Anderlecht geschokt door eigen 'fans': zware sanctie dreigt

door
Anderlecht geschokt door eigen 'fans': zware sanctie dreigt

RSC Anderlecht is bezig aan een puike campagne in de Europa League. Na de thuiszege tegen Ferencvaros, pakten de Brusselaars donderdag ook drie gouden punten op Real Sociedad. Jammer genoeg werd de droomavond ontsierd door wangedrag van enkele meegereisde 'fans'.

De wedstrijd in het Baskenland begon niet bepaald hoopgevend voor de Belgische recordkampioen. Na amper vijf minuten kwam Sociedad immers al op voorsprong. Maar Paars-Wit toonde veerkracht. Luis Vazquez legde de gelijkmaker netjes in het zijnet, waarna Théo Leoni er 1-2 van maakte met een heerlijke knal.

In de tweede periode wist Anderlecht die kleine voorsprong ook intact te houden. En zo gaat RSCA met zes op zes zowaar mee op kop in het algemene klassement van de hervormde UEL. Een geweldig resultaat dus voor de Brusselaars. Toch zal de verplaatsing naar San Sebastian nog een zuur staartje krijgen.

LEES OOK: Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Wangedrag in tribunes

Een aantal van de meegereisde 'supporters' toonden zich immers van hun zieligste kant. De bewuste heethoofden vonden er niet beter op dan met allerlei voorwerpen, zoals afgebroken stoeltjes, richting het veld en de thuisvakken te gooien. Thuisfans, waaronder families met kinderen, moesten zelfs op de vlucht slaan.

De match werd ook even onderbroken, ondertussen probeerden Colin Coosemans en Leoni de gemoederen te bedaren. Ook de lokale ordediensten grepen, naar verluidt hardhandig, in. Uiteindelijk werden een achttal amokmakers ook opgepakt, waarna de rust ietwat kon wederkeren.

Excuses bij Anderlecht

In ieder geval moet Anderlecht nu een zware boete en mogelijk ook andere sancties vrezen. De club is dan ook niet te spreken over dit wangedrag. "Er waren hier 1200 Belgische supporters en we zijn geschokt en diep ontgoocheld door het gedrag van een aantal van hen", reageerde woordvoerder Mathias Declercq bij Het Nieuwsblad.

De daders mogen alvast een stevige straf vrezen. "Anderlecht biedt zijn excuses aan aan Real Sociedad en zijn fans. Er vonden al 8 arrestaties plaats en er wordt een rapport opgemaakt door de match delegate van de UEFA. Dat zal leiden tot sancties en ook wij als club zullen maatregelen treffen tegen de schuldige", aldus Declercq.

De volgende Europese duels van RSCA moeten zonder uitfans afgewerkt worden ...

Meest recent

Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

4
4
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

5
5
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

46
46
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

19
19
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

45
45
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

126
126
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

75
75
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

246
246
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

114
114
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

254
254
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

97
97
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

193
193
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

110
110
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

484
484
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

161
161
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

241
241
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

175
175
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

361
361
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

334
334
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

416
416
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

979
979
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

304
304
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

416
416
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

536
536
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

574
574

Meer sportnieuws