‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

863
‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

Anderlecht blijft punten verzamelen, maar het spel overtuigt verre van. De fans en analisten verlangen naar het aanvallende, attractieve voetbal dat de club belooft, maar tot nu toe lijkt het spel meer op handbal dan op het verwachte aanvallende spektakel. Brian Riemer staat onder druk; ondanks een goede positie in het klassement, zijn de prestaties niet naar wens.

De kritiek groeit en doet denken aan eerdere ontslagen van coaches zoals Luka Peruzovic en René Weiler, die ondanks goede resultaten toch moesten vertrekken vanwege teleurstellend voetbal. De druk op Riemer wordt steeds groter; als de resultaten en het spel niet verbeteren, lijkt een ontslag onvermijdelijk. De fans en media roepen om verandering, en de tijd voor Riemer lijkt te dringen.

LEES OOK: Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Heeft Anderlecht wel de spelers om aanvallend voetbal te brengen?

Dit seizoen willen zowel analisten, media als de Anderlecht-fans eindelijk het voetbal zien dat ze van hun club verwachten. De ambitie is duidelijk: terug naar het DNA van Anderlecht, met aanvallend, agressief, dominant en entertainend voetbal.

Helaas lijkt die ambitie tot nu toe niet te worden ingelost. Het spel van de club lijkt vaak meer op handbal dan op het aanvallende voetbal dat de fans voor ogen hebben. De spelers lijken eindeloos rond de zestien meter te passen zonder echt gevaar te creëren, wat het spel allesbehalve dominant of aantrekkelijk maakt.

De vraag rijst of Brian Riemer in staat zal zijn om het beloofde voetbal te brengen met de huidige selectie. Behalve Kasper Dolberg en Anders Dreyer zijn er weinig spelers met de creativiteit of het scorend vermogen dat nodig is om een daadwerkelijk verschil te maken.

Aan de andere kant is de defensieve organisatie van het team wel op orde. Ondanks het wisselvallige spel staat Anderlecht, met één wedstrijd minder gespeeld, samen met Dender bovenaan het klassement.

“Hoe Riemer het doet, geen mens die het begrijpt”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het is mij een raadsel hoe paars-wit 11 op 15 haalde”, zei Marc Degryse.

Gunfactor wordt steeds kleiner: Riemer zoals Peruzovic en Weiler?

Toch is winnen alleen niet genoeg bij Anderlecht, volgens Marc Degryse. “Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen,” stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

Deze mening wordt gedeeld door een deel van de supporters, die na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC zelfs "Riemer buiten" scandeerden op de Bosuil. Ook na de vijfde wedstrijd van het seizoen tegen Union klonken weer roep om het ontslag van de Deense coach.

Dit groeiende ongenoegen onder de eigen supporters zorgt ervoor dat de gunfactor van Anderlecht steeds kleiner wordt.

De situatie doet denken aan het verleden: dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen ondanks een indrukwekkende 31 op 36 punten, simpelweg omdat toenmalig voorzitter Constant Vanden Stock niet tevreden was met het spel.

Evenzo werd René Weiler in 2017 ontslagen door Roger Vanden Stock, ondanks dat Weiler Anderlecht enkele maanden eerder naar de landstitel had geleid met minder aantrekkelijk voetbal.

De verwachtingen bij Anderlecht draaien niet alleen om resultaat, maar ook om de manier waarop het resultaat wordt behaald.

Riemer heeft enkele excuses: Fredberg moet aan de bak

Brian Riemer heeft echter enkele verzachtende omstandigheden die niet over het hoofd gezien mogen worden. De voorbereiding op het nieuwe seizoen was verre van ideaal door de impact van het EK 2024, wat de voorbereidingstijd aanzienlijk verkortte.

Bovendien kampt het team met spelers wiens individuele niveau momenteel te wensen overlaat. “Alles herleiden tot de coach is te simpel. De verantwoordelijkheid ligt ook voor een groot deel bij de spelers,” aldus Peter Vandenbempt bij Sporza.

Daarnaast heeft Jesper Fredberg zich voornamelijk gericht op defensieve versterkingen en houdt hij een groot deel van het transferbudget achter de hand voor last-minute offensieve versterkingen in de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen,” schreef Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad. Samen met Leander Dendoncker moet Eriksen het middenveld van paars-wit nieuw leven inblazen.

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” voegde Vandewalle toe.

Druk wordt stilaan onhoudbaar: trainers zijn voor veel minder ontslagen

Uiteindelijk blijft Anderlecht punten verzamelen, maar de kritiek op het spel blijft aanhouden. Volgens Peter Vandenbempt kan dit, als het zo doorgaat, eindigen met een trainersontslag.

“Als Anderlecht alleen de punten had gehaald die het op basis van zijn prestaties had kunnen rechtvaardigen, waren we nu al zover.” Het publiek verlangt naar aantrekkelijk voetbal en is het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-ball. Opvallend genoeg ging Riemer na de wanprestatie tegen Union SG niet zoals gebruikelijk richting de fans.

Ook Het Nieuwsblad merkt op dat Riemer deze situatie snel moet oplossen. “Anders zal de kritiek alsmaar toenemen en onhoudbaar worden, vooral als de resultaten slechter worden,” aldus de krant.

Pieter-Jan Calcoen, journalist bij HNB, vindt het zelfs onbegrijpelijk dat Riemer ondanks de puntenoogst nog steeds trainer van Anderlecht is. “Dat meen ik echt. Het is zeker geen slechte ploeg of selectie. Het kan niet dat je week na week dat voetbal op de mat legt en ermee wegkomt. Het moet gewoon beter”, klinkt het bij Sjotcast.

“Er zijn trainers voor minder ontslagen. Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt, het voetbal is waanzinnig slecht. Ze staan met elf man voor hun eigen 'carré'.”

Moet Anderlecht Riemer ontslaan?

Meest recent

David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

4
4
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

8
8
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

12
12
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

46
46
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

367
367
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

140
140
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

253
253
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

87
87
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

91
91
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

103
103
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

214
214
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

70
70
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

42
42
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

220
220
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

697
697
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

431
431
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

172
172
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

98
98
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

121
121
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

180
180
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

63
63
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

137
137
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

96
96
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

95
95

Meer sportnieuws