Club triomfeert in UCL: wereldgoal zorgt voor gouden punten

door
Club triomfeert in UCL: wereldgoal zorgt voor gouden punten

Club Brugge heeft woensdagavond zijn eerste punten gepakt in de vernieuwde Champions League. Blauw-Zwart was op het veld van Sturm Graz veruit de beste ploeg, maar moest wel knokken tot het einde. Uiteindelijk bleek een wereldgoal van Christos Tzolis voldoende voor de drie punten: 0-1.

De Bruggelingen waren onder behoorlijke druk afgereisd naar de Oostenrijkse kampioen. Tijdens de openingsspeeldag had Blauw-Zwart immers met 0-3 verloren van Borussia Dortmund. Om de kansen op de volgende fase van het toernooi intact te houden, moest er tegen Sturm Graz absoluut iets geraapt worden.

Vlak voor de aftrap incasseerde Club wel een domper door het uitvallen van speerpunt Nilsson. Maar desondanks begon de ploeg van coach Hayen goed aan de wedstrijd. Jutgla en Skov Olsen waren echter slordig in de afwerking, Tzolis botste dan weer op doelman Scherpen.

LEES OOK: Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Wereldgoal Tzolis

Halfweg de eerste helft kon Club de ban dan toch breken. Na een geweldige pass van Onyedika, kon Tzolis aanleggen voor het schot. En de Griek schilderde de bal aan de verste hoek heerlijk binnen. Een doelpunt van hoge kwaliteit dat de bezoekers verdiend op voorsprong zette.

Sturm Graz kon daar in eerste instantie weinig tegenover zetten. Pas in het slot van de eerste periode kwam de thuisploeg ietwat in de match. Maar verder dan een wild schot van Kiteishvili kwamen de Oostenrijkers niet. Club kon dus met een verdiende voorsprong de rust induiken.

Spannend slot

Na de pauze veranderde aanvankelijk weinig aan het wedstrijdbeeld. Tzolis botste opnieuw op Scherpen, waarna de Nederlandse doelman op gepast reageerde op een poging van Jutgla. Al had de Spanjaard met deze kans een pak beter moeten doen. Niet veel later werd hij ook gewisseld voor Vermant.

In de slotfase werd het wel nog even bibberen voor Club, dat zijn voorsprong niet verder kon uitbouwen. Mignolet moest bijvoorbeeld nog vol aan de bak op een poging van Geyrhofer, maar uiteindelijk bleef het bij 0-1. De Bruggelingen doen zo een gouden zaak en strijden weer volop mee voor een plek in de top 24. Sturm Graz blijft dan weer puntenloos achter.

Club pakt deze campagne minstens 8 punten ...

Meest recent

'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

30
30
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

60
60
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

44
44
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

141
141
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

292
292
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

105
105
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

242
242
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

220
220
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

127
127
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

121
121
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

85
85
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

86
86
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

422
422
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

148
148
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

46
46
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

292
292
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

366
366
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

278
278
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

333
333
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

269
269
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

511
511
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

790
790
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

548
548
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

708
708

Meer sportnieuws