Geen Belg als bondscoach: "Haar in de boter met Mannaert?"

648 stemmen
Geen Belg als bondscoach:

De officiële bevestiging is er voorlopig nog niet, maar het ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach lijkt onvermijdbaar. De zoektocht naar een opvolger zou alvast op volle toeren draaien. Het heeft er alle schijn van dat het opnieuw een buitenlander zal worden.

Tedesco werd begin 2023 aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor voor een frisse wind in de selectie en een nieuw tactisch schema. Ook de eerste wedstrijden onder zijn bewind waren veelbelovend. Maar lang duurden die wittebroodsweken niet, integendeel.

Tijdens zijn tweede interland-periode volgde meteen de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois, die hem sindsdien is blijven achtervolgen. Ook de resultaten waren niet langer zo overtuigend. Desondanks kreeg hij na een jaartje toch een contractverlenging. Dat bleek evenwel een inschattingsfout van de KBVB-bobo's. Enkele maanden later draaide het EK immers in de soep onder zijn bewind.

LEES OOK: Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Opnieuw buitenlander?

De bondscoach kreeg daarna nog de kans om iets recht te zetten in de Nations League. Maar die campagne draaide uit op een zowaar nog grotere teleurstelling. Sindsdien wordt er nadrukkelijk gespeculeerd over zijn ontslag. Bij de KBVB werd, mede uit financiële overwegingen, nog niet gecommuniceerd. Inmiddels is echter duidelijk dat dit slechts een kwestie van tijd zal worden.

En dus is de vraag wie hem zal moeten opvolgen. Volgens de laatste berichtgeving wordt het allicht een nieuwe buitenlander. België heeft weliswaar een generatie beloftevolle coaches, maar het merendeel daarvan staat nog aan het begin van hun carrières. Terwijl enige ervaring toch nodig is voor deze job. En het merendeel van de ervaren Belgische trainer ligt momenteel vast.

Geen Vanhaezebrouck

Dat laatste geldt echter niet voor Hein Vanhaezebrouck. En daar stelt analist Jan Boskamp zich toch wat vragen bij. "Ik ben voorstander van het idee om voor een Belg te kiezen. Dat Vanhaezebrouck nog altijd niets gehoord heeft van Mannaert, vind ik dus wel wat vreemd. Misschien zit daar toch een haartje in de boter? We zullen het snel weten", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Naar verluidt had Vanhaezebrouck een tijd geleden wel een uitnodiging ontvangen voor een gesprek met CEO Peter Willems, maar toen bedankte hij vriendelijk. Bovendien staat de huidige (televisie-)analist niet te springen om nu aan de slag te gaan als trainer. "Op dit moment kan het sowieso niet. Ik ga niks aannemen", klonk het toen hij vorige week gepolst werd naar een rol als bondscoach.

Vanhaezebrouck zou een ideale bondscoach zijn geweest ...

Meest recent

Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

73
73
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

53
53
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

364
364
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

241
241
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

180
180
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

262
262
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

185
185
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

245
245
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

138
138
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

482
482
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

197
197
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

319
319
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

379
379
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

278
278
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

323
323
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

93
93
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

185
185
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

108
108
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

272
272
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

388
388
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

485
485
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1080
1080
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

132
132
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

211
211
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

143
143

Meer sportnieuws