn foutje bij de tegentreffer recht door een corner hard tegen de touwen te koppen. De 1-1 was meteen ook de ruststand. Na de pauze hielden beide ploegen mekaar aanvankelijk weer in evenwicht. Tot Mujaid Sadick in de fout ging in de Genkse achterhoede.

Na een goede actie van Michal Skoras werd Ferran Jutgla aangespeeld in de zestien. Die miste zijn controle helemaal, maar werd tegelijk ook aangetikt door Sadick. Op aangeven van de VAR werd de bal dan ook op de stip gelegd. Tzolis trapte de elfmeter hard tegen de touwen en legde zo de eindstand vast.

Domme fout Sadick

Het duurde wel een tijdje alvorens de VAR en ref Lawrence Visser tot een beslissing kwamen bij die bewuste fase. Analist Marc Degryse vond het evenwel een terechte penalty. "Ik denk dat er geen discussie over mag bestaan. Sadick raakt hem op zijn enkel. Dat moet je niet doen in het strafschopgebied", klonk het bij VTM 2. 

Genk-smaakmaker Steuckers had echter wel zijn bedenkingen. "Ik denk dat Sadick hem lichtjes raakt, maar zelf vind ik het te licht. Jutgla controleert hem te ver, ik denk dat hij nooit in een positie komt waaruit hij kan scoren. Hij wordt lichtjes geraakt, maar dat gebeurt nu eenmaal in voetbal. Voor mij was het te weinig", aldus Steuckers.

De penalty voor Club was terecht ...

Meest recent

'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

12
12
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

4
4
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

10
10
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

67
67
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

120
120
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

71
71
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

230
230
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

207
207
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

261
261
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

91
91
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

400
400
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

239
239
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

124
124
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

79
79
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

219
219
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

431
431
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

377
377
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

158
158
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

218
218
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

549
549
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

940
940
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

102
102

Meer sportnieuws