"Vraag is niet of, maar wanneer volgende Deinze-geval komt"

door

Het lijkt er alsmaar meer op dat een tragedie onafwendbaar is bij KMSK Deinze. De voorlopige bewindvoerders van de tweedeklasser hebben nog enkele dagen de tijd om de nodige centen te vinden, maar anders lijkt een faillissement onafwendbaar. Verschillende spelers hebben alvast het zinkende schip verlaten.

Lennart Mertens tekende vorige week al bij SK Beveren en sindsdien lieten ook verschillende andere spelers al hun contract opzeggen. Enkele dagen geleden liet bijvoorbeeld ook aanvoerder Gaëtan Hendrickx weten dat hij Deinze verlaten heeft.

Deinze betaalde zware salarissen

De middenvelder doet nu bij RTBF een stevig boekje open over de wantoestanden in Deinze. Zo bevestigt hij de beweringen van de Franse onderzoeksjournalist Romain Molina dat bepaalde spelers meer dan 20.000 euro per maand verdiend zouden hebben.

"Het is waar dat de salarissen zeer aantrekkelijk waren bij Deinze. Ik had één van de zwaarste contracten bij de club en verdiende zelfs meer dan ik in 1A bij Charleroi deed", vertelt Hendrickx. "Maar dat gebeurt vaak in 1B. Er is geen publiek en weinig mediabelangstelling, dus kunnen clubs enkel met hoge lonen kwaliteitsvolle spelers overtuigen."

Wie wordt na Moeskroen, Oostende en Deinze de volgende?

Hendrickx wijst dan ook vooral naar enkele systemische problemen in het Belgische voetbal als voornaamste oorzaken voor de ondergang van Deinze. De Licentiecommissie krijgt een stevige veeg uit de pan, omdat die onvoldoende onderzoekt of eigenaars wel voldoende middelen hebben om de club een volledig seizoen draaiende te houden.

Hij waarschuwt dan ook dat er nog faillissementen zullen aankomen, aangezien vrijwel alle tweedeklassers momenteel overleven bij de gratie van buitenlandse investeerders. "In het moderne voetbal leven vele clubs boven hun stand. Na Moeskroen, Oostende en nu Deinze, is het niet de vraag of dit nog eens zal voorvallen, maar wanneer en bij welke club het zal zijn."

POLL: Denk je dat er binnen het jaar nog een club kopje onder zal gaan?

Meest recent

Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

15
15
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

95
95
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

98
98
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

76
76
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

50
50
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

73
73
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

89
89
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

153
153
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

187
187
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

187
187
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

79
79
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

234
234
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

62
62
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

57
57
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

246
246
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

453
453
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

171
171
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

309
309
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

173
173

Meer sportnieuws