‘De Cuyper out: Club Brugge vindt nu al vervanger’

door
‘De Cuyper out: Club Brugge vindt nu al vervanger’

Club Brugge toont interesse in Elias Baez (20), een talentvolle linksback van San Lorenzo. Volgens Frenesi Azulgrana vraagt de Argentijnse club minstens 6 miljoen dollar voor de verdediger, die ook in de belangstelling staat van clubs als Sporting CP en Botafogo.

Baez zou een toekomstige vervanger kunnen worden voor Maxim De Cuyper, die gelinkt wordt aan Engelse topclubs zoals Arsenal en Manchester City. Director of Football Dévy Rigaux benut zijn kennis van de Zuid-Amerikaanse markt om deze transferkans te grijpen.

LEES OOK: Club Brugge-talent gooit bom: wil naar WK 2026

Club Brugge wil Baez: minstens 6 miljoen euro

Volgens Frenesi Azulgrana, een bekend streamersaccount over de Argentijnse club San Lorenzo, is Club Brugge één van de ploegen die de ontwikkeling van de 20-jarige Elias Baez van dichtbij volgt.

De jonge linksback brak afgelopen seizoen helemaal door bij San Lorenzo en geldt als één van de meest veelbelovende talenten op zijn positie.

Naast Blauw-Zwart tonen ook andere buitenlandse ploegen zoals Botafogo en Sporting CP belangstelling en de interesse zal in de komende weken ongetwijfeld nog toenemen.

De verwachting is dan ook dat Baez meer zal moeten kosten dan zijn marktwaarde, die op zo'n 6 miljoen dollar wordt geschat. Frenesi Azulgrana benadrukte Baez’ indrukwekkende data en parameters, wat erop wijst dat zijn waardering mogelijk te laag is ingeschat.

Baez ondertekende in november 2023 zijn eerste profcontract bij San Lorenzo ondanks buitenlandse interesse en hij maakte in 2024 zijn debuut voor de hoofdmacht.

Rigaux kent de Zuid-Amerikaanse markt als zijn broekzak

Het is geen toeval dat Elias Baez gelinkt wordt aan Club Brugge. Director of Football Dévy Rigaux kent de Zuid-Amerikaanse spelersmarkt als zijn broekzak en praat de Spaanse taal perfect.

Tijdens de periode onder Juan Carlos Garrido heeft Rigaux zich stevig verdiept in de Zuid-Amerikaanse en Spaanse spelersmarkt.

Hij fungeerde als bruggenbouwer tussen spelers en anderen, en bleef sindsdien ook actief de contacten onderhouden op de Zuid-Amerikaanse en Spaanse markten.

In zijn rol als Director of Football weet Rigaux telkens eerst de speler te overtuigen, wat hem een voordeel bezorgde tijdens de onderhandelingen op clubniveau. Met de interesse in Baez probeert Rigaux de lijn door te zetten met transfers tegen schappelijke sommen.

Baez in, De Cuyper out?

De interesse in Elias Baez kan ook gezien worden om te anticiperen op het toekomstig vertrek van Maxim De Cuyper. De linksback van Club Brugge geniet de interesse van onder meer Arsenal, Manchester City, Nottingham Forest, Chelsea en Tottenham.

“Dat kan, daar heb je geen controle over. Je hebt het nooit in de hand als er een concreet bod binnenkomt”, zei Nicky Hayen. Hein Vanhaezebrouck zei in Het Nieuwsblad dat Club Brugge goud in handen heeft met De Cuyper en voorspelt dat hij de kassa al hoort rinkelen.

De Cuyper lijkt alvast niet gehaast om Club Brugge te verlaten. “Een transfer moet een win-win zijn voor mij en voor Club. Ik heb geen termijn en geen ploeg in mijn hoofd. Zit ik hier tot 2028, dan is dat ook goed”, zei hij in Het Nieuwsblad.

Baez kan dan ook beschouwd worden als een vervanger op termijn voor De Cuyper.

🔥 Wat iedereen nu leest

'Mourinho choqueert Real Madrid met telefoontje'
'Mourinho choqueert Real Madrid met telefoontje'
Tessa Wullaert breekt de stilte over bondscoach na EK-flop
Tessa Wullaert breekt de stilte over bondscoach na EK-flop

Club Brugge moet Baez halen

Meest recent

'KV Kortrijk verliest op de valreep nog sterkhouder'

Volgende week gaat ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen van start. KV Kortrijk hoopt ...

49
49
Leko trekt belangrijke conclusie na nipte Gentse zege

Zijn debuut werd vorige week nog een ontgoocheling met een nederlaag op Stayen, maar zaterdagavond ...

56
56
'Antwerp kent duidelijke voorwaarde voor miljoenentransfer'

Bij Antwerp is het alweer een drukke transferzomer. De Great Old moest deze zomer alweer op zoek ...

71
71
AA Gent haalt opgelucht adem na zeer nipte zege

AA Gent begon vorige week dramatisch aan zijn seizoen met een nederlaag in Sint-Truiden. De ...

96
96
Club Brugge maakt stevig statement met Europese lijst

Club Brugge heeft vrijdag zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen geleden door met 2-1 te gaan ...

344
344
'Antwerp blijft maar gaan: derde aanwinst in één klap'

Antwerp heeft nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg, maar het lijkt erop dat ze op de Bosuil ...

255
255
Oude bekende behoedt Salzburg voor drama in aanloop naar Club

Club Brugge ging vrijdagavond verrassend onderuit op het veld van KV Mechelen. Het leed zo op de ...

113
113
Rednic kondigt volgende transfer bij Standard aan

Standard is er zaterdag niet in geslaagd om een foutloos rapport te behouden, want in de slotfase ...

195
195
Volgende smaakmaker hint op vertrek bij Westerlo

Westerlo heeft zich zaterdag herpakt na de zware nederlaag van vorige week op Anderlecht. Dankzij ...

71
71
'Antwerp gaat hard en rondt dubbelslag snel af'

Voor Antwerp wacht zondag alweer een grote test, want dan moeten ze op bezoek bij Genk. De Great Old ...

203
203
Standard geeft op 6 op 6 in slot nog uit handen

Standard heeft de kans laten liggen om met een zes op zes aan de leiding te komen in de Jupiler Pro ...

120
120
Vrancken brengt transfervuurwerk met spannende boodschap

STVV kende al een zeer lucratieve zomermercato. De Limburgers verkochten met Adriano Bertaccini ...

152
152
Karetsas lanceert zeer verrassende transferboodschap

Bij KRC Genk verkochten ze al stevig. Christopher Bonsu Baah bracht al heel wat geld op en Tolu ...

339
339
'Grote verrassing rond Leandro Trossard'

Leandro Trossard lijkt Arsenal te gaan verlaten. De club staat niet weigerachtig vertrek van de ...

260
260
Transferchaos bij Club: Vanaken doorbreekt het stilzwijgen

Bij Club Brugge halen ze nog geen goed niveau, dat beseffen ze ook. Tegen RB Salzburg zal het ...

1259
1259
'Topspeler verlaat Antwerp: bestemming lijkt bekend'

Michel-Ange Balikwisha gaat Antwerp FC deze zomer allicht verlaten. De dure flankaanvaller wordt al ...

738
738
Sporting CP verrast iedereen met Belgische transfer

Sporting CP heeft vandaag een toch wel verrassende Belgische transfer meegedeeld. De Portugezen ...

126
126
Westerlo zorgt in vernieuwd Kuipje meteen voor feest

Om 16u namen KVC Westerlo en Zulte Waregem het tegen elkaar op in 't Kuipje. De fans van de ...

75
75
'Knaltransfer Openda: jongensdroom wordt werkelijkheid'

Loïs Openda is gewild op de zomermercato. De aanvaller van RB Leipzig is klaar voor een nieuwe ...

131
131
'Transferbom bij AA Gent: Gudjohnsen op weg naar uitgang'

Gaat AA Gent weldra een volgende uitgaande transfer afronden? Het zou zomaar kunnen, want er beweegt ...

705
705
Westerlo wacht 'bang' af: "Wat als hij nog vertrekt?"

Bij KVC Westerlo zullen ze toch dringend versterking moeten halen. Daarmee bedoelen we: meer ...

58
58
'Mourinho choqueert Real Madrid met telefoontje'

In Turkije hebben ze blijkbaar ergens nog enorme zakken geld gevonden, want plots lijkt er alles te ...

219
219
Hasi scherp voor Dolberg en Hazard: "Moét anders bij hen"

Bij RSC Anderlecht lijkt het dezer dagen enkel en alleen nog maar over mentaliteit en intensiteit te ...

486
486
Straf! NBA-ster kijkt met open mond naar... Anderlecht-pion

Heel wat voetballers volgen de NBA en kijken ook wel op naar de sterren in de populaire Amerikaanse ...

65
65
'Cercle Brugge en Charleroi passeren langs de kassa'

Cercle Brugge en Sporting Charleroi moeten de kassa vullen met uitgaande transfers om de tekorten af ...

109
109

Meer sportnieuws