Sociedad woedend op Anderlecht: "Het is een schande"

door
Sociedad woedend op Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een uitstekend resultaat geboekt in de Europa League. De Brusselaars zorgden immers voor een fraaie stunt door met 1-2 te gaan winnen op het veld van Real Sociedad. Dat resultaat werd evenwel overschaduwd door wangedrag in de tribunes.

Anderlecht kwam in San Sebastian al snel op achterstand, maar het toonde veerkracht. Via Luis Vazquez kwam Paars-Wit weer langszij en met een geweldige trap zette Théo Leoni zijn ploeg zowaar op voorsprong. In de tweede periode wist RSCA dan weer stand te houden. Bijgevolg staat het 6 op 6 mee aan de leiding in het Europa League-klassement.

Een erg mooie avond dus voor Anderlecht, tenminste toch op sportief vlak. Zo zorgden een aantal meegereisde 'supporters' voor een flinke smet op deze Europese stunt. Op voorhand werden dan ook al wantoestanden gevreesd. De harde kernen van beide ploegen hadden immers nog een rekening openstaan van hun onderlinge confrontatie in 2010.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Acht heethoofden gearresteerd

De wedstrijd werd dan ook als een risicomatch beschouwd door de Spaanse ordediensten, waardoor er verscherpte veiligheidsmaatregelen werden genomen. Maar dat was blijkbaar niet voldoende. Enkele meegereisde 'supporters' toonden zich immers van hun zieligste kant. De heethoofden vonden er niet beter op dan met allerlei voorwerpen, zoals afgebroken stoeltjes, richting het veld en de thuisvakken te gooien.

Thuisfans, waaronder families met kinderen, moesten zelfs op de vlucht slaan. De match werd ook even onderbroken, ondertussen probeerden Colin Coosemans en Leoni de gemoederen te bedaren. Ook de lokale ordediensten grepen, naar verluidt hardhandig, in. Uiteindelijk werden een achttal amokmakers ook opgepakt, waarna de rust ietwat kon wederkeren. Maar er wacht Paars-Wit sowieso een sanctie.

Onbegrip voor supportersgroet

De club bood alvast haar excuses aan. Maar dat lijken de Spanjaarden niet voldoende te vinden. "Je kunt niet naar het voetbal komen om een klootzak te zijn/ Mensen moesten naar huis omdat er idioten met dingen gooien. De UEFA moet zijn verantwoordelijkheid nemen. We waren al 15 minuten aan het zeggen dat de match gestopt moest worden, maar ze deden niks", werd Mikel Oyarzabal geciteerd bij Sporza

De aanvaller ging zijn ongenoegen ook persoonlijk uiten bij de delegatie van RSCA toen die hun supporters gingen groeten. Iets wat ook coach Imanol afkeurde. "Het is een schande. We moesten de partij stopgezet hebben. Iemand zal een einde moeten maken aan deze situatie, want we hebben een serieus probleem. Ik snap ook niet dat de Belgische spelers nog gingen applaudisseren voor die mensen."

Ploegen moeten sportieve sancties krijgen voor dit soort incidenten ...

Meest recent

Bijltjsdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

0
0
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

15
15
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

97
97
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

43
43
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

143
143
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

368
368
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

291
291
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

125
125
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

296
296
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

270
270
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

157
157
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

652
652
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

224
224
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

344
344
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

203
203
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

161
161
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

28
28
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

48
48
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

144
144
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

136
136
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

202
202
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

199
199
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

73
73
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

321
321
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

161
161

Meer sportnieuws