Standard woedend: Leko duwt transfer naar Club Brugge

938 stemmen
Standard woedend: Leko duwt transfer naar Club Brugge

Lucas Noubi heeft sinds maart alle contractaanbiedingen van Standard afgewezen. Dit heeft geleid tot frustratie en woede binnen de club, die overweegt om hem deze winter te verkopen voordat hij gratis vertrekt. De relatie tussen Noubi en coach Ivan Leko is bovendien gespannen.

Ondanks berichten dat Noubi dichter bij een contractverlenging staat, blijft het onzeker of dit daadwerkelijk zal gebeuren. Vorig weekend ontbrak hij voor de derde keer dit seizoen op het wedstrijdblad van Standard. “We kunnen maar één centrale verdediger selecteren, en Daan Dierckx heeft beter getraind,” aldus Leko.

LEES OOK: 'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

De toekomst van Noubi bevindt zich op een zijspoor

Met de bal aan zijn voeten straalt Lucas Noubi charisma en elegantie uit. Zijn blik en intenties zijn voortdurend naar voren gericht, altijd op zoek naar een mooie en efficiënte opbouw. Hij belichaamt het profiel van de moderne verdediger die zowel stevig in de duels kan zijn als de bal met finesse kan behandelen.

Vorig seizoen sprak Hugo Siquet, ex-Rouche en destijds bij Cercle Brugge, vol lof over Noubi. “Ik kende hem niet echt. Hij is 2-3 jaar jonger dan ik, maar elke keer als hij het veld opgaat, is hij indrukwekkend", aldus Siquet.

"Zijn leeftijd is uitzonderlijk, hij toont veel agressie en levert heel goede prestaties. We moeten voor deze spelers zorgen, zij zijn de toekomst van de club,” aldus Siquet.

Vandaag staat Noubi, die twee seizoenen zijn debuut maakte bij Standard onder Ronny Deila, op een zijspoor in Luik. Ivan Leko gebruikte hem sporadisch tijdens de Play-offs vorig jaar, en dit seizoen heeft de jonge verdediger amper 136 in het eerste elftal gespeeld.

Interne frustratie en woede over dossier-Noubi

Dit komt vooral door de moeizame onderhandelingen over een contractverlenging met Standard. Lucas Noubi bevindt zich in het laatste jaar van zijn contract op Sclessin, en de club is vastbesloten om hem te behouden.

Toch heeft de speler sinds maart alle aanbiedingen van de club afgewezen. Hierdoor overweegt Standard om hem komende winter te verkopen, voordat hij gratis vertrekt. Pierre Locht, de CEO van Standard, houdt alle opties open en benadrukt dat het de wens van de club is om het contract van Noubi te verlengen.

Volgens Sudinfo heeft het langdurige dossier rond de jonge verdediger Standard echter behoorlijk gefrustreerd, zelfs woedend gemaakt. De club beschuldigt Noubi ervan onterecht veel tijd te rekken en zijn situatie als excuus te gebruiken om aan het einde van het seizoen gratis te vertrekken.

“Deze houding zorgt voor interne irritatie,” meldde de Franstalige krant.

Leko schat Noubi niet hoog in

Dit is een belangrijke reden waarom Lucas Noubi dit seizoen nauwelijks speelt voor de Rouches. Het doet denken aan de situatie van William Balikwisha, die de club afgelopen zomer verliet. De huidige aanvaller van OH Leuven sprak zich in Le Soir uit ter verdediging van zijn voormalige ploegmaat:

“Hij ging in drie weken tijd van toekomstig clubtalent naar niets. Omdat hij niet opnieuw wil tekenen? Maar waarom wil hij niet opnieuw tekenen?” aldus Balikwisha. “En tenzij er een gigantisch aanbod uit het buitenland komt, waarom zou hij dan willen vertrekken als zijn club in hem gelooft?”

Daarnaast speelt ook de relatie tussen Noubi en coach Ivan Leko een rol. “Het is moeilijk om consistent te zijn als je één of twee fouten per wedstrijd maakt,” merkte Leko op over de jonge verdediger tijdens de voorbereiding van afgelopen zomer.

“Dit gebeurt al zes maanden. Je kunt niet zomaar 100% zijn; je moet 200% geven. Je moet die fouten eruit krijgen, want het eerste kenmerk van een verdediger is betrouwbaarheid.”

Leko dwarsboomt plannen van Standard

Eind september meldde Sudinfo dat Lucas Noubi en Standard dichter bij een driejarige contractverlenging stonden dan enkele maanden geleden.

Dit zou goed nieuws zijn voor de club, die na zoveel moeizame exits van andere jonge talenten eindelijk één van zijn beloften zou kunnen behouden.

Technisch directeur Fergal Harkin zei begin oktober dat het nog steeds een prioriteit is dat Noubi binnenkort zijn contract verlengt. De grote vraag blijft echter of deze verlenging er daadwerkelijk komt.

Vorig weekend ontbrak Noubi al voor de derde keer dit seizoen op het wedstrijdblad van Standard, dit keer voor de Waalse derby tegen Sporting Charleroi.

“We kunnen maar één centrale verdediger selecteren en Daan Dierckx heeft gewoon beter getraind dan Noubi afgelopen week,” verklaarde Ivan Leko aan Sudinfo.

Club Brugge moet Noubi halen

Meest recent

'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

62
62
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

27
27
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

367
367
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

374
374
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

388
388
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

128
128
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

286
286
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

344
344
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

304
304
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

308
308
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

662
662
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

167
167
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

73
73
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

391
391
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

334
334
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

571
571
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

338
338
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

874
874
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

476
476
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

998
998
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

729
729
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

360
360
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

154
154
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

893
893
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

137
137

Meer sportnieuws