Standard kruipt door oog van de naald tegen Lyra-Lierse

door
Standard kruipt door oog van de naald tegen Lyra-Lierse

Op Jan Breydel pakte Club eerder vanavond zwaar uit tegen Belisia Bilzen, op Sclessin zwalpte Standard zowaar tegen een amateurclub. De Rouches hadden verlengingen nodig en kropen finaal door het oog van de naald.

Club Brugge kreeg op Jan Breydel het bezoek van Belisia Bilzen. De Limburgse club speelde in eerste amateur, in de reeks waar ook Sporting Hasselt en Lyra-Lierse het mooie weer maken.  Hayen roteerde logischerwijs maar hield ook vast aan een paar bekende namen.

Club haalt Limburgers door gehaktmolen

De bezoekers toonde zich meteen in Brugge en creëerden ook het eerste gevaar, een mislukte voorzet werd gevaarlijk en dwong Jackers meteen tot een prima redding. Op het kwartier zorgde Club echter al voor een Limburgse domper: Jutgla bevrijdde zichzelf en zijn ploeg met een prima kopbal: 1-0. De Spanjaard had er duidelijk zin in, een goede actie van Skov Olsen werd gevolgd door de assist op Jutgla en die fnuikte meteen de hoop van Belisia: 2-0.

Blauw-Zwart duwde door en nog voor het halfuur maakte Romero van dichtbij de 3-0. Belisia kreeg iets voorbij het halfuur toch zijn ‘moment de gloire’. Sam Valcke pakte uit met een prachtige knal die in de winkelhaak vloog: 3-1. Halfweg hadden Hayen en co hun schaapjes wel al op het droge.

Na rust maakten zowel Nilsson als Meijer hun comeback en die waren beide beslissend. Eerst bood de Nederlander zijn mede-invaller de 4-1 aan, even later deed Meijer het helemaal zelf met soort kopbal-lob: 5-1. In het absolute slot zette Skoras nog de kers op de taart met de 6-1. Zonder zorgen mag Club een ronde verder.

Scoreverloop:

1-0 (14’) Jutgla, 2-0 (16’) Jutgla, 3-0 (24’) Romero, 3-1 (36’) Valcke, 4-1 (64') Nilsson, 5-1 (68') Meijer, 6-1 (88') Skoras

Lyra-Lierse baalt na geweldige pot op Sclessin

Voor bijna 14.000 fans, waaronder een pak van de bezoekers, namen Standard en Lyra-Lierse het tegen mekaar op. Op Sclessin zorgden de Rouches al op het kwartier voor euforie op de tribunes: een flankvoorzet werd centraal door Kuavita krachtig in doel gekopt: 1-0.

Een mokerslag voor de Pallieters? Allerminst, bij de eerste echte mogelijkheid sloeg Kil halfweg de eerste helft genadeloos toe: 1-1. De bezoekers roken plots bloed en iets voorbij het halfuur zorgde Peffer met een fenomenale streep voor de 1-2. Standard had nog het slotakkoord van een heerlijke eerste helft. Zeqiri loodste Ayensa door de buitenspelval en die maakte weer gelijk: 2-2.

Er lag nog heel wat werk op de plank voor Standard na rust en de thuisploeg toonde ook meteen dadendrang met een pak kansen. De beste werd door Zeqiri op de paal geduwd. Door een gebrek aan efficiëntie bleef Lyra-Lierse in leven en laat in de tweede helft sloeg Peffer bijna toe. De spits mocht vrij uithalen maar schoot rakelings over de lat. In een enerverende slotfase drongen de Rouches aan maar na negentig minuten is de hoop op een Lierse stunt nog in leven.

In de eerste verlenging sloeg Standard echter al snel toe. Na een scherpe voorzet van Kuavita liep O'Neill de 3-2 in doel. De genadeklap voor Lyra-Lierse? Absoluut niet, in verlenging twee kregen de bezoekers een strafschop na een oliedomme fout van Sutalo. Epolo kroonde zich tot held door de strafschop van Peffer te stoppen. De moedige bezoekers kregen ook nadien nog de nodige kansen (Epolo redde in de slotminuut nogmaals fantastisch) maar dropen finaal af na een prestatie om trots op te zijn. Leko en co verspilden nutteloze krachten maar mogen wel verder in de Croky Cup.

Scoreverloop:

1-0  (16’) Kuavita, 1-1 (24’) Kil, 1-2 (33’) Peffer, 2-2 (41’) Ayensa, 3-2 (100') O'Neill 

Bijzonderheid:

Peffer (Lyra-Lierse) mist een strafschop (110').

LEES OOK: Vossen spreekt klare taal bij Zulte: "Ik wil spelen"

Had u dit scenario verwacht op Sclessin?

Meest recent

Roda JC geeft nog een transfervrije Belg onderdak

Al jaren zoeken heel wat Belgische spelers hun heil in de Nederlandse tweede klasse als ze in eigen ...

0
0
Leko verrast: laatste kans voor dure flop?

Donderdagavond staan nog de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup op het ...

15
15
Opmerkelijke statistiek: Jonge Duivels favoriet op WK?

De selectie van de Jonge Duivels is donderdag afgereisd naar Qatar, want daar werken ze in november ...

73
73
Openda heeft zijn nieuwe trainer bij Juventus beet

Loïs Openda heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan zijn toptransfer naar Juventus. ...

19
19
'Bayern bedient Kompany op wenken: deal met Feyenoord'

Bayern München blijft dit seizoen alles aan flarden spelen. Het pakte deze week in de beker ...

49
49
'Terugkeer nadert: Lukaku zet belangrijke stap'

De komende weken zal Napoli even Belgenloos zijn. Kevin De Bruyne viel vorig weekend in de kraker ...

25
25
Italië ontploft: De Bruyne-drama neemt bizarre wending

Het De Bruyne-drama krijgt een onverwacht, pijnlijk staartje. De blessure van KDB blijkt meer dan ...

214
214
'Code rood bij Club Brugge: Hayen verleid door Celtic'

Na een wisselvallige start van het seizoen komt Club Brugge alvast wat de resultaten betreft stilaan ...

212
212
'Liedje is uitgezongen’-Gijp en Derksen gaan los op Borsato

Wat ooit begon als het verhaal van een van Nederlands meest geliefde zangers, is uitgedraaid op een ...

42
42
'Anderlecht hakt knoop door: bekerheld mag beschikken'

RSC Anderlecht liet zich in de 1/16 finale van de Croky Cup niet verrassen door KVK Ninove, maar van ...

276
276
Vermant dropt hint: knaltransfer op til bij Club Brugge

Na de recente 12 op 12 in de competitie plaatste Club Brugge zich logischerwijs ook voor de 1/8 ...

384
384
Mokerslag voor Nainggolan: 'Parket eist doorverwijzing'

Hij dook nog op in De Slimste Mens ter Wereld als de goedlachse ex-Rode Duivel met lef en ...

117
117
Antwerp krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Antwerp weet weer wat winnen is. Na de schamele twee op 21 in de competitie tankte het stamnummer ...

100
100
'Hasi voelt bui al hangen: 5 voor 12 in Anderlecht'

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8 finale van de Croky Cup loert de crisis nog altijd om de hoek ...

340
340
'Exit wenkt: duo valt door de mand bij Club Brugge'

Zoals verwacht kwalificeerde Club Brugge zich zonder veel moeite voor de 1/8 finale van de Croky ...

419
419
Marc Degryse slaat iedereen met verstomming: "Nieuw leven"

Marc Degryse behoort tot het kruim van het Belgische voetbal. Zijn naam roept nog steeds nostalgie ...

283
283
Eindelijk nog eens goed nieuws over Duranville

Er wordt hem al jaren een grote toekomst voorspeld, maar op de echt grote doorbraak van Julien ...

52
52
Standard slikt enorme domper voor Waalse clash

Standard plaatste zich dinsdag al voor de volgende ronde in de Croky Cup met een nipte zege in ...

63
63
La Louvière jubelt na 'magisch' wederoptreden in beker

Voorlopig blijven de eersteklassers nog foutloos in de Croky Cup. Ook promovendus La Louvière ...

24
24
AA Gent dacht naast Leko aan nog opvallende trainer

AA Gent kan tot dusver tevreden zijn over zijn seizoen. Het prijkt na twaalf speeldagen op de derde ...

156
156
'Transferstrijd neemt toe: Club en Anderlecht in pole'

De wintermercato nadert met rasse schreden en heel wat clubs zullen stilaan hun verlanglijstje aan ...

221
221
'Nieuwe WK-domper voor U17: ook Gent ligt dwars'

Het wordt in de komende weken uitkijken naar mogelijk een nieuwe generatie Belgische toptalenten. In ...

119
119
Opsteker Anderlecht: Futures pakken uit met knap resultaat

Het zijn alweer woelige tijden bij Anderlecht. Er was de voorbije weken de controverse rond het ...

158
158
'Club bibbert: kans op vertrek Hayen stijgt'

Club Brugge wist zich zondag zonder al te veel moeite te plaatsen voor de volgende ronde in de Croky ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Pikante transfer bij Club, ster verlaat Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

413
413

Meer sportnieuws