Storm barst los bij City: 'Baanbrekende De Bruyne-deal'

door
Storm barst los bij City: 'Baanbrekende De Bruyne-deal'

San Diego FC heeft grote plannen om Kevin De Bruyne naar de Major League Soccer te halen. De club, die in 2025 zijn debuut maakt in de MLS, is favoriet om de Belgische ster aan te trekken met een deal die het salaris van Lionel Messi bij Inter Miami zou evenaren.

De Bruyne zou de eerste sterspeler van de club worden, die gesteund wordt door de Egyptische miljardair Mohamed Mansour. San Diego FC heeft ambitieuze doelen en met de benoeming van Tom Penn, voormalig voorzitter van Los Angeles FC, hoopt de club grote successen te behalen in de MLS.

LEES OOK: Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

De Bruyne kan 70 miljoen euro verdienen in Saoedi-Arabië

Begin juni onthulde Kevin De Bruyne in een exclusief interview met Aster Nzeyimana dat hij openstaat voor een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië.

Zijn contract bij Manchester City loopt eind dit seizoen af, waardoor hij nadenkt over zijn toekomst. De Engelse topclub overweegt nog steeds om de verbintenis van de 33-jarige middenvelder te verlengen, maar er is nog geen concreet bod gedaan.

In Saoedi-Arabië zou hij tot 70 miljoen euro kunnen verdienen. Zijn vrouw Michèle staat ook open voor een dergelijk avontuur, wat De Bruyne de mogelijkheid biedt om de toekomst van zijn kinderen en achterkleinkinderen financieel veilig te stellen.

De Bruyne staat open voor transfer naar Saoedi-Arabië

“Dat zijn de gesprekken die je als gezin meer en meer voert, op mijn leeftijd”, zei Kevin De Bruyne toen op VTM. “Ik sluit Saoedi-Arabië zeker niet uit. Op mijn leeftijd moet je voor alles openstaan. Je praat ook over bedragen die ongelooflijk zijn.”

De Bruyne zou in twee jaar een ongelooflijk bedrag kunnen verdienen waarvoor hij misschien vijftien jaar heeft moeten voetballen. Hij staat bovenaan de verlanglijst van het Public Investment Fund (PIF) van de Saoedische kroonprins.

Hij moet het volgende kroonjuweel van het Europese voetbal worden dat naar Saoedi-Arabië gehaald wordt. De Bruyne is zelfs het toptarget van de Saudi’s, die al bijna twee jaar contact zoeken met hem en zijn entourage.

Engeland is enorm geschrokken: "Hadden ze niet verwacht van De Bruyne"

De uitspraken van Kevin De Bruyne over een mogelijke transfer naar Saoedi-Arabië hebben in Engeland voor grote verbazing gezorgd. “Ze zijn er enorm geschrokken.

Dat zelfs Kevin De Bruyne openstaat voor een vertrek naar Saoedi-Arabië, hadden ze niet verwacht,” zei Premier League-watcher Tim Wielandt aan HUMO. “Alle Engelse kranten hebben dat interview opgepikt, het was groot nieuws.”

Naast de Saudische interesse, wordt het dossier van De Bruyne ook vanuit Amerika al maandenlang nauwlettend opgevolgd. De Major League Soccer is de thuisbasis geworden van de grootste namen uit het voetbal, die op zoek zijn naar nieuwe uitdagingen, en is snel gegroeid.

Baanbrekende MLS-deal: De Bruyne kan Messi evenaren

In mei was San Diego FC, de nieuwste franchise die in 2025 in de Major League Soccer zal spelen, klaar om de grenzen te verleggen door Kevin De Bruyne aan te trekken. Die plannen zijn nog steeds actueel en vandaag is San Diego zelfs de favoriet om De Bruyne's handtekening binnen te halen.

Het gedurfde voorstel van de Californische club houdt in om de Designated Player-regel te gebruiken om de Rode Duivel een deal aan te bieden die zelfs die van Lionel Messi bij Inter Miami zou evenaren, wat hem aan de top van de salarisranglijst van de MLS zou plaatsen.

Als deze transfer wordt afgerond, zou het een baanbrekend debuut zijn voor de franchise.

San Diego FC heeft waanzinnige ambities

Kevin De Bruyne is momenteel de grootverdiener bij Manchester City met een jaarsalaris van ongeveer 23 miljoen euro. San Diego FC moest 500 miljoen dollar betalen om in de Major League Soccer uit te komen en heeft met de Egyptische miljardair Mohamed Mansour een grote geldschieter.

In Amerika wordt de club alvast waanzinnige ambities toegeschreven en De Bruyne moet de eerste sterspeler van de ploeg worden. Om de sportzaken te regelen, benoemden de eigenaren Tom Penn tot voorzitter, hij die dezelfde functie vervulde voor Los Angeles FC.

Penn zette LAFC op de goede weg en de club werd MLS-kampioen in 2022.

De Bruyne moet voor San Diego kiezen

Meest recent

‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

123
123
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

6
6
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

13
13
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

87
87
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

49
49
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

79
79
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

150
150
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

34
34
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

175
175
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

294
294
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

715
715
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

136
136
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

377
377
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

101
101
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

566
566
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

602
602
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

430
430
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

63
63
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1094
1094
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

321
321
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

453
453
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

87
87
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1308
1308
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118

Meer sportnieuws