Sociedad woedend op Anderlecht: "Het is een schande"

door
Sociedad woedend op Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een uitstekend resultaat geboekt in de Europa League. De Brusselaars zorgden immers voor een fraaie stunt door met 1-2 te gaan winnen op het veld van Real Sociedad. Dat resultaat werd evenwel overschaduwd door wangedrag in de tribunes.

Anderlecht kwam in San Sebastian al snel op achterstand, maar het toonde veerkracht. Via Luis Vazquez kwam Paars-Wit weer langszij en met een geweldige trap zette Théo Leoni zijn ploeg zowaar op voorsprong. In de tweede periode wist RSCA dan weer stand te houden. Bijgevolg staat het 6 op 6 mee aan de leiding in het Europa League-klassement.

Een erg mooie avond dus voor Anderlecht, tenminste toch op sportief vlak. Zo zorgden een aantal meegereisde 'supporters' voor een flinke smet op deze Europese stunt. Op voorhand werden dan ook al wantoestanden gevreesd. De harde kernen van beide ploegen hadden immers nog een rekening openstaan van hun onderlinge confrontatie in 2010.

LEES OOK: Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Acht heethoofden gearresteerd

De wedstrijd werd dan ook als een risicomatch beschouwd door de Spaanse ordediensten, waardoor er verscherpte veiligheidsmaatregelen werden genomen. Maar dat was blijkbaar niet voldoende. Enkele meegereisde 'supporters' toonden zich immers van hun zieligste kant. De heethoofden vonden er niet beter op dan met allerlei voorwerpen, zoals afgebroken stoeltjes, richting het veld en de thuisvakken te gooien.

Thuisfans, waaronder families met kinderen, moesten zelfs op de vlucht slaan. De match werd ook even onderbroken, ondertussen probeerden Colin Coosemans en Leoni de gemoederen te bedaren. Ook de lokale ordediensten grepen, naar verluidt hardhandig, in. Uiteindelijk werden een achttal amokmakers ook opgepakt, waarna de rust ietwat kon wederkeren. Maar er wacht Paars-Wit sowieso een sanctie.

Onbegrip voor supportersgroet

De club bood alvast haar excuses aan. Maar dat lijken de Spanjaarden niet voldoende te vinden. "Je kunt niet naar het voetbal komen om een klootzak te zijn/ Mensen moesten naar huis omdat er idioten met dingen gooien. De UEFA moet zijn verantwoordelijkheid nemen. We waren al 15 minuten aan het zeggen dat de match gestopt moest worden, maar ze deden niks", werd Mikel Oyarzabal geciteerd bij Sporza

De aanvaller ging zijn ongenoegen ook persoonlijk uiten bij de delegatie van RSCA toen die hun supporters gingen groeten. Iets wat ook coach Imanol afkeurde. "Het is een schande. We moesten de partij stopgezet hebben. Iemand zal een einde moeten maken aan deze situatie, want we hebben een serieus probleem. Ik snap ook niet dat de Belgische spelers nog gingen applaudisseren voor die mensen."

Ploegen moeten sportieve sancties krijgen voor dit soort incidenten ...

Meest recent

Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

36
36
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

49
49
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

78
78
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

204
204
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

21
21
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

83
83
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

68
68
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

102
102
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

424
424
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

220
220
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

139
139
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

261
261
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

357
357
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

114
114
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

333
333
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

71
71
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

207
207
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

463
463
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

165
165
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

301
301
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

148
148
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

219
219
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

115
115
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

1391
1391
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

108
108

Meer sportnieuws