‘Anderlecht zet miljoenenaankoop onverbiddelijk op straat’

door
‘Anderlecht zet miljoenenaankoop onverbiddelijk op straat’

Luis Vázquez kon de hoge verwachtingen bij Anderlecht nooit helemaal inlossen. De Argentijnse spits werd vorige zomer al in de etalage gezet en blijft worstelen met zijn vorm. Ondanks zijn fysieke kracht en loopvermogen, ontbreekt het hem aan finesse en doelgerichtheid. Zijn frustratie kwam nadrukkelijk naar boven bij een strafschopincident tegen Tubize. Met twijfels over zijn toekomst kijkt Anderlecht ondertussen vooruit: Sporting toont interesse in Mourad El Ghezouani van Elche CF als mogelijke vervanger.

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Vazquez stond vorige zomer al in de etalage

Hein Vanhaezebrouck zag het aankomen. Voor de start van het seizoen voorspelde hij in Het Nieuwsblad dat Anderlecht nog versterking zou zoeken in de aanval, omdat de club blijkbaar niet volledig overtuigd was van Luis Vázquez.

“Offensief had er dus wel nog iets bij gemogen, want bij Luis Vazquez heb ik veel vraagtekens”, herhaalde Vanhaezebrouck daarna in dezelfde krant. Volgens Le Soir had Anderlecht vorige zomer al effectief het vertrouwen in de Argentijnse spits verloren.

De club zou hem zelfs in de etalage hebben gezet in de hoop op een transferHet Laatste Nieuws meldde dat er intern steeds meer twijfels bestonden over Vázquez' groeipotentieel. De vraag is of hij ooit het speerpunt kan worden van de paars-witte aanval.

Hoewel een vertrek niet noodzakelijk was, had een miljoenenbod bij een eventuele transfer de club geen windeieren gelegd. Ex-speler en jeugdcoach Frédéric Peiremans voegde daar in L’Avenir aan toe dat Vázquez zelfs tijdens invalbeurten nauwelijks impact kan maken:

“Ik begrijp de politiek niet: Sporting had eindelijk een goede jonge echte '9' uit Neerpede in de persoon van Lucas Stassin en nu zit hij bij Saint-Étienne.”

Houten klaas: “Vazquez is een loper, geen voetballer”

Luis Vazquez is een enigma. De spits ter waarde van 4,5 miljoen euro is vaak onbeholpen in het samenspel en komt soms niet goed uit de verf als meevoetballende spits. Zijn speelstijl is houterig, en hij miste meerdere grote kansen.

De 23-jarige positioneert zich vaak verkeerd in het strafschopgebied en verzuimt om aan de eerste paal op te duiken. Als targetspits is hij van weinig nut in het combinatievoetbal.

Hoewel de Argentijn hard werkt en op de verdediging weegt, ontbreekt het hem aan de finesse en klasse van eerste spits Kasper Dolberg. Roar Arnstad, de vader van ex-Anderlecht-speler Kristian Arnstad, uitte vorig seizoen zijn frustratie op X:

“Vázquez is een loper, geen voetballer. Daar hebben ze 5 miljoen euro voor betaald.” In de wedstrijd tegen KVC Westerlo scoorde Vazquez dit seizoen een doelpunt zonder dat hij het zelf besefte, wat de teneur was van zijn hele wedstrijd.

“Slechts als het spel fysiek wordt, komt hij wat tot zijn recht”, schreef Het Nieuwsblad.

Vertonghen en Bertaccini wild van Vazquez

Aan de andere kant is Luis Vázquez wel precies het type spits dat verdedigers slapeloze nachten bezorgt. Philippe Albert merkte op dat de Argentijn een aanvaller is die verdedigers letterlijk laat lijden in de zestien.

Hij excelleert in duels, voegt kopkracht toe aan het spel en staat altijd garant voor strijdlust. Zijn verrassende snelheid – met een topsnelheid van 36 kilometer per uur – maakt hem een gevaarlijk wapen, vooral wanneer hij diep wordt gestuurd.

In wedstrijden waarin fysieke kracht en strijd centraal staan, schittert Vázquez als puncher en pivot. Hij is de breekijzer die gaten trekt en oorlog maakt in het strafschopgebied. Zijn teamspirit valt daarbij op, ook al zorgt zijn onorthodoxe speelstijl soms voor onnodig balverlies.

Toch is zijn impact onmiskenbaar. "Vázquez is een topspits," bevestigde Jan Vertonghen. Andrea Bertaccini, spits van Sint-Truiden, noemde Vazquez een goede spits in Het Nieuwsblad.

De Argentijn scoorde dit seizoen zelfs de belangrijke gelijkmaker in het Estadio Anoeta tegen Real Sociedad en speelde een goede partij tegen Slavia Praag.

Spanning bij Anderlecht: Hij gedroeg zich als een verwend nest

Na de wedstrijd tegen Real Sociedad leek Luis Vazquez een nieuw momentum gevonden te hebben. Maar daarna miste hij meerdere grote doelkansen, onder meer tegen Dender en Ludogorets.

De Argentijn startte in de bekerwedstrijd tegen Tubize in de basis en was hard op zoek naar een doelpunt na vijf opeenvolgende wedstrijden zonder goal. Tegen de teamafspraken in claimde hij de bal toen Anderlecht een strafschop kreeg.

De Argentijn reageerde gefrustreerd en misnoegd, met enkele wegwerpgebaren, toen hij niet mocht trappen van de vaste strafschoppennemer Anders Dreyer.

Yari Verschaeren slaagde erin om Vazquez te kalmeren, die op zijn beurt Dreyer succes wenste en ook ging meevieren na het doelpunt van de Deen. Een groot thema werd het niet, maar volgens Yves Taildeman van La Dernière Heure is het duidelijk dat Vazquez niet goed in zijn vel zit.

“Hij gedroeg zich als een verwend nest. De zaak werd gesloten, maar het humeurige gebaar van Vazquez laat zien dat sommige spelers gespannen zijn.”

Anderlecht heeft nieuwe spits nodig: Vazquez naar Spanje?

Olivier Deschacht verwacht niet dat Anderlecht veel zal doen tijdens de wintermercato in januari. Langs uitgaande zijde kan een extra spits welkom zijn volgens de ex-verdediger.

“Vazquez heeft mij nog niet overtuigd. Een extra spits zou een optie kunnen zijn”, zei Deschacht aan L’Avenir. Hoewel de Argentijn een pivot van het zuiverste soort is, heeft hij moeite om zich definitief te laten gelden bij Anderlecht.

Als breekijzer moet hij het verschil maken als invaller, of een wedstrijd openbreken, maar in de rol heeft Vazquez ook nog maar één doelpunt kunnen maken. Momenteel is hij het enige waardige alternatief voor topschutter Kasper Dolberg, en Vazquez kostte 4,5 miljoen euro in de zomer van 2023.

Anderlecht zal willen cashen bij een eventuele verkoop van de Argentijn (marktwaarde 3 miljoen euro) en volgens Het Nieuwsblad wordt er in Spanje en Zuid-Europa aan Vazquez gesnuffeld.

Vazquez is niet goed genoeg voor Anderlecht

Meest recent

Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

0
0
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

32
32
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

125
125
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

201
201
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

84
84
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

71
71
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

168
168
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

344
344
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

142
142
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

337
337
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

119
119
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

179
179
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

164
164
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

244
244
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

631
631
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

160
160
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

272
272
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

67
67
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

227
227
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

111
111
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

164
164
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

344
344
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

301
301
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

154
154
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

358
358

Meer sportnieuws