De Bilde geeft dé reden aan voor falen Anderlecht

door
De Bilde geeft dé reden aan voor falen Anderlecht

Vorig seizoen kon Anderlecht eindelijk nog eens tot het einde meestrijden voor de titel, maar het bleef uiteindelijk toch met een kater achter. Na een nul op zes in de laatste twee matchen tuimelde het nog van de eerste naar de derde plaats. Bovendien kon het dit seizoen niet op dat elan verdergaan.

Na 20 speeldagen staat Anderlecht derde in de competitie, maar het volgt al op ruime afstand van KRC Genk en Club Brugge. Bovendien blikt het terug op een woelige eerste seizoenshelft met wisselvallige resultaten en alweer heel wat veranderingen.

De voorbije maanden werden trainer Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg op straat gezet, waarbij David Hubert en Olivier Renard in hun plaats kwamen. Maar zij hebben nog niet voor sportieve beterschap kunnen zorgen, met de 2-3-nederlaag tegen Dender als tegenvallende afsluiter van het jaar.

Transferbeleid aan de basis van problemen Anderlecht

Voor Anderlecht-coryfee Gilles De Bilde is de oorzaak voor het sportieve falen van de voorbije jaren echter simpel. "De transfers zijn niet altijd geslaagd en daar begint het toch mee", stelt hij in Radio Radzinski. "Er wordt op alle niveaus gewijzigd, maar op het einde van de rit is het belangrijkste toch wat er op het veld gebeurt. En dan moet je vaststellen dat er qua sportief beleid fouten gemaakt zijn."

De zomermercato van Anderlecht was inderdaad toch een tegenvaller, want de duidelijke manco's van de spelerskern werden niet verholpen. Er was hoogdringende nood aan versterking centraal achterin en aan creativiteit, maar uiteindelijk kwam voor die vacatures enkel Zanka. Die viel ook nog eens door de mand.

Enorm verschil met Club en Union

Daarentegen werden er wel spelers gehaald als Thomas Foket en Leander Dendoncker, die Anderlecht eigenlijk niet echt nodig had. De enige zomertransfer die voorlopig als een succes bestempeld kan worden, is die van Samuel Edozie. De Engelsman wordt echter gehuurd zonder aankoopoptie.

Dan ziet De Bilde dat de concurrentie het op dat vlak veel beter doen. "Als je kijkt naar het beleid van Club Brugge de laatste vijf à tien jaar, dan stel je vast dat er enorm slim is geïnvesteerd of aangekocht: jonge spelers met potentieel die doorverkocht werden. Kijk ook naar Union, dat vaak jongens opgevist heeft die elders op een zijspoor zaten. Wat is het verschil met Anderlecht? Kennis en visie."

POLL: Ben je het eens met De Bilde?

Meest recent

Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

27
27
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

82
82
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

66
66
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

211
211
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

122
122
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

100
100
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

179
179
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

158
158
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

126
126
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

78
78
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

101
101
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

112
112
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

165
165
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

221
221
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

86
86
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

257
257
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

77
77
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

62
62

Meer sportnieuws