'Crisis bij Arsenal: vertrouweling Arteta stapt plots op'

door
'Crisis bij Arsenal: vertrouweling Arteta stapt plots op'

Arsenal ging zaterdag pijnlijk onderuit bij Newcastle en incasseerde zo een mokerslag in de titelstrijd. In de Premier League staan de Gunners na tien speeldagen pas op de vijfde plaats, met een achterstand van al zeven punten op leider Liverpool. Daarmee lijkt de droom om eindelijk nog eens kampioen te worden nu al ver weg.

Al sinds 2004 wacht Arsenal op een nieuwe titel en ze lijken dus nog wat langer geduld te zullen moeten hebben. Tenzij de concurrenten nog flink wat steken laten vallen en Mikel Arteta het tij kan keren na een magere periode. Arsenal pakte amper één op negen in de laatste drie competitiematchen.

Arsenal verliest sportief directeur Edu

Het lijkt dus crisis in het Emirates en die laat zich nu ook naast het veld voelen. Arteta lijkt immers één van zijn grootste vertrouwelingen te gaan verliezen. Volgens Sky Sports heeft Edu Gaspar aan de clubleiding laten weten dat hij zal vertrekken.

De 46-jarige Braziliaan is een ex-speler van Arsenal die sinds 2019 opnieuw bij de club aan de slag is. Hij was eerst technisch directeur en eind 2022 werd hij gepromoveerd tot sportief directeur. In die functie bouwde hij de voorbije jaren samen met Arteta aan de kern van Arsenal en zorgde hij ervoor dat ze weer mee konden strijden voor de prijzen.

Verrassende nieuwe uitdaging op komst

Maar aan die samenwerking lijkt nu dus een einde te komen. Mogelijk vindt Edu snel een nieuwe uitdaging, want hij zou in de running zijn om aan de slag te gaan voor de Griekse zakenman Evangelos Marinakis.

Marinakis is eigenaar van Nottingham Forest, Olympiacos en Rio Ave. Die eerste twee clubs beleven mooie tijden, want Forest staat momenteel verrassend derde in de Premier League en Olympiacos won vorig seizoen de Conference League. Edu moet hen nu naar een nog hoger niveau brengen en het overkoepelende sportief beleid voor zijn rekening nemen.

POLL: Is dat een groot verlies voor Arsenal?

Meest recent

Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

25
25
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

51
51
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

130
130
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

83
83
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

238
238
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

149
149
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

116
116
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

191
191
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

182
182
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

138
138
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

82
82
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

111
111
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

117
117
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

166
166
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

210
210
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

224
224
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

86
86
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

260
260
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

80
80

Meer sportnieuws