Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

door
Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

Club Brugge heeft woensdagavond een optie genomen op de finale van de Croky Cup. De landskampioen trok immers aan het langste einde in de thuismatch tegen KRC Genk. Maar met een 2-1-tussenstand op het bord, blijft er nog heel wat mogelijk tijdens de return van de halve finales.

Op voorhand werd heel wat verwacht van het duel tussen de nummers één en twee uit het Jupiler Pro League-klassement. En de twee titelpretendenten stelden niet teleur. Het was Club dat het beste aan de match begon voor eigen volk. De Bruggelingen kregen zelfs een grote kans om snel op voorsprong te komen, maar Tzolis miste zijn voorzet compleet.

Daar wist Genk optimaal van te profiteren. Tolu won zijn duel aan de middellijn en zo raakte de bal uiteindelijk tot bij Steuckers. Die leverde een geweldige voorzet af richting de tweede paal. Daar dook Tolu op om de actie die hij zelf opzette op een fraaie manier af te werken. Al had Ordoñez tot twee keer toe beter moeten doen.

LEES OOK: 'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Club Brugge reageert meteen

De Ecuadoraanse verdediger zou die fout echter meteen rechtzetten. Blauw-Zwart kreeg niet veel later immers een corner en Ordoñez kopte die hoekschop netjes in doel. In de slotfase van de eerste helft moest Jackers nog uitpakken met een goede redding op Kayembe, aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-1.

Na de pauze bleven beide ploegen mekaar goed in evenwicht houden. Genk liet de kans echter liggen na een vrije trap op een gevaarlijke plek, aan de overzijde konden Vanaken en Jutgla onvoldoende afwerken. Naarmate de twee helft vorderde kantelde de match echter steeds meer in het voordeel van de thuisploeg.

Strafschop na VAR-interventie

Bovendien kreeg Club een handje toegestoken. Sadick trapte Jutgla immers aan in de zestien. De spits van Club geen vrij theatraal neer, maar de fout van de Genkse verdediger was ook nergens voor nodig. Na interventie van de VAR ging de bal ook op de stip. Tzolis trapte de elfmeter keihard voorbij Penders.

Vervolgens liet de thuisploeg het na om de match helemaal op slot te doen. En dus bleef het opletten voor de 2-2. Genk probeerde ook terug te slaan op de tegenaanval, in de afwerking liep er echter telkens wel iets fout. En zo won Club uiteindelijk met 2-1. Genk kreeg dus een (mentaal) tikje, maar voor de heenmatch van begin februari blijft alles mogelijk.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

27
27
'Transferbom slaat in bij Kompany: Bayern-project in gevaar'

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

61
61
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

13
13
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

58
58
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

56
56
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

103
103
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

79
79
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

42
42
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

179
179
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

155
155
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

46
46
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

262
262
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

167
167
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

274
274
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

154
154
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

318
318
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

341
341
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

159
159
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

105
105
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

235
235
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

55
55
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

202
202
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

77
77
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

331
331
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

103
103

Meer sportnieuws