Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

door
Club Brugge op finalekoers na tumultueuze clash met Genk

Club Brugge heeft woensdagavond een optie genomen op de finale van de Croky Cup. De landskampioen trok immers aan het langste einde in de thuismatch tegen KRC Genk. Maar met een 2-1-tussenstand op het bord, blijft er nog heel wat mogelijk tijdens de return van de halve finales.

Op voorhand werd heel wat verwacht van het duel tussen de nummers één en twee uit het Jupiler Pro League-klassement. En de twee titelpretendenten stelden niet teleur. Het was Club dat het beste aan de match begon voor eigen volk. De Bruggelingen kregen zelfs een grote kans om snel op voorsprong te komen, maar Tzolis miste zijn voorzet compleet.

Daar wist Genk optimaal van te profiteren. Tolu won zijn duel aan de middellijn en zo raakte de bal uiteindelijk tot bij Steuckers. Die leverde een geweldige voorzet af richting de tweede paal. Daar dook Tolu op om de actie die hij zelf opzette op een fraaie manier af te werken. Al had Ordoñez tot twee keer toe beter moeten doen.

LEES OOK: Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge reageert meteen

De Ecuadoraanse verdediger zou die fout echter meteen rechtzetten. Blauw-Zwart kreeg niet veel later immers een corner en Ordoñez kopte die hoekschop netjes in doel. In de slotfase van de eerste helft moest Jackers nog uitpakken met een goede redding op Kayembe, aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-1.

Na de pauze bleven beide ploegen mekaar goed in evenwicht houden. Genk liet de kans echter liggen na een vrije trap op een gevaarlijke plek, aan de overzijde konden Vanaken en Jutgla onvoldoende afwerken. Naarmate de twee helft vorderde kantelde de match echter steeds meer in het voordeel van de thuisploeg.

Strafschop na VAR-interventie

Bovendien kreeg Club een handje toegestoken. Sadick trapte Jutgla immers aan in de zestien. De spits van Club geen vrij theatraal neer, maar de fout van de Genkse verdediger was ook nergens voor nodig. Na interventie van de VAR ging de bal ook op de stip. Tzolis trapte de elfmeter keihard voorbij Penders.

Vervolgens liet de thuisploeg het na om de match helemaal op slot te doen. En dus bleef het opletten voor de 2-2. Genk probeerde ook terug te slaan op de tegenaanval, in de afwerking liep er echter telkens wel iets fout. En zo won Club uiteindelijk met 2-1. Genk kreeg dus een (mentaal) tikje, maar voor de heenmatch van begin februari blijft alles mogelijk.

Wie haalt de finale volgens u?

Meest recent

Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

7
7
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

55
55
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

10
10
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

217
217
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

33
33
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

52
52
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

138
138
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

199
199
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

70
70
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

64
64
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

210
210
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

464
464
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

128
128
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

101
101
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

451
451
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

159
159
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

244
244
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

72
72
Vandenbempt ziet gigantisch probleem voor Club Brugge

Club Brugge won afgelopen weekend onverdiend met 1-2 van STVV. Op verplaatsing blijft Blauw-Zwart ...

367
367
Degryse scherp voor topclub: "Ik verwacht meer"

STVV-Club Brugge was een goede partij, met vooral een sterke thuisploeg. KV Mechelen-Union SG was ...

88
88
Verschaeren niet eens met Taravel: "Mogen van geluk spreken"

Yari Verschaeren vertrek na dit seizoen bij RSC Anderlecht. De middenvelder viel alweer goed in bij ...

255
255
'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

326
326

Meer sportnieuws