Anderlecht-doelman Silvio Proto vond dat de ploeg zondag een goede wedstrijd speelde tegen Lierse SK. In eigen huis werd met 4-0 gewonnen.
"Het was een goede match van onze kant: we hebben ruim gewonnen en vooral vroeg gescoord", vertelde Proto, die daarmee doelde op de treffer van Milan Jovanovic in de elfde minuut. "Het is niet makkelijk om de concentratie te behouden na een vroege goal, maar volgens mij is het nog moeilijker om snel te scoren in dit soort matchen."
Na 36 minuten voetballen stond Anderlecht al met 3-0 voor, iets wat Proto vooraf niet had verwacht. "We wisten dat het geen makkelijke wedstrijd zou worden, maar de tegenstander heeft ons van in het begin wel veel ruimte gegeven."
Woensdag werd Anderlecht in de beker uitgeschakeld door derdeklasser Rupel Boom. "Of we het over de uitschakeling van woensdag gehad hebben? Eigenlijk hebben we vooral gepraat over hoe we moesten reageren en over hoe we het zonder Lucas moesten aanpakken. Het kampioenschap duurt natuurlijk nog lang, maar we hebben het alvast goed gedaan."
Anderlecht staat nu riant aan kop in de
Jupiler Pro League. De ploeg van trainer Ariël Jacobs heeft na twaalf competitieduels zes punten meer dan AA Gent en Cercle Brugge.