Croky Cup: Stijnen slacht Zebra's af, stuntwerk CPL-clubs

door
Croky Cup: Stijnen slacht Zebra's af, stuntwerk CPL-clubs

De eerste bekeravond heeft meteen twee daverende verrassingen opgeleverd. Het Patro van Stijn Stijnen veegde thuis de vloer aan met een zwalpend Charleroi, waar de druk op coach Rik De Mil zal toenemen. Ook Essevee sloeg een JPL-ploeg KO, terwijl Westerlo nipt het hoofd boven water hield tegen Ferrera en co.

We begonnen aan een heerlijke driedaagse bekervoetbal, met drie duels waarin de verschillen op voorhand niet zo groot leken. In het Kuipje bekampte Westerlo tweedeklasser RWDM. De Molenbeekse club stond mee bovenin een reeks lager. Ook het Patro van Stijn Stijnen hoopte op een bekersprookje tegen de Zebra's uit Charleroi. Met Essevee stond nog een co-leider uit de Challenger Pro League tegenover Dender en ex-coach Euvrard.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Stijnen slacht Zebra's af

Beginnen doen we in Limburg, waar de troepen van Stijn Stijnen een knalstart namen. In het eerste kwartier kopte Renson na een ingestudeerde hoekschop de 1-0 tegen de touwen. Twee minuten later zwalpte het team van Rik De Mil helemaal toen Dansoko naar binnen sneed en de 2-0 voorbij Defourny schoot. Charleroi kreeg nadien zeker zijn kansen maar halfweg was de thuisploeg op weg naar een grote stunt.

Patro rook ook na de pauze bloed en de gewonde Zebra's werden nog voor het uur helemaal afgeslacht. Een bedrijvige Vanrafelghem schilderde de bal op het hoofd van Bammens en die kopte zowaar de 3-0 binnen. Het werd een wel heel pijnlijke avond voor Charleroi.

Via een strafschop van Heymans kregen de Zebra's iets voorbij het uur weer wat hoop, die werd echter meteen de kop ingedrukt door de 4-1 van Abid. In het slot werd de wedstrijd nog ontsierd door wangedrag van de bezoekende fans. De wedstrijd lag tijdelijk stil maar werd uiteindelijk wel afgewerkt. Het hoofd van Rik De Mil lijkt al op het kapblok te liggen.

Scoreverloop:

1-0 (13') Renson, 2-0 (17') Dansoko, 3-0 (47') Bammens, 3-1 (62') Heymans (p), 4-1 (65') Abid

Jubileum Vossen, stuntje Essevee

Bij Essevee was er deze keer wel de 600ste wedstrijd voor Jelle Vossen in het profvoetbal. Afgelopen weekend zorgde coach Sven Vandenbroeck nog voor controverse door zijn kapitein niet op te stellen in... de jubileumwedstrijd. Dender nam aanvankelijk een goede start in de Elindus Arena maar slikte nog voor het kwartier een mokerslag. Traoré mocht alleen op Devriendt afgaan en zorgde voor de vroege 1-0.

Een voorsprong die niet lang op het bord bleef staan. Een paar minuten later kreeg bezoeker Acquah teveel tijd en ruimte en hij zorgde weer voor een gelijke stand: 1-1. Toch zou de thuisploeg nog met een voorsprong de rust ingaan. Na een dik halfuur spelen kwam een afvallende bal bij Tanghe en met een prinsheerlijke volley zorgde hij voor de 2-1 stand halfweg.

Na rust kwam Acquah dicht bij zijn tweede van de avond, thuisdoelman Bostyn redde de meubelen. Aan de overzijde mikte Labie dan weer naast de kooi van Devriendt. Voor Essevee was het nadien hinken op twee gedachten, terwijl Euvrard met Kvet, Sylla en Scheidler een drievoudige wissel deed om het tij te keren. Helpen deed het niet meer voor de Oost-Vlamingen, die hun bekeravontuur meteen zien eindigen. Zulte Waregem zit in een enorm positieve flow en hoopt ongetwijfeld op een mooie loting in de volgende ronde.

Scoreverloop:

1-0 (13') Traoré, 1-1 (18') Acquah, 2-1 (35') Tanghe

Moedig RWDM verzuipt nipt in Kuipje

In het Westelse Kuipje was het zoeken naar een 'goed gevoel'. Het team van Timmy Simons begon prima aan de competitie maar was aan een gitzwarte reeks bezig. RWDM was op dat vlak een gevaarlijke tegenstander en hield de Kemphanen ook lange tijd in bedwang. Op slag van rust kreeg de thuisploeg echter een strafschop, keurig omgezet door Frigan: 1-0.

Meteen na rust leken de Kemphanen de wedstrijd te beslissen. Frigan lanceerde de tegenaanval vanop de eigen helft en met een knappe doorsteekpass werd Reynolds diep gestuurd. Die omspeelde doelman Hubert en legde de bal in het lege doel: 2-0.

De bezoekers rechtten echter nog knap de rug, al was het met wat geluk. Iets voor het uur week een vrije trap van Halifa tot twee maal toe af en de 2-1 verdween voorbij een kansloze Van Langendonck. Ondanks de krappe voorsprong slaagde RWDM er nadien niet echt in om nog spanning te brengen. Uiteindelijk mag Westerlo een ronde verder, al was het zonder de nodige glans.

Scoreverloop:

1-0 (45+2') Frigan (p), 2-0 (56') Reynolds, 2-1 (59') Halifa

Hoort een coach als Stijnen stilaan thuis in de Jupiler Pro League

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

50
50
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

56
56
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

63
63
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

84
84
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

24
24
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

72
72
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

352
352
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

50
50
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

55
55
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

109
109
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

199
199
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

619
619
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

318
318
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

34
34
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

115
115
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

67
67
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

566
566

Meer sportnieuws