Anderlecht geschokt door eigen 'fans': zware sanctie dreigt

door
Anderlecht geschokt door eigen 'fans': zware sanctie dreigt

RSC Anderlecht is bezig aan een puike campagne in de Europa League. Na de thuiszege tegen Ferencvaros, pakten de Brusselaars donderdag ook drie gouden punten op Real Sociedad. Jammer genoeg werd de droomavond ontsierd door wangedrag van enkele meegereisde 'fans'.

De wedstrijd in het Baskenland begon niet bepaald hoopgevend voor de Belgische recordkampioen. Na amper vijf minuten kwam Sociedad immers al op voorsprong. Maar Paars-Wit toonde veerkracht. Luis Vazquez legde de gelijkmaker netjes in het zijnet, waarna Théo Leoni er 1-2 van maakte met een heerlijke knal.

In de tweede periode wist Anderlecht die kleine voorsprong ook intact te houden. En zo gaat RSCA met zes op zes zowaar mee op kop in het algemene klassement van de hervormde UEL. Een geweldig resultaat dus voor de Brusselaars. Toch zal de verplaatsing naar San Sebastian nog een zuur staartje krijgen.

LEES OOK: 'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

Wangedrag in tribunes

Een aantal van de meegereisde 'supporters' toonden zich immers van hun zieligste kant. De bewuste heethoofden vonden er niet beter op dan met allerlei voorwerpen, zoals afgebroken stoeltjes, richting het veld en de thuisvakken te gooien. Thuisfans, waaronder families met kinderen, moesten zelfs op de vlucht slaan.

De match werd ook even onderbroken, ondertussen probeerden Colin Coosemans en Leoni de gemoederen te bedaren. Ook de lokale ordediensten grepen, naar verluidt hardhandig, in. Uiteindelijk werden een achttal amokmakers ook opgepakt, waarna de rust ietwat kon wederkeren.

Excuses bij Anderlecht

In ieder geval moet Anderlecht nu een zware boete en mogelijk ook andere sancties vrezen. De club is dan ook niet te spreken over dit wangedrag. "Er waren hier 1200 Belgische supporters en we zijn geschokt en diep ontgoocheld door het gedrag van een aantal van hen", reageerde woordvoerder Mathias Declercq bij Het Nieuwsblad.

De daders mogen alvast een stevige straf vrezen. "Anderlecht biedt zijn excuses aan aan Real Sociedad en zijn fans. Er vonden al 8 arrestaties plaats en er wordt een rapport opgemaakt door de match delegate van de UEFA. Dat zal leiden tot sancties en ook wij als club zullen maatregelen treffen tegen de schuldige", aldus Declercq.

De volgende Europese duels van RSCA moeten zonder uitfans afgewerkt worden ...

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

7
7
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

11
11
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

47
47
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

10
10
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

104
104
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

92
92
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

111
111
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

36
36
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

48
48
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

565
565
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

275
275
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

530
530
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

427
427
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

292
292
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

112
112
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

352
352
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

185
185
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

286
286
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

350
350
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

50
50
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

196
196
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

646
646
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws