'Riemer na Anderlecht-ontslag op weg naar absolute topjob'

door
'Riemer na Anderlecht-ontslag op weg naar absolute topjob'

Een kleine maand geleden besloot RSC Anderlecht om de samenwerking met hoofdcoach Brian Riemer stop te zetten. Maar de Deen kan mogelijk snel weer aan de slag. Zo zou hij in de running zijn voor een absolute topfunctie in eigen land.

De Belgische recordkampioen besloot eind 2022 om zijn sportieve lot in Deense handen te leggen. Zo stelde Paars-Wit de relatief onbekende Jesper Fredberg aan als nieuwe 'CEO Sports'. Die haalde op zijn beurt zijn landgenoot Riemer in huis als nieuwe hoofdcoach. En dat was toch een aanzienlijk risico.

Tot dusver had hij immers amper ervaring als hoofdtrainer. Riemer had vooral in de schaduw gewerkt. Eerst bij FC Kopenhagen, vervolgens als assistent-coach bij Brentford FC. Logischerwijs heersten dan ook lange tijd twijfels bij zijn benoeming als T1. Die twijfels kon hij ook niet meteen doen verdwijnen.

Tactisch ondermaats

Na zijn eerste maanden parkeerde hij RSCA immers op een teleurstellende elfde plaats, al waren de omstandigheden niet bepaald gunstig. Vorig seizoen werd Riemer door Fredberg dan weer van een veel sterkere selectie voorzien. En daarmee boekte hij een aanzienlijke progressie: van plek elf naar drie in de eindstand.

Daarbij oogstte de trainer lof voor de manier waarop hij een hecht team kneedde en ook de defensieve organisatie stond op punt. Maar in het aanvalsspel zat amper een lijn, te vaak was Anderlecht afhankelijk van klasse-flitsen of meeval. Ook op tactisch vlak kon Riemer allerminst overtuigen. Zeker tijdens de matchen stuurde hij zelden succesvol bij.

Topjob in eigen land

In de huidige jaargang werd er ook geen progressie geboekt wat dat betreft. De resultaten waren tijdens de eerste best goed, maar het geleverde spel was ronduit ondermaats. En dus besloot het bestuur om in te grijpen. Na de nederlaag tegen KRC Genk werd de samenwerking met de Deense trainer definitief stopgezet.

Riemer vertrok dus door een achterdeurtje, maar mogelijk maakt hij weldra zijn comeback in het voetbal door de grote poort. Zo meldt Bold.dk dat hij in beeld is om bondscoach van Denemarken te worden. Na het tegenvallende EK namen de Denen afscheid van Kasper Hjulmand als selectieheer. Sindsdien wordt nog steeds gezocht naar een permanente opvolger.

Uitvoerige onderhandelingen

De Deense bond had verschillende namen in het vizier, maar clubtrainers als Brian Priske (Feyenoord) en Thomas Frank (Brentford) moesten al snel geschrapt worden. Momenteel zouden er nog een tiental opties zijn, waarvan Riemer erg concreet is. Er zouden al uitvoerige gesprekken gevoerd zijn en naar verluidt werd zijn naam al besproken op de Raad van Bestuur. Riemer, die eerder al samenwerkte met een pak Deense internationals, wenst voorlopig niet te reageren op dit nieuws.

POLL: Anderlecht heeft te weinig krediet gegeven aan Riemer ...

Meest recent

'Standard legt lot in handen van zeer verrassende naam'

Standard sleept zich momenteel door de Europe Play-Off. De Rouches hebben alles gegeven om in de ...

20
20
Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

70
70
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

48
48
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

77
77
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

104
104
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

177
177
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

66
66
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

164
164
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

376
376
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1118
1118
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

192
192
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

417
417
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

262
262
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

337
337
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

111
111
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

330
330
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

413
413
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

467
467
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

113
113
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

719
719

Meer sportnieuws