Genk wervelt: "België zal snel te klein zijn voor hem"

door
Genk wervelt:

Na acht speeldagen is het KRC Genk dat het klassement in de Jupiler Pro League op dominante wijze aanvoert. De Limburgers wisten zondag tegen FCV Dender alweer hun zesde opeenvolgende wedstrijd te winnen. En dat heeft niet in het minst met de zomerse nieuwkomers te maken.

Racing stelde vorig seizoen op quasi alle fronten teleur en greep naast het merendeel van de vooropgestelde doelstelling. Bovendien werd de samenwerking met coach Wouter Vrancken op zure wijze stopgezet. Maar momenteel draaien al die ontwikkelingen goed uit voor de Limburgers.

Om Vrancken te vervangen werd Thorsten Fink immers in huis gehaald. En dat bleek een uitstekende zet. Na een korte inloopperiode laat hij zijn ploeg op erg aantrekkelijke wijze voetballen. Daar worden ook de nodige resultaten aan gekoppeld: 19 op 24 en alleen leider in de JPL.

LEES OOK: 'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

Aanwinsten schitteren

Sterk werk dus van de Duitse trainer, die ook voor enkele geslaagde transfers zorgde. Zo nam hij Jarne Steuckers en Matte Smets mee vanuit STVV. Die eerste groeide inmiddels uit tot één van de aanvallende smaakmakers en tekende in acht wedstrijden al voor 3 assists en 3 doelpunten. 

Smets werd in een mum van tijd dan weer één van de defensieve steunpilaren. Ondanks zijn relatief prille leeftijd maakte hij indruk met zijn leiderscapaciteiten, niet voor niets houdt hij een ervaren rot als Carlos Cuesta op de bank. Maar ook fysiek en voetbaltechnisch doet Smets het uitstekend.

Stapje hogerop

Analist Stef Wijnants verwacht dan ook dat de verdediger op relatief korte termijn een nieuwe stap zal zetten. "Fink heeft hem helemaal geëxploiteerd en van hem een speler gemaakt die aan de top staat in het Belgisch voetbal", klinkt het bij Sporza. "Het gaat pijlsnel voor hem. Ze roepen dan dat hij bij de nationale ploeg moet zitten, maar dat is natuurlijk nog een ander verhaal. Maar goed, als hij zijn evolutie zo voortzet, zal de Belgische competitie vrij snel te klein zijn voor Matte Smets."

Smets verdient op dit moment een selectie voor de nationale ploeg ...

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

0
0
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

8
8
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

33
33
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

20
20
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

17
17
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

41
41
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

28
28
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

44
44
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

61
61
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

60
60
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

140
140
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

475
475
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

135
135
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

199
199
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

246
246
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

180
180
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

448
448
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

257
257
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

150
150
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

691
691
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

152
152
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

50
50

Meer sportnieuws