Steuckers spreekt zich uit over cruciale penaltyfase Club

door
Steuckers spreekt zich uit over cruciale penaltyfase Club

In de halve finales van de Croky Cup heeft Club Brugge woensdagavond een goede zaak gedaan. De landskampioen won in zijn heenmatch tegen KRC Genk immers met 2-1. Al hadden de Bruggelingen daar wel een strafschop voor nodig.

Blauw-Zwart begon het beste aan de bekerclash voor eigen veld. Maar door een gemiste voorzet van Christos Tzolis liet Club het na om een snelle voorsprong te nemen. Genk kon vervolgens wel de rug rechten en deed wat Club naliet. Dankzij een puik assist van Jarne Steuckers zorgde Tolu Arokodare immers voor 2-1.

LEES OOK: Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

Beslissende penalty

De reactie van de thuisploeg volgde echter meteen. Joel Ordoñez zette zijn foutje bij de tegentreffer recht door een corner hard tegen de touwen te koppen. De 1-1 was meteen ook de ruststand. Na de pauze hielden beide ploegen mekaar aanvankelijk weer in evenwicht. Tot Mujaid Sadick in de fout ging in de Genkse achterhoede.

Na een goede actie van Michal Skoras werd Ferran Jutgla aangespeeld in de zestien. Die miste zijn controle helemaal, maar werd tegelijk ook aangetikt door Sadick. Op aangeven van de VAR werd de bal dan ook op de stip gelegd. Tzolis trapte de elfmeter hard tegen de touwen en legde zo de eindstand vast.

Domme fout Sadick

Het duurde wel een tijdje alvorens de VAR en ref Lawrence Visser tot een beslissing kwamen bij die bewuste fase. Analist Marc Degryse vond het evenwel een terechte penalty. "Ik denk dat er geen discussie over mag bestaan. Sadick raakt hem op zijn enkel. Dat moet je niet doen in het strafschopgebied", klonk het bij VTM 2. 

Genk-smaakmaker Steuckers had echter wel zijn bedenkingen. "Ik denk dat Sadick hem lichtjes raakt, maar zelf vind ik het te licht. Jutgla controleert hem te ver, ik denk dat hij nooit in een positie komt waaruit hij kan scoren. Hij wordt lichtjes geraakt, maar dat gebeurt nu eenmaal in voetbal. Voor mij was het te weinig", aldus Steuckers.

De penalty voor Club was terecht ...

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

22
22
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

18
18
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

349
349
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

62
62
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

229
229
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

69
69
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

355
355
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

336
336
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

119
119
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

419
419
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

240
240
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

438
438
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

495
495
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

418
418
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

181
181
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

256
256
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

333
333
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

219
219
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

90
90
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

219
219
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

684
684
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

125
125
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

659
659

Meer sportnieuws