Sociedad woedend op Anderlecht: "Het is een schande"

door
Sociedad woedend op Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een uitstekend resultaat geboekt in de Europa League. De Brusselaars zorgden immers voor een fraaie stunt door met 1-2 te gaan winnen op het veld van Real Sociedad. Dat resultaat werd evenwel overschaduwd door wangedrag in de tribunes.

Anderlecht kwam in San Sebastian al snel op achterstand, maar het toonde veerkracht. Via Luis Vazquez kwam Paars-Wit weer langszij en met een geweldige trap zette Théo Leoni zijn ploeg zowaar op voorsprong. In de tweede periode wist RSCA dan weer stand te houden. Bijgevolg staat het 6 op 6 mee aan de leiding in het Europa League-klassement.

Een erg mooie avond dus voor Anderlecht, tenminste toch op sportief vlak. Zo zorgden een aantal meegereisde 'supporters' voor een flinke smet op deze Europese stunt. Op voorhand werden dan ook al wantoestanden gevreesd. De harde kernen van beide ploegen hadden immers nog een rekening openstaan van hun onderlinge confrontatie in 2010.

LEES OOK: 'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Acht heethoofden gearresteerd

De wedstrijd werd dan ook als een risicomatch beschouwd door de Spaanse ordediensten, waardoor er verscherpte veiligheidsmaatregelen werden genomen. Maar dat was blijkbaar niet voldoende. Enkele meegereisde 'supporters' toonden zich immers van hun zieligste kant. De heethoofden vonden er niet beter op dan met allerlei voorwerpen, zoals afgebroken stoeltjes, richting het veld en de thuisvakken te gooien.

Thuisfans, waaronder families met kinderen, moesten zelfs op de vlucht slaan. De match werd ook even onderbroken, ondertussen probeerden Colin Coosemans en Leoni de gemoederen te bedaren. Ook de lokale ordediensten grepen, naar verluidt hardhandig, in. Uiteindelijk werden een achttal amokmakers ook opgepakt, waarna de rust ietwat kon wederkeren. Maar er wacht Paars-Wit sowieso een sanctie.

Onbegrip voor supportersgroet

De club bood alvast haar excuses aan. Maar dat lijken de Spanjaarden niet voldoende te vinden. "Je kunt niet naar het voetbal komen om een klootzak te zijn/ Mensen moesten naar huis omdat er idioten met dingen gooien. De UEFA moet zijn verantwoordelijkheid nemen. We waren al 15 minuten aan het zeggen dat de match gestopt moest worden, maar ze deden niks", werd Mikel Oyarzabal geciteerd bij Sporza

De aanvaller ging zijn ongenoegen ook persoonlijk uiten bij de delegatie van RSCA toen die hun supporters gingen groeten. Iets wat ook coach Imanol afkeurde. "Het is een schande. We moesten de partij stopgezet hebben. Iemand zal een einde moeten maken aan deze situatie, want we hebben een serieus probleem. Ik snap ook niet dat de Belgische spelers nog gingen applaudisseren voor die mensen."

Ploegen moeten sportieve sancties krijgen voor dit soort incidenten ...

Meest recent

Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

0
0
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

86
86
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

8
8
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

54
54
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

166
166
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

72
72
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

60
60
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

563
563
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

115
115
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

153
153
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

151
151
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

168
168
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

367
367
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

37
37
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

49
49
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

153
153
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

28
28
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

231
231
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

374
374
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

153
153
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

138
138
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

103
103
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

120
120
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

331
331
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

134
134

Meer sportnieuws