‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

863 stemmen
‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

Anderlecht blijft punten verzamelen, maar het spel overtuigt verre van. De fans en analisten verlangen naar het aanvallende, attractieve voetbal dat de club belooft, maar tot nu toe lijkt het spel meer op handbal dan op het verwachte aanvallende spektakel. Brian Riemer staat onder druk; ondanks een goede positie in het klassement, zijn de prestaties niet naar wens.

De kritiek groeit en doet denken aan eerdere ontslagen van coaches zoals Luka Peruzovic en René Weiler, die ondanks goede resultaten toch moesten vertrekken vanwege teleurstellend voetbal. De druk op Riemer wordt steeds groter; als de resultaten en het spel niet verbeteren, lijkt een ontslag onvermijdelijk. De fans en media roepen om verandering, en de tijd voor Riemer lijkt te dringen.

LEES OOK: 'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Heeft Anderlecht wel de spelers om aanvallend voetbal te brengen?

Dit seizoen willen zowel analisten, media als de Anderlecht-fans eindelijk het voetbal zien dat ze van hun club verwachten. De ambitie is duidelijk: terug naar het DNA van Anderlecht, met aanvallend, agressief, dominant en entertainend voetbal.

Helaas lijkt die ambitie tot nu toe niet te worden ingelost. Het spel van de club lijkt vaak meer op handbal dan op het aanvallende voetbal dat de fans voor ogen hebben. De spelers lijken eindeloos rond de zestien meter te passen zonder echt gevaar te creëren, wat het spel allesbehalve dominant of aantrekkelijk maakt.

De vraag rijst of Brian Riemer in staat zal zijn om het beloofde voetbal te brengen met de huidige selectie. Behalve Kasper Dolberg en Anders Dreyer zijn er weinig spelers met de creativiteit of het scorend vermogen dat nodig is om een daadwerkelijk verschil te maken.

Aan de andere kant is de defensieve organisatie van het team wel op orde. Ondanks het wisselvallige spel staat Anderlecht, met één wedstrijd minder gespeeld, samen met Dender bovenaan het klassement.

“Hoe Riemer het doet, geen mens die het begrijpt”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het is mij een raadsel hoe paars-wit 11 op 15 haalde”, zei Marc Degryse.

Gunfactor wordt steeds kleiner: Riemer zoals Peruzovic en Weiler?

Toch is winnen alleen niet genoeg bij Anderlecht, volgens Marc Degryse. “Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen,” stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

Deze mening wordt gedeeld door een deel van de supporters, die na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC zelfs "Riemer buiten" scandeerden op de Bosuil. Ook na de vijfde wedstrijd van het seizoen tegen Union klonken weer roep om het ontslag van de Deense coach.

Dit groeiende ongenoegen onder de eigen supporters zorgt ervoor dat de gunfactor van Anderlecht steeds kleiner wordt.

De situatie doet denken aan het verleden: dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen ondanks een indrukwekkende 31 op 36 punten, simpelweg omdat toenmalig voorzitter Constant Vanden Stock niet tevreden was met het spel.

Evenzo werd René Weiler in 2017 ontslagen door Roger Vanden Stock, ondanks dat Weiler Anderlecht enkele maanden eerder naar de landstitel had geleid met minder aantrekkelijk voetbal.

De verwachtingen bij Anderlecht draaien niet alleen om resultaat, maar ook om de manier waarop het resultaat wordt behaald.

Riemer heeft enkele excuses: Fredberg moet aan de bak

Brian Riemer heeft echter enkele verzachtende omstandigheden die niet over het hoofd gezien mogen worden. De voorbereiding op het nieuwe seizoen was verre van ideaal door de impact van het EK 2024, wat de voorbereidingstijd aanzienlijk verkortte.

Bovendien kampt het team met spelers wiens individuele niveau momenteel te wensen overlaat. “Alles herleiden tot de coach is te simpel. De verantwoordelijkheid ligt ook voor een groot deel bij de spelers,” aldus Peter Vandenbempt bij Sporza.

Daarnaast heeft Jesper Fredberg zich voornamelijk gericht op defensieve versterkingen en houdt hij een groot deel van het transferbudget achter de hand voor last-minute offensieve versterkingen in de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen,” schreef Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad. Samen met Leander Dendoncker moet Eriksen het middenveld van paars-wit nieuw leven inblazen.

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” voegde Vandewalle toe.

Druk wordt stilaan onhoudbaar: trainers zijn voor veel minder ontslagen

Uiteindelijk blijft Anderlecht punten verzamelen, maar de kritiek op het spel blijft aanhouden. Volgens Peter Vandenbempt kan dit, als het zo doorgaat, eindigen met een trainersontslag.

“Als Anderlecht alleen de punten had gehaald die het op basis van zijn prestaties had kunnen rechtvaardigen, waren we nu al zover.” Het publiek verlangt naar aantrekkelijk voetbal en is het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-ball. Opvallend genoeg ging Riemer na de wanprestatie tegen Union SG niet zoals gebruikelijk richting de fans.

Ook Het Nieuwsblad merkt op dat Riemer deze situatie snel moet oplossen. “Anders zal de kritiek alsmaar toenemen en onhoudbaar worden, vooral als de resultaten slechter worden,” aldus de krant.

Pieter-Jan Calcoen, journalist bij HNB, vindt het zelfs onbegrijpelijk dat Riemer ondanks de puntenoogst nog steeds trainer van Anderlecht is. “Dat meen ik echt. Het is zeker geen slechte ploeg of selectie. Het kan niet dat je week na week dat voetbal op de mat legt en ermee wegkomt. Het moet gewoon beter”, klinkt het bij Sjotcast.

“Er zijn trainers voor minder ontslagen. Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt, het voetbal is waanzinnig slecht. Ze staan met elf man voor hun eigen 'carré'.”

Moet Anderlecht Riemer ontslaan?

Meest recent

'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

22
22
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

23
23
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

19
19
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

71
71
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

522
522
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

48
48
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

342
342
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

34
34
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

19
19
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

32
32
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

255
255
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

262
262
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

189
189
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

722
722
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

529
529
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

390
390
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

257
257
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

256
256
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

98
98
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

64
64
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

247
247
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

106
106
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

79
79
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

453
453
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

216
216

Meer sportnieuws