Anderlecht geschokt door eigen 'fans': zware sanctie dreigt

door
Anderlecht geschokt door eigen 'fans': zware sanctie dreigt

RSC Anderlecht is bezig aan een puike campagne in de Europa League. Na de thuiszege tegen Ferencvaros, pakten de Brusselaars donderdag ook drie gouden punten op Real Sociedad. Jammer genoeg werd de droomavond ontsierd door wangedrag van enkele meegereisde 'fans'.

De wedstrijd in het Baskenland begon niet bepaald hoopgevend voor de Belgische recordkampioen. Na amper vijf minuten kwam Sociedad immers al op voorsprong. Maar Paars-Wit toonde veerkracht. Luis Vazquez legde de gelijkmaker netjes in het zijnet, waarna Théo Leoni er 1-2 van maakte met een heerlijke knal.

In de tweede periode wist Anderlecht die kleine voorsprong ook intact te houden. En zo gaat RSCA met zes op zes zowaar mee op kop in het algemene klassement van de hervormde UEL. Een geweldig resultaat dus voor de Brusselaars. Toch zal de verplaatsing naar San Sebastian nog een zuur staartje krijgen.

LEES OOK: Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Wangedrag in tribunes

Een aantal van de meegereisde 'supporters' toonden zich immers van hun zieligste kant. De bewuste heethoofden vonden er niet beter op dan met allerlei voorwerpen, zoals afgebroken stoeltjes, richting het veld en de thuisvakken te gooien. Thuisfans, waaronder families met kinderen, moesten zelfs op de vlucht slaan.

De match werd ook even onderbroken, ondertussen probeerden Colin Coosemans en Leoni de gemoederen te bedaren. Ook de lokale ordediensten grepen, naar verluidt hardhandig, in. Uiteindelijk werden een achttal amokmakers ook opgepakt, waarna de rust ietwat kon wederkeren.

Excuses bij Anderlecht

In ieder geval moet Anderlecht nu een zware boete en mogelijk ook andere sancties vrezen. De club is dan ook niet te spreken over dit wangedrag. "Er waren hier 1200 Belgische supporters en we zijn geschokt en diep ontgoocheld door het gedrag van een aantal van hen", reageerde woordvoerder Mathias Declercq bij Het Nieuwsblad.

De daders mogen alvast een stevige straf vrezen. "Anderlecht biedt zijn excuses aan aan Real Sociedad en zijn fans. Er vonden al 8 arrestaties plaats en er wordt een rapport opgemaakt door de match delegate van de UEFA. Dat zal leiden tot sancties en ook wij als club zullen maatregelen treffen tegen de schuldige", aldus Declercq.

De volgende Europese duels van RSCA moeten zonder uitfans afgewerkt worden ...

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

170
170
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

26
26
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

24
24
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

58
58
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

72
72
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

13
13
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

30
30
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

67
67
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

152
152
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

34
34
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

75
75
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

97
97
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

211
211
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

101
101
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

161
161
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

36
36
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

37
37

Meer sportnieuws