Sociedad woedend op Anderlecht: "Het is een schande"

door
Sociedad woedend op Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een uitstekend resultaat geboekt in de Europa League. De Brusselaars zorgden immers voor een fraaie stunt door met 1-2 te gaan winnen op het veld van Real Sociedad. Dat resultaat werd evenwel overschaduwd door wangedrag in de tribunes.

Anderlecht kwam in San Sebastian al snel op achterstand, maar het toonde veerkracht. Via Luis Vazquez kwam Paars-Wit weer langszij en met een geweldige trap zette Théo Leoni zijn ploeg zowaar op voorsprong. In de tweede periode wist RSCA dan weer stand te houden. Bijgevolg staat het 6 op 6 mee aan de leiding in het Europa League-klassement.

Een erg mooie avond dus voor Anderlecht, tenminste toch op sportief vlak. Zo zorgden een aantal meegereisde 'supporters' voor een flinke smet op deze Europese stunt. Op voorhand werden dan ook al wantoestanden gevreesd. De harde kernen van beide ploegen hadden immers nog een rekening openstaan van hun onderlinge confrontatie in 2010.

LEES OOK: Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

Acht heethoofden gearresteerd

De wedstrijd werd dan ook als een risicomatch beschouwd door de Spaanse ordediensten, waardoor er verscherpte veiligheidsmaatregelen werden genomen. Maar dat was blijkbaar niet voldoende. Enkele meegereisde 'supporters' toonden zich immers van hun zieligste kant. De heethoofden vonden er niet beter op dan met allerlei voorwerpen, zoals afgebroken stoeltjes, richting het veld en de thuisvakken te gooien.

Thuisfans, waaronder families met kinderen, moesten zelfs op de vlucht slaan. De match werd ook even onderbroken, ondertussen probeerden Colin Coosemans en Leoni de gemoederen te bedaren. Ook de lokale ordediensten grepen, naar verluidt hardhandig, in. Uiteindelijk werden een achttal amokmakers ook opgepakt, waarna de rust ietwat kon wederkeren. Maar er wacht Paars-Wit sowieso een sanctie.

Onbegrip voor supportersgroet

De club bood alvast haar excuses aan. Maar dat lijken de Spanjaarden niet voldoende te vinden. "Je kunt niet naar het voetbal komen om een klootzak te zijn/ Mensen moesten naar huis omdat er idioten met dingen gooien. De UEFA moet zijn verantwoordelijkheid nemen. We waren al 15 minuten aan het zeggen dat de match gestopt moest worden, maar ze deden niks", werd Mikel Oyarzabal geciteerd bij Sporza

De aanvaller ging zijn ongenoegen ook persoonlijk uiten bij de delegatie van RSCA toen die hun supporters gingen groeten. Iets wat ook coach Imanol afkeurde. "Het is een schande. We moesten de partij stopgezet hebben. Iemand zal een einde moeten maken aan deze situatie, want we hebben een serieus probleem. Ik snap ook niet dat de Belgische spelers nog gingen applaudisseren voor die mensen."

Ploegen moeten sportieve sancties krijgen voor dit soort incidenten ...

Meest recent

Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

31
31
"Ali Mentatie"-Ruben Van Gucht in online beerput gegooid

Het is andermaal niet de prettigste week uit het leven van Ruben Van Gucht. De sportjournalist kreeg ...

18
18
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

93
93
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

176
176
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

113
113
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

40
40
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

237
237
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

103
103
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

563
563
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

479
479
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

174
174
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

993
993
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

120
120
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

370
370
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

503
503
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

245
245
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

71
71
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

480
480
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

216
216
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

114
114
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

329
329
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

169
169
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

446
446
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

237
237
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

470
470

Meer sportnieuws