Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

door
Weg voor 20 miljoen? Club’s risicopatiënt klaar voor vertrek

Maxim De Cuyper blijft nog een seizoen bij Club Brugge om in de Champions League te kunnen spelen, wat zijn mogelijkheden voor een transfer naar grotere Europese clubs vergroot. De Cuyper gaf aan dat hij in de zomer veel gesprekken heeft gevoerd, maar uiteindelijk koos om bij Club te blijven.

De belangstelling van AC Milan zou blauw-zwart 20 miljoen euro moeten opleveren. Hoewel hij uitblinkt met zijn offensieve impulsen, moet De Cuyper ook zijn defensieve spel verbeteren. Hans Vandeweghe noemt hem daarom een risicopatiënt achterin.

LEES OOK: Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Op naar een grotere club dan Galatasaray

In augustus heeft Club Brugge Maxim De Cuyper weten te overtuigen om zijn verblijf te verlengen. De West-Vlaming tekende een nieuw contract tot 2028, ondanks de voortdurende en concrete belangstelling van verschillende clubs, waaronder Wolfsburg, Werder Bremen, PSG, Marseille en het Turkse Galatasaray.

Laatstgenoemde was zeer geïnteresseerd in De Cuyper, maar dat bleek geen haalbare optie.

Met de handtekening van De Cuyper onder zijn nieuwe contract heeft Club Brugge de verdediger, die ondertussen zijn debuut maakte voor de Rode Duivels en geselecteerd was voor het EK, kunnen overtuigen om nog een seizoen te blijven.

De kans op Champions League-voetbal vormt een aantrekkelijk podium dat De Cuyper in staat stelt om volgend jaar de stap te maken naar grotere Europese clubs, eerder dan naar Galatasaray.

Club Brugge zal nog meer geld vangen: deze winter al?

In een interview met Het Laatste Nieuws gaf Maxim De Cuyper aan dat er veel gesprekken zijn geweest in de zomermercato, en dat hij over bepaalde clubs heeft moeten nadenken. “Ik heb getwijfeld”, zei de linkspoot.

Uiteindelijk heeft De Cuyper samen met zijn ouders en makelaar beslist om bij Club Brugge te blijven. Het was op dat moment de beste keuze die hij op sportief vlak kon maken.

De Cuyper wil nog een jaar presteren en bevestigen, met het platform van de Champions League als voornaamste reden om bij te tekenen. Na de loting, waarbij onder meer Manchester City, Borussia Dortmund, AC Milan, Juventus en Aston Villa uit de pot kwamen, was De Cuyper blij dat hij in Brugge is gebleven.

Sporteconoom Trudo Dejonghe zag het als een win-win situatie voor de speler en club. “Club zal nog meer geld voor hem vangen, en De Cuyper zal bij een nog betere club een nog hoger loon kunnen verdienen – misschien vertrekt hij deze winter al wel, als ze uitgeschakeld zijn”, zei Dejonghe in HUMO.

Next steps voor De Cuyper

Vorig seizoen was Maxim De Cuyper een van de revelaties bij Club Brugge, samen met Igor Thiago, en speelde hij een sleutelrol in het kampioenenjaar. Dit seizoen ligt de lat echter hoger.

De Cuyper moet niet alleen zijn defensieve spel aanscherpen, maar ook uitgroeien tot een leider binnen de ploeg. Met grote namen als Simon Mignolet, Hans Vanaken en Brandon Mechele aan zijn zijde, wordt van hem verwacht dat hij zowel op als naast het veld de rol van voortrekker op zich neemt.

Zijn status als kampioenenmaker en Rode Duivel zou hem hierin moeten helpen. Zijn sterke prestatie in de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund onderstreepte deze ontwikkeling.

"Heeft alles om het te maken op dit niveau,” schreef Het Nieuwsblad na zijn glansoptreden tegen BVB.

Defensief blijft De Cuyper een risicopatiënt

Sportief gezien moet Maxim De Cuyper werken aan zijn slordigheden en positionele fouten in de verdediging, iets wat zowel bij Club Brugge, in de wedstrijden tegen AA Gent en Charleroi, als bij de Rode Duivels, in de interland tegen Italië, te vaak voorkwam.

Hans Vandeweghe merkte in zijn column voor De Morgen op dat “De Cuyper een risicopatiënt achterin is, maar dat hij erg goed naar voren kan voetballen en over een uitstekende traptechniek beschikt.”

Ook Marc Degryse constateerde dat De Cuyper af en toe defensief tekortschiet, maar benadrukte dat hij aanvallend zijn kwaliteiten heeft laten zien.

Koen Van Uytvange van Het Nieuwsblad beschreef de verdedigende fouten en de betrokkenheid bij beide Belgische goals als “break-even.”

"In zijn pas vierde interland gaf De Cuyper een staalkaart van zijn pro’s en manco’s, tegen een tegenstander van kaliber.” voegde hij eraan toe. De Cuyper heeft dus nog werk aan de winkel, maar zijn potentieel is onmiskenbaar.

AC Milan volgt De Cuyper: 20 miljoen

De buitenlandse interesse in Maxim De Cuyper is nog steeds volop aanwezig. Volgens Tuttosport heeft AC Milan, net als zijn ploegmaat Andreas Skov Olsen, hem op de radar. De Rossoneri zijn op zoek naar een doublure en mogelijk zelfs een vervanger voor de gewilde Théo Hernandez.

Daarom zal Milan De Cuyper de komende maanden van dichtbij volgen. Axel Vergeylen, de makelaar van De Cuyper, bevestigde de belangstelling van Milan in de Italiaanse pers. “Een speler als Maxim trekt veel interesse, ook in Italië,” vertelde hij.

“Om duidelijke redenen kan ik niet ingaan op de namen van de geïnteresseerde clubs, maar de Serie A is zeker een grote competitie.” De Cuyper lijkt open te staan voor een transfer, maar volgens zijn makelaar is het belangrijk dat hij stap voor stap vooruitgaat.

"Op dit moment is dat bij Club Brugge en op het juiste moment moet hij de volgende stap zetten in zijn carrière. Het enige doel is om zo hoog mogelijk te raken en bij een zo goed mogelijke club te spelen.”

Desondanks zal de Rode Duivel naar verwachting het seizoen nog bij Club Brugge afmaken. Bovendien zal hij geen koopje zijn; er wordt gesproken over een transferprijs van ongeveer 20 miljoen euro.

Is De Cuyper nu al 20 miljoen waard?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

55
55
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

15
15
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

239
239
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

74
74
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

48
48
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

11
11
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

23
23
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

319
319
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

134
134
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

459
459
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

60
60
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

92
92
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

296
296
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

202
202
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

494
494
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

171
171
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

584
584
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

233
233
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

704
704
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

190
190
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

951
951
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

437
437
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

77
77
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

60
60
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

431
431

Meer sportnieuws