‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

863 stemmen
‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

Anderlecht blijft punten verzamelen, maar het spel overtuigt verre van. De fans en analisten verlangen naar het aanvallende, attractieve voetbal dat de club belooft, maar tot nu toe lijkt het spel meer op handbal dan op het verwachte aanvallende spektakel. Brian Riemer staat onder druk; ondanks een goede positie in het klassement, zijn de prestaties niet naar wens.

De kritiek groeit en doet denken aan eerdere ontslagen van coaches zoals Luka Peruzovic en René Weiler, die ondanks goede resultaten toch moesten vertrekken vanwege teleurstellend voetbal. De druk op Riemer wordt steeds groter; als de resultaten en het spel niet verbeteren, lijkt een ontslag onvermijdelijk. De fans en media roepen om verandering, en de tijd voor Riemer lijkt te dringen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Heeft Anderlecht wel de spelers om aanvallend voetbal te brengen?

Dit seizoen willen zowel analisten, media als de Anderlecht-fans eindelijk het voetbal zien dat ze van hun club verwachten. De ambitie is duidelijk: terug naar het DNA van Anderlecht, met aanvallend, agressief, dominant en entertainend voetbal.

Helaas lijkt die ambitie tot nu toe niet te worden ingelost. Het spel van de club lijkt vaak meer op handbal dan op het aanvallende voetbal dat de fans voor ogen hebben. De spelers lijken eindeloos rond de zestien meter te passen zonder echt gevaar te creëren, wat het spel allesbehalve dominant of aantrekkelijk maakt.

De vraag rijst of Brian Riemer in staat zal zijn om het beloofde voetbal te brengen met de huidige selectie. Behalve Kasper Dolberg en Anders Dreyer zijn er weinig spelers met de creativiteit of het scorend vermogen dat nodig is om een daadwerkelijk verschil te maken.

Aan de andere kant is de defensieve organisatie van het team wel op orde. Ondanks het wisselvallige spel staat Anderlecht, met één wedstrijd minder gespeeld, samen met Dender bovenaan het klassement.

“Hoe Riemer het doet, geen mens die het begrijpt”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het is mij een raadsel hoe paars-wit 11 op 15 haalde”, zei Marc Degryse.

Gunfactor wordt steeds kleiner: Riemer zoals Peruzovic en Weiler?

Toch is winnen alleen niet genoeg bij Anderlecht, volgens Marc Degryse. “Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen,” stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

Deze mening wordt gedeeld door een deel van de supporters, die na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC zelfs "Riemer buiten" scandeerden op de Bosuil. Ook na de vijfde wedstrijd van het seizoen tegen Union klonken weer roep om het ontslag van de Deense coach.

Dit groeiende ongenoegen onder de eigen supporters zorgt ervoor dat de gunfactor van Anderlecht steeds kleiner wordt.

De situatie doet denken aan het verleden: dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen ondanks een indrukwekkende 31 op 36 punten, simpelweg omdat toenmalig voorzitter Constant Vanden Stock niet tevreden was met het spel.

Evenzo werd René Weiler in 2017 ontslagen door Roger Vanden Stock, ondanks dat Weiler Anderlecht enkele maanden eerder naar de landstitel had geleid met minder aantrekkelijk voetbal.

De verwachtingen bij Anderlecht draaien niet alleen om resultaat, maar ook om de manier waarop het resultaat wordt behaald.

Riemer heeft enkele excuses: Fredberg moet aan de bak

Brian Riemer heeft echter enkele verzachtende omstandigheden die niet over het hoofd gezien mogen worden. De voorbereiding op het nieuwe seizoen was verre van ideaal door de impact van het EK 2024, wat de voorbereidingstijd aanzienlijk verkortte.

Bovendien kampt het team met spelers wiens individuele niveau momenteel te wensen overlaat. “Alles herleiden tot de coach is te simpel. De verantwoordelijkheid ligt ook voor een groot deel bij de spelers,” aldus Peter Vandenbempt bij Sporza.

Daarnaast heeft Jesper Fredberg zich voornamelijk gericht op defensieve versterkingen en houdt hij een groot deel van het transferbudget achter de hand voor last-minute offensieve versterkingen in de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen,” schreef Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad. Samen met Leander Dendoncker moet Eriksen het middenveld van paars-wit nieuw leven inblazen.

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” voegde Vandewalle toe.

Druk wordt stilaan onhoudbaar: trainers zijn voor veel minder ontslagen

Uiteindelijk blijft Anderlecht punten verzamelen, maar de kritiek op het spel blijft aanhouden. Volgens Peter Vandenbempt kan dit, als het zo doorgaat, eindigen met een trainersontslag.

“Als Anderlecht alleen de punten had gehaald die het op basis van zijn prestaties had kunnen rechtvaardigen, waren we nu al zover.” Het publiek verlangt naar aantrekkelijk voetbal en is het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-ball. Opvallend genoeg ging Riemer na de wanprestatie tegen Union SG niet zoals gebruikelijk richting de fans.

Ook Het Nieuwsblad merkt op dat Riemer deze situatie snel moet oplossen. “Anders zal de kritiek alsmaar toenemen en onhoudbaar worden, vooral als de resultaten slechter worden,” aldus de krant.

Pieter-Jan Calcoen, journalist bij HNB, vindt het zelfs onbegrijpelijk dat Riemer ondanks de puntenoogst nog steeds trainer van Anderlecht is. “Dat meen ik echt. Het is zeker geen slechte ploeg of selectie. Het kan niet dat je week na week dat voetbal op de mat legt en ermee wegkomt. Het moet gewoon beter”, klinkt het bij Sjotcast.

“Er zijn trainers voor minder ontslagen. Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt, het voetbal is waanzinnig slecht. Ze staan met elf man voor hun eigen 'carré'.”

Moet Anderlecht Riemer ontslaan?

Meest recent

'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

62
62
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

15
15
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

16
16
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

40
40
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

210
210
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

34
34
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

306
306
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

559
559
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

102
102
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

84
84
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

259
259
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

102
102
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

38
38
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

77
77
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

181
181
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

348
348
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

34
34
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

209
209
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

45
45
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

398
398
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

519
519
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

411
411
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

799
799
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

284
284

Meer sportnieuws