'Crisis bij Arsenal: vertrouweling Arteta stapt plots op'

86 stemmen
'Crisis bij Arsenal: vertrouweling Arteta stapt plots op'

Arsenal ging zaterdag pijnlijk onderuit bij Newcastle en incasseerde zo een mokerslag in de titelstrijd. In de Premier League staan de Gunners na tien speeldagen pas op de vijfde plaats, met een achterstand van al zeven punten op leider Liverpool. Daarmee lijkt de droom om eindelijk nog eens kampioen te worden nu al ver weg.

Al sinds 2004 wacht Arsenal op een nieuwe titel en ze lijken dus nog wat langer geduld te zullen moeten hebben. Tenzij de concurrenten nog flink wat steken laten vallen en Mikel Arteta het tij kan keren na een magere periode. Arsenal pakte amper één op negen in de laatste drie competitiematchen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Arsenal verliest sportief directeur Edu

Het lijkt dus crisis in het Emirates en die laat zich nu ook naast het veld voelen. Arteta lijkt immers één van zijn grootste vertrouwelingen te gaan verliezen. Volgens Sky Sports heeft Edu Gaspar aan de clubleiding laten weten dat hij zal vertrekken.

De 46-jarige Braziliaan is een ex-speler van Arsenal die sinds 2019 opnieuw bij de club aan de slag is. Hij was eerst technisch directeur en eind 2022 werd hij gepromoveerd tot sportief directeur. In die functie bouwde hij de voorbije jaren samen met Arteta aan de kern van Arsenal en zorgde hij ervoor dat ze weer mee konden strijden voor de prijzen.

Verrassende nieuwe uitdaging op komst

Maar aan die samenwerking lijkt nu dus een einde te komen. Mogelijk vindt Edu snel een nieuwe uitdaging, want hij zou in de running zijn om aan de slag te gaan voor de Griekse zakenman Evangelos Marinakis.

Marinakis is eigenaar van Nottingham Forest, Olympiacos en Rio Ave. Die eerste twee clubs beleven mooie tijden, want Forest staat momenteel verrassend derde in de Premier League en Olympiacos won vorig seizoen de Conference League. Edu moet hen nu naar een nog hoger niveau brengen en het overkoepelende sportief beleid voor zijn rekening nemen.

Is dat een groot verlies voor Arsenal?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

26
26
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

60
60
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

116
116
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

113
113
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

22
22
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

110
110
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

199
199
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

178
178
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

186
186
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

263
263
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

409
409
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

568
568
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

305
305
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

577
577
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws