‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

863
‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

Anderlecht blijft punten verzamelen, maar het spel overtuigt verre van. De fans en analisten verlangen naar het aanvallende, attractieve voetbal dat de club belooft, maar tot nu toe lijkt het spel meer op handbal dan op het verwachte aanvallende spektakel. Brian Riemer staat onder druk; ondanks een goede positie in het klassement, zijn de prestaties niet naar wens.

De kritiek groeit en doet denken aan eerdere ontslagen van coaches zoals Luka Peruzovic en René Weiler, die ondanks goede resultaten toch moesten vertrekken vanwege teleurstellend voetbal. De druk op Riemer wordt steeds groter; als de resultaten en het spel niet verbeteren, lijkt een ontslag onvermijdelijk. De fans en media roepen om verandering, en de tijd voor Riemer lijkt te dringen.

LEES OOK: Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Heeft Anderlecht wel de spelers om aanvallend voetbal te brengen?

Dit seizoen willen zowel analisten, media als de Anderlecht-fans eindelijk het voetbal zien dat ze van hun club verwachten. De ambitie is duidelijk: terug naar het DNA van Anderlecht, met aanvallend, agressief, dominant en entertainend voetbal.

Helaas lijkt die ambitie tot nu toe niet te worden ingelost. Het spel van de club lijkt vaak meer op handbal dan op het aanvallende voetbal dat de fans voor ogen hebben. De spelers lijken eindeloos rond de zestien meter te passen zonder echt gevaar te creëren, wat het spel allesbehalve dominant of aantrekkelijk maakt.

De vraag rijst of Brian Riemer in staat zal zijn om het beloofde voetbal te brengen met de huidige selectie. Behalve Kasper Dolberg en Anders Dreyer zijn er weinig spelers met de creativiteit of het scorend vermogen dat nodig is om een daadwerkelijk verschil te maken.

Aan de andere kant is de defensieve organisatie van het team wel op orde. Ondanks het wisselvallige spel staat Anderlecht, met één wedstrijd minder gespeeld, samen met Dender bovenaan het klassement.

“Hoe Riemer het doet, geen mens die het begrijpt”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het is mij een raadsel hoe paars-wit 11 op 15 haalde”, zei Marc Degryse.

Gunfactor wordt steeds kleiner: Riemer zoals Peruzovic en Weiler?

Toch is winnen alleen niet genoeg bij Anderlecht, volgens Marc Degryse. “Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen,” stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

Deze mening wordt gedeeld door een deel van de supporters, die na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC zelfs "Riemer buiten" scandeerden op de Bosuil. Ook na de vijfde wedstrijd van het seizoen tegen Union klonken weer roep om het ontslag van de Deense coach.

Dit groeiende ongenoegen onder de eigen supporters zorgt ervoor dat de gunfactor van Anderlecht steeds kleiner wordt.

De situatie doet denken aan het verleden: dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen ondanks een indrukwekkende 31 op 36 punten, simpelweg omdat toenmalig voorzitter Constant Vanden Stock niet tevreden was met het spel.

Evenzo werd René Weiler in 2017 ontslagen door Roger Vanden Stock, ondanks dat Weiler Anderlecht enkele maanden eerder naar de landstitel had geleid met minder aantrekkelijk voetbal.

De verwachtingen bij Anderlecht draaien niet alleen om resultaat, maar ook om de manier waarop het resultaat wordt behaald.

Riemer heeft enkele excuses: Fredberg moet aan de bak

Brian Riemer heeft echter enkele verzachtende omstandigheden die niet over het hoofd gezien mogen worden. De voorbereiding op het nieuwe seizoen was verre van ideaal door de impact van het EK 2024, wat de voorbereidingstijd aanzienlijk verkortte.

Bovendien kampt het team met spelers wiens individuele niveau momenteel te wensen overlaat. “Alles herleiden tot de coach is te simpel. De verantwoordelijkheid ligt ook voor een groot deel bij de spelers,” aldus Peter Vandenbempt bij Sporza.

Daarnaast heeft Jesper Fredberg zich voornamelijk gericht op defensieve versterkingen en houdt hij een groot deel van het transferbudget achter de hand voor last-minute offensieve versterkingen in de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen,” schreef Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad. Samen met Leander Dendoncker moet Eriksen het middenveld van paars-wit nieuw leven inblazen.

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” voegde Vandewalle toe.

Druk wordt stilaan onhoudbaar: trainers zijn voor veel minder ontslagen

Uiteindelijk blijft Anderlecht punten verzamelen, maar de kritiek op het spel blijft aanhouden. Volgens Peter Vandenbempt kan dit, als het zo doorgaat, eindigen met een trainersontslag.

“Als Anderlecht alleen de punten had gehaald die het op basis van zijn prestaties had kunnen rechtvaardigen, waren we nu al zover.” Het publiek verlangt naar aantrekkelijk voetbal en is het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-ball. Opvallend genoeg ging Riemer na de wanprestatie tegen Union SG niet zoals gebruikelijk richting de fans.

Ook Het Nieuwsblad merkt op dat Riemer deze situatie snel moet oplossen. “Anders zal de kritiek alsmaar toenemen en onhoudbaar worden, vooral als de resultaten slechter worden,” aldus de krant.

Pieter-Jan Calcoen, journalist bij HNB, vindt het zelfs onbegrijpelijk dat Riemer ondanks de puntenoogst nog steeds trainer van Anderlecht is. “Dat meen ik echt. Het is zeker geen slechte ploeg of selectie. Het kan niet dat je week na week dat voetbal op de mat legt en ermee wegkomt. Het moet gewoon beter”, klinkt het bij Sjotcast.

“Er zijn trainers voor minder ontslagen. Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt, het voetbal is waanzinnig slecht. Ze staan met elf man voor hun eigen 'carré'.”

Moet Anderlecht Riemer ontslaan?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

13
13
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

11
11
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

30
30
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

38
38
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

34
34
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

19
19
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

138
138
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

127
127
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

86
86
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

154
154
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

74
74
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

31
31
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

47
47
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

78
78
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

437
437
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

101
101
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

89
89
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

169
169
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

86
86
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

65
65
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

170
170
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

168
168

Meer sportnieuws