Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

door
Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

Club Brugge heeft woensdagavond een optie genomen op de finale van de Croky Cup. De landskampioen trok immers aan het langste einde in de thuismatch tegen KRC Genk. Maar met een 2-1-tussenstand op het bord, blijft er nog heel wat mogelijk tijdens de return van de halve finales.

Op voorhand werd heel wat verwacht van het duel tussen de nummers één en twee uit het Jupiler Pro League-klassement. En de twee titelpretendenten stelden niet teleur. Het was Club dat het beste aan de match begon voor eigen volk. De Bruggelingen kregen zelfs een grote kans om snel op voorsprong te komen, maar Tzolis miste zijn voorzet compleet.

Daar wist Genk optimaal van te profiteren. Tolu won zijn duel aan de middellijn en zo raakte de bal uiteindelijk tot bij Steuckers. Die leverde een geweldige voorzet af richting de tweede paal. Daar dook Tolu op om de actie die hij zelf opzette op een fraaie manier af te werken. Al had Ordoñez tot twee keer toe beter moeten doen.

LEES OOK: 'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge reageert meteen

De Ecuadoraanse verdediger zou die fout echter meteen rechtzetten. Blauw-Zwart kreeg niet veel later immers een corner en Ordoñez kopte die hoekschop netjes in doel. In de slotfase van de eerste helft moest Jackers nog uitpakken met een goede redding op Kayembe, aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-1.

Na de pauze bleven beide ploegen mekaar goed in evenwicht houden. Genk liet de kans echter liggen na een vrije trap op een gevaarlijke plek, aan de overzijde konden Vanaken en Jutgla onvoldoende afwerken. Naarmate de twee helft vorderde kantelde de match echter steeds meer in het voordeel van de thuisploeg.

Strafschop na VAR-interventie

Bovendien kreeg Club een handje toegestoken. Sadick trapte Jutgla immers aan in de zestien. De spits van Club geen vrij theatraal neer, maar de fout van de Genkse verdediger was ook nergens voor nodig. Na interventie van de VAR ging de bal ook op de stip. Tzolis trapte de elfmeter keihard voorbij Penders.

Vervolgens liet de thuisploeg het na om de match helemaal op slot te doen. En dus bleef het opletten voor de 2-2. Genk probeerde ook terug te slaan op de tegenaanval, in de afwerking liep er echter telkens wel iets fout. En zo won Club uiteindelijk met 2-1. Genk kreeg dus een (mentaal) tikje, maar voor de heenmatch van begin februari blijft alles mogelijk.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

34
34
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

48
48
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

41
41
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

60
60
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

59
59
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

229
229
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

55
55
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

235
235
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

98
98
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

42
42
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

345
345
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

141
141
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

386
386
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

479
479
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

317
317
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

124
124
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

135
135
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

196
196
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

343
343
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

323
323
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

287
287
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

908
908
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

478
478

Meer sportnieuws