Vader Hazard: "Of Eden meer uit carrière had moeten halen?"

door
Vader Hazard:

De familie-Hazard staat deze week weer volop in de schijnwerpers. Donderdagavond gaat Anderlecht in de Croky Cup immers op bezoek bij Tubize-Braine en dat wordt voor de Hazards een speciale avond. Terwijl Thorgan bij Paars-Wit speelt, is de rest van de familie immers intens verbonden met de eerstenationaler.

Jongste telgen Kylian en Ethan spelen dit seizoen in de A-ploeg van Tubize-Braine, terwijl vader Thierry er onder meer bestuurslid is. En ook Eden Hazard liet er zich al zien. In de zomer speelde hij mee én scoorde hij toen Tubize-Braine oefende tegen Anderlecht.

LEES OOK: ‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard stopte vroegtijdig

Donderdagavond zal de oudste Hazard zijn voetbalschoenen echter niet opnieuw aanbinden. Het ging slechts om een eenmalig optreden en tegenwoordig geniet de 33-jarige van zijn pensioen in Madrid, waar hij is blijven wonen na zijn vertrek bij Real Madrid.

Daar kwam in 2023 een vroegtijdig einde aan een carrière die hoge toppen scheerde, maar waarvan sommigen toch vinden dat ze nog beter had gekund. Hazard schitterde immers wel regelmatig, maar deed er niet alles voor en dat speelde hem vooral bij Real parten.

Eden moest niet nog meer uit carrière halen

Daar is vader Thierry het echter niet mee eens. "Eden speelde voetbal omdat hij graag voetbal speelde. Hij genoot en hij wilde de mensen laten genieten. Zoals hij dat deed bij Chelsea of bij de Rode Duivels", vertelt hij aan Het Laatste Nieuws. "Maar om mensen plezier te laten beleven aan wat je doet, moet je zelf plezier hebben in wat je doet."

Op dat laatste vlak liep het fou bij Real en dus stopte Hazard maar. "Hij heeft bij Real Madrid een volledig contractjaar laten vallen, terwijl hij rustig kon blijven zitten en zijn geld opstrijken. Dat heeft Eden niet gedaan en dat tekent hem", is zijn vader toch trots. "Vandaag is hij opnieuw gelukkig. Hij beleeft weer plezier aan het spelletje."

Had Hazard meer uit zijn carrière moeten halen?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

19
19
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

85
85
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

90
90
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

111
111
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

242
242
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

55
55
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

532
532
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

276
276
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

119
119
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

287
287
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

203
203
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

359
359
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

343
343
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

470
470
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

207
207
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

100
100
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

409
409
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

377
377
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

285
285
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

221
221
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

292
292
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

166
166

Meer sportnieuws