Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

door
Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

Club Brugge heeft woensdagavond een optie genomen op de finale van de Croky Cup. De landskampioen trok immers aan het langste einde in de thuismatch tegen KRC Genk. Maar met een 2-1-tussenstand op het bord, blijft er nog heel wat mogelijk tijdens de return van de halve finales.

Op voorhand werd heel wat verwacht van het duel tussen de nummers één en twee uit het Jupiler Pro League-klassement. En de twee titelpretendenten stelden niet teleur. Het was Club dat het beste aan de match begon voor eigen volk. De Bruggelingen kregen zelfs een grote kans om snel op voorsprong te komen, maar Tzolis miste zijn voorzet compleet.

Daar wist Genk optimaal van te profiteren. Tolu won zijn duel aan de middellijn en zo raakte de bal uiteindelijk tot bij Steuckers. Die leverde een geweldige voorzet af richting de tweede paal. Daar dook Tolu op om de actie die hij zelf opzette op een fraaie manier af te werken. Al had Ordoñez tot twee keer toe beter moeten doen.

LEES OOK: 'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Club Brugge reageert meteen

De Ecuadoraanse verdediger zou die fout echter meteen rechtzetten. Blauw-Zwart kreeg niet veel later immers een corner en Ordoñez kopte die hoekschop netjes in doel. In de slotfase van de eerste helft moest Jackers nog uitpakken met een goede redding op Kayembe, aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-1.

Na de pauze bleven beide ploegen mekaar goed in evenwicht houden. Genk liet de kans echter liggen na een vrije trap op een gevaarlijke plek, aan de overzijde konden Vanaken en Jutgla onvoldoende afwerken. Naarmate de twee helft vorderde kantelde de match echter steeds meer in het voordeel van de thuisploeg.

Strafschop na VAR-interventie

Bovendien kreeg Club een handje toegestoken. Sadick trapte Jutgla immers aan in de zestien. De spits van Club geen vrij theatraal neer, maar de fout van de Genkse verdediger was ook nergens voor nodig. Na interventie van de VAR ging de bal ook op de stip. Tzolis trapte de elfmeter keihard voorbij Penders.

Vervolgens liet de thuisploeg het na om de match helemaal op slot te doen. En dus bleef het opletten voor de 2-2. Genk probeerde ook terug te slaan op de tegenaanval, in de afwerking liep er echter telkens wel iets fout. En zo won Club uiteindelijk met 2-1. Genk kreeg dus een (mentaal) tikje, maar voor de heenmatch van begin februari blijft alles mogelijk.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

9
9
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

49
49
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

32
32
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

70
70
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

203
203
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

172
172
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

190
190
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

453
453
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

352
352
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

247
247
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

376
376
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

99
99
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

79
79
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

51
51
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

157
157
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

54
54
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

98
98
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

74
74
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

81
81
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

49
49
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

114
114
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

248
248
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

323
323

Meer sportnieuws