Sociedad woedend op Anderlecht: "Het is een schande"

door
Sociedad woedend op Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een uitstekend resultaat geboekt in de Europa League. De Brusselaars zorgden immers voor een fraaie stunt door met 1-2 te gaan winnen op het veld van Real Sociedad. Dat resultaat werd evenwel overschaduwd door wangedrag in de tribunes.

Anderlecht kwam in San Sebastian al snel op achterstand, maar het toonde veerkracht. Via Luis Vazquez kwam Paars-Wit weer langszij en met een geweldige trap zette Théo Leoni zijn ploeg zowaar op voorsprong. In de tweede periode wist RSCA dan weer stand te houden. Bijgevolg staat het 6 op 6 mee aan de leiding in het Europa League-klassement.

Een erg mooie avond dus voor Anderlecht, tenminste toch op sportief vlak. Zo zorgden een aantal meegereisde 'supporters' voor een flinke smet op deze Europese stunt. Op voorhand werden dan ook al wantoestanden gevreesd. De harde kernen van beide ploegen hadden immers nog een rekening openstaan van hun onderlinge confrontatie in 2010.

LEES OOK: Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

Acht heethoofden gearresteerd

De wedstrijd werd dan ook als een risicomatch beschouwd door de Spaanse ordediensten, waardoor er verscherpte veiligheidsmaatregelen werden genomen. Maar dat was blijkbaar niet voldoende. Enkele meegereisde 'supporters' toonden zich immers van hun zieligste kant. De heethoofden vonden er niet beter op dan met allerlei voorwerpen, zoals afgebroken stoeltjes, richting het veld en de thuisvakken te gooien.

Thuisfans, waaronder families met kinderen, moesten zelfs op de vlucht slaan. De match werd ook even onderbroken, ondertussen probeerden Colin Coosemans en Leoni de gemoederen te bedaren. Ook de lokale ordediensten grepen, naar verluidt hardhandig, in. Uiteindelijk werden een achttal amokmakers ook opgepakt, waarna de rust ietwat kon wederkeren. Maar er wacht Paars-Wit sowieso een sanctie.

Onbegrip voor supportersgroet

De club bood alvast haar excuses aan. Maar dat lijken de Spanjaarden niet voldoende te vinden. "Je kunt niet naar het voetbal komen om een klootzak te zijn/ Mensen moesten naar huis omdat er idioten met dingen gooien. De UEFA moet zijn verantwoordelijkheid nemen. We waren al 15 minuten aan het zeggen dat de match gestopt moest worden, maar ze deden niks", werd Mikel Oyarzabal geciteerd bij Sporza

De aanvaller ging zijn ongenoegen ook persoonlijk uiten bij de delegatie van RSCA toen die hun supporters gingen groeten. Iets wat ook coach Imanol afkeurde. "Het is een schande. We moesten de partij stopgezet hebben. Iemand zal een einde moeten maken aan deze situatie, want we hebben een serieus probleem. Ik snap ook niet dat de Belgische spelers nog gingen applaudisseren voor die mensen."

Ploegen moeten sportieve sancties krijgen voor dit soort incidenten ...

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

194
194
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

23
23
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

31
31
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

21
21
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

51
51
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

25
25
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

130
130
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

50
50
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

38
38
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1070
1070
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

33
33
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

45
45
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

56
56
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

473
473
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

139
139
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

733
733
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

461
461
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

72
72
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

884
884
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

641
641
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

138
138
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

376
376
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

106
106

Meer sportnieuws