Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

430 stemmen
Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

Club Brugge heeft woensdagavond een optie genomen op de finale van de Croky Cup. De landskampioen trok immers aan het langste einde in de thuismatch tegen KRC Genk. Maar met een 2-1-tussenstand op het bord, blijft er nog heel wat mogelijk tijdens de return van de halve finales.

Op voorhand werd heel wat verwacht van het duel tussen de nummers één en twee uit het Jupiler Pro League-klassement. En de twee titelpretendenten stelden niet teleur. Het was Club dat het beste aan de match begon voor eigen volk. De Bruggelingen kregen zelfs een grote kans om snel op voorsprong te komen, maar Tzolis miste zijn voorzet compleet.

Daar wist Genk optimaal van te profiteren. Tolu won zijn duel aan de middellijn en zo raakte de bal uiteindelijk tot bij Steuckers. Die leverde een geweldige voorzet af richting de tweede paal. Daar dook Tolu op om de actie die hij zelf opzette op een fraaie manier af te werken. Al had Ordoñez tot twee keer toe beter moeten doen.

LEES OOK: 'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

Club Brugge reageert meteen

De Ecuadoraanse verdediger zou die fout echter meteen rechtzetten. Blauw-Zwart kreeg niet veel later immers een corner en Ordoñez kopte die hoekschop netjes in doel. In de slotfase van de eerste helft moest Jackers nog uitpakken met een goede redding op Kayembe, aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-1.

Na de pauze bleven beide ploegen mekaar goed in evenwicht houden. Genk liet de kans echter liggen na een vrije trap op een gevaarlijke plek, aan de overzijde konden Vanaken en Jutgla onvoldoende afwerken. Naarmate de twee helft vorderde kantelde de match echter steeds meer in het voordeel van de thuisploeg.

Strafschop na VAR-interventie

Bovendien kreeg Club een handje toegestoken. Sadick trapte Jutgla immers aan in de zestien. De spits van Club geen vrij theatraal neer, maar de fout van de Genkse verdediger was ook nergens voor nodig. Na interventie van de VAR ging de bal ook op de stip. Tzolis trapte de elfmeter keihard voorbij Penders.

Vervolgens liet de thuisploeg het na om de match helemaal op slot te doen. En dus bleef het opletten voor de 2-2. Genk probeerde ook terug te slaan op de tegenaanval, in de afwerking liep er echter telkens wel iets fout. En zo won Club uiteindelijk met 2-1. Genk kreeg dus een (mentaal) tikje, maar voor de heenmatch van begin februari blijft alles mogelijk.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

12
12
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

146
146
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

211
211
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

363
363
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

100
100
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

285
285
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

214
214
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

203
203
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

206
206
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

97
97
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

372
372
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

558
558
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

955
955
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

365
365
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

337
337
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

243
243
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

932
932
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1201
1201
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

159
159
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

190
190
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

38
38
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

533
533
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

324
324
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

611
611

Meer sportnieuws