Steuckers spreekt zich uit over cruciale penaltyfase Club

door
Steuckers spreekt zich uit over cruciale penaltyfase Club

In de halve finales van de Croky Cup heeft Club Brugge woensdagavond een goede zaak gedaan. De landskampioen won in zijn heenmatch tegen KRC Genk immers met 2-1. Al hadden de Bruggelingen daar wel een strafschop voor nodig.

Blauw-Zwart begon het beste aan de bekerclash voor eigen veld. Maar door een gemiste voorzet van Christos Tzolis liet Club het na om een snelle voorsprong te nemen. Genk kon vervolgens wel de rug rechten en deed wat Club naliet. Dankzij een puik assist van Jarne Steuckers zorgde Tolu Arokodare immers voor 2-1.

LEES OOK: Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

Beslissende penalty

De reactie van de thuisploeg volgde echter meteen. Joel Ordoñez zette zijn foutje bij de tegentreffer recht door een corner hard tegen de touwen te koppen. De 1-1 was meteen ook de ruststand. Na de pauze hielden beide ploegen mekaar aanvankelijk weer in evenwicht. Tot Mujaid Sadick in de fout ging in de Genkse achterhoede.

Na een goede actie van Michal Skoras werd Ferran Jutgla aangespeeld in de zestien. Die miste zijn controle helemaal, maar werd tegelijk ook aangetikt door Sadick. Op aangeven van de VAR werd de bal dan ook op de stip gelegd. Tzolis trapte de elfmeter hard tegen de touwen en legde zo de eindstand vast.

Domme fout Sadick

Het duurde wel een tijdje alvorens de VAR en ref Lawrence Visser tot een beslissing kwamen bij die bewuste fase. Analist Marc Degryse vond het evenwel een terechte penalty. "Ik denk dat er geen discussie over mag bestaan. Sadick raakt hem op zijn enkel. Dat moet je niet doen in het strafschopgebied", klonk het bij VTM 2. 

Genk-smaakmaker Steuckers had echter wel zijn bedenkingen. "Ik denk dat Sadick hem lichtjes raakt, maar zelf vind ik het te licht. Jutgla controleert hem te ver, ik denk dat hij nooit in een positie komt waaruit hij kan scoren. Hij wordt lichtjes geraakt, maar dat gebeurt nu eenmaal in voetbal. Voor mij was het te weinig", aldus Steuckers.

De penalty voor Club was terecht ...

Meest recent

‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

51
51
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

34
34
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

78
78
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

22
22
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

42
42
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

35
35
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

118
118
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

190
190
'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

KRC Genk trekt volgende week naar Marbella voor een winterse stage. Een ideaal moment voor nieuwe ...

345
345
'Jackpot Antwerp: toptransfer onverwachte sterkhouder'

Antwerp FC wil bij de start van de tweede seizoenshelft de goede prestaties van in de laatste weken ...

333
333
‘Tzolis verstomd: Palace choqueert met transferwending’

Hij zag het al voor zich: eindelijk die stap naar de Premier League. Maar in Engeland is ...

745
745
Géén Tzolis? "Als je eerlijk bent, geef je hém de Gouden Schoen"

Binnen een dikke week is het weer zover, dan wordt de winnaar van de Gouden Schoen bekend gemaakt. ...

422
422
'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

933
933
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

543
543
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

558
558
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

472
472
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

156
156
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

170
170
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

352
352
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

96
96
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

176
176
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

606
606
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

204
204
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

360
360
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

675
675

Meer sportnieuws