Anderlecht geschokt door eigen 'fans': zware sanctie dreigt

746 stemmen
Anderlecht geschokt door eigen 'fans': zware sanctie dreigt

RSC Anderlecht is bezig aan een puike campagne in de Europa League. Na de thuiszege tegen Ferencvaros, pakten de Brusselaars donderdag ook drie gouden punten op Real Sociedad. Jammer genoeg werd de droomavond ontsierd door wangedrag van enkele meegereisde 'fans'.

De wedstrijd in het Baskenland begon niet bepaald hoopgevend voor de Belgische recordkampioen. Na amper vijf minuten kwam Sociedad immers al op voorsprong. Maar Paars-Wit toonde veerkracht. Luis Vazquez legde de gelijkmaker netjes in het zijnet, waarna Théo Leoni er 1-2 van maakte met een heerlijke knal.

In de tweede periode wist Anderlecht die kleine voorsprong ook intact te houden. En zo gaat RSCA met zes op zes zowaar mee op kop in het algemene klassement van de hervormde UEL. Een geweldig resultaat dus voor de Brusselaars. Toch zal de verplaatsing naar San Sebastian nog een zuur staartje krijgen.

LEES OOK: 'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Wangedrag in tribunes

Een aantal van de meegereisde 'supporters' toonden zich immers van hun zieligste kant. De bewuste heethoofden vonden er niet beter op dan met allerlei voorwerpen, zoals afgebroken stoeltjes, richting het veld en de thuisvakken te gooien. Thuisfans, waaronder families met kinderen, moesten zelfs op de vlucht slaan.

De match werd ook even onderbroken, ondertussen probeerden Colin Coosemans en Leoni de gemoederen te bedaren. Ook de lokale ordediensten grepen, naar verluidt hardhandig, in. Uiteindelijk werden een achttal amokmakers ook opgepakt, waarna de rust ietwat kon wederkeren.

Excuses bij Anderlecht

In ieder geval moet Anderlecht nu een zware boete en mogelijk ook andere sancties vrezen. De club is dan ook niet te spreken over dit wangedrag. "Er waren hier 1200 Belgische supporters en we zijn geschokt en diep ontgoocheld door het gedrag van een aantal van hen", reageerde woordvoerder Mathias Declercq bij Het Nieuwsblad.

De daders mogen alvast een stevige straf vrezen. "Anderlecht biedt zijn excuses aan aan Real Sociedad en zijn fans. Er vonden al 8 arrestaties plaats en er wordt een rapport opgemaakt door de match delegate van de UEFA. Dat zal leiden tot sancties en ook wij als club zullen maatregelen treffen tegen de schuldige", aldus Declercq.

De volgende Europese duels van RSCA moeten zonder uitfans afgewerkt worden ...

Meest recent

'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

201
201
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

112
112
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

295
295
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

59
59
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

21
21
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

80
80
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

107
107
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

461
461
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

386
386
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

183
183
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

55
55
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

31
31
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

39
39
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

159
159
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

556
556
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

208
208
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

93
93
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

169
169
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

42
42
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

741
741
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

126
126
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

142
142
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

105
105
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

537
537
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

433
433

Meer sportnieuws