De Roeck looft jonkies: "Dat is toch een kwaliteit"

door
De Roeck looft jonkies:

Antwerp heeft woensdagavond zich weten te plaatsen voor de kwartfinales van de Croky Cup, maar dat ging zeker niet zonder moeite. De Great Old had tegen KV Kortrijk strafschoppen nodig, nadat er in 120 minuten voetbal niet gescoord werd.

In de strafschoppenreeks bleef Antwerp wel het koelbloedigst, ondanks dat Jonas De Roeck voor enkele onorthodoxe strafschopnemers koos. Zo weigerde penaltyspecialist Vincent Janssen om een elfmeter te nemen.

LEES OOK: 'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

De Roeck looft koelbloedige jonkies

Stonden uiteindelijk wel achter de bal: ervaren rotten Odoi, die miste, en Alderweireld, doelman Butez en jonkies Corbanie en Vandeplas. "Die penalty’s zijn vaak een loterij, dat weet je. Maar knap dat jongens van 18 en 19 jaar er zo rustig onder gebleven zijn. Da’s toch een kwaliteit", strooit De Roeck bij Het Nieuwsblad lof naar die laatste twee.

Helemaal ongeschonden kwam Antwerp echter niet uit de strijd. Zo lijkt het erop dat ze het opnieuw een tijd zullen moeten stellen zonder Christopher Scott. De Duitse middenvelder was in de 88ste minuut Chery komen aflossen, maar moest in de 110de minuut alweer naar de kant.

Bidden voor Scott

De Roeck vreest dat Scott een zware knieblessure opgelopen heeft. "Hij voelde een pijnscheut en het zag er niet goed uit. Hij was heel down, we hopen dat het niet te erg is", probeert hij toch de moed erin te houden.

Het uitvallen van Scott zou een domper zijn voor Antwerp, want de kern is al druk en het programma is tot de jaarwisseling nog intens. Voor het einde van de maand spelen ze in de competitie nog tegen Charleroi, KV Mechelen, Dender en KRC Genk.

Was de kwalificatie verdiend voor Antwerp?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

208
208
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

163
163
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

174
174
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

281
281
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

382
382
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

240
240
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

569
569
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

197
197
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

32
32
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

545
545
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

297
297
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1323
1323
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

438
438
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

415
415
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

396
396
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

294
294
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

520
520
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

209
209
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

364
364
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

402
402
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3113
3113
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

796
796
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

485
485
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

367
367

Meer sportnieuws