‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

863
‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

Anderlecht blijft punten verzamelen, maar het spel overtuigt verre van. De fans en analisten verlangen naar het aanvallende, attractieve voetbal dat de club belooft, maar tot nu toe lijkt het spel meer op handbal dan op het verwachte aanvallende spektakel. Brian Riemer staat onder druk; ondanks een goede positie in het klassement, zijn de prestaties niet naar wens.

De kritiek groeit en doet denken aan eerdere ontslagen van coaches zoals Luka Peruzovic en René Weiler, die ondanks goede resultaten toch moesten vertrekken vanwege teleurstellend voetbal. De druk op Riemer wordt steeds groter; als de resultaten en het spel niet verbeteren, lijkt een ontslag onvermijdelijk. De fans en media roepen om verandering, en de tijd voor Riemer lijkt te dringen.

LEES OOK: 'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

Heeft Anderlecht wel de spelers om aanvallend voetbal te brengen?

Dit seizoen willen zowel analisten, media als de Anderlecht-fans eindelijk het voetbal zien dat ze van hun club verwachten. De ambitie is duidelijk: terug naar het DNA van Anderlecht, met aanvallend, agressief, dominant en entertainend voetbal.

Helaas lijkt die ambitie tot nu toe niet te worden ingelost. Het spel van de club lijkt vaak meer op handbal dan op het aanvallende voetbal dat de fans voor ogen hebben. De spelers lijken eindeloos rond de zestien meter te passen zonder echt gevaar te creëren, wat het spel allesbehalve dominant of aantrekkelijk maakt.

De vraag rijst of Brian Riemer in staat zal zijn om het beloofde voetbal te brengen met de huidige selectie. Behalve Kasper Dolberg en Anders Dreyer zijn er weinig spelers met de creativiteit of het scorend vermogen dat nodig is om een daadwerkelijk verschil te maken.

Aan de andere kant is de defensieve organisatie van het team wel op orde. Ondanks het wisselvallige spel staat Anderlecht, met één wedstrijd minder gespeeld, samen met Dender bovenaan het klassement.

“Hoe Riemer het doet, geen mens die het begrijpt”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het is mij een raadsel hoe paars-wit 11 op 15 haalde”, zei Marc Degryse.

Gunfactor wordt steeds kleiner: Riemer zoals Peruzovic en Weiler?

Toch is winnen alleen niet genoeg bij Anderlecht, volgens Marc Degryse. “Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen,” stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

Deze mening wordt gedeeld door een deel van de supporters, die na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC zelfs "Riemer buiten" scandeerden op de Bosuil. Ook na de vijfde wedstrijd van het seizoen tegen Union klonken weer roep om het ontslag van de Deense coach.

Dit groeiende ongenoegen onder de eigen supporters zorgt ervoor dat de gunfactor van Anderlecht steeds kleiner wordt.

De situatie doet denken aan het verleden: dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen ondanks een indrukwekkende 31 op 36 punten, simpelweg omdat toenmalig voorzitter Constant Vanden Stock niet tevreden was met het spel.

Evenzo werd René Weiler in 2017 ontslagen door Roger Vanden Stock, ondanks dat Weiler Anderlecht enkele maanden eerder naar de landstitel had geleid met minder aantrekkelijk voetbal.

De verwachtingen bij Anderlecht draaien niet alleen om resultaat, maar ook om de manier waarop het resultaat wordt behaald.

Riemer heeft enkele excuses: Fredberg moet aan de bak

Brian Riemer heeft echter enkele verzachtende omstandigheden die niet over het hoofd gezien mogen worden. De voorbereiding op het nieuwe seizoen was verre van ideaal door de impact van het EK 2024, wat de voorbereidingstijd aanzienlijk verkortte.

Bovendien kampt het team met spelers wiens individuele niveau momenteel te wensen overlaat. “Alles herleiden tot de coach is te simpel. De verantwoordelijkheid ligt ook voor een groot deel bij de spelers,” aldus Peter Vandenbempt bij Sporza.

Daarnaast heeft Jesper Fredberg zich voornamelijk gericht op defensieve versterkingen en houdt hij een groot deel van het transferbudget achter de hand voor last-minute offensieve versterkingen in de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen,” schreef Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad. Samen met Leander Dendoncker moet Eriksen het middenveld van paars-wit nieuw leven inblazen.

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” voegde Vandewalle toe.

Druk wordt stilaan onhoudbaar: trainers zijn voor veel minder ontslagen

Uiteindelijk blijft Anderlecht punten verzamelen, maar de kritiek op het spel blijft aanhouden. Volgens Peter Vandenbempt kan dit, als het zo doorgaat, eindigen met een trainersontslag.

“Als Anderlecht alleen de punten had gehaald die het op basis van zijn prestaties had kunnen rechtvaardigen, waren we nu al zover.” Het publiek verlangt naar aantrekkelijk voetbal en is het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-ball. Opvallend genoeg ging Riemer na de wanprestatie tegen Union SG niet zoals gebruikelijk richting de fans.

Ook Het Nieuwsblad merkt op dat Riemer deze situatie snel moet oplossen. “Anders zal de kritiek alsmaar toenemen en onhoudbaar worden, vooral als de resultaten slechter worden,” aldus de krant.

Pieter-Jan Calcoen, journalist bij HNB, vindt het zelfs onbegrijpelijk dat Riemer ondanks de puntenoogst nog steeds trainer van Anderlecht is. “Dat meen ik echt. Het is zeker geen slechte ploeg of selectie. Het kan niet dat je week na week dat voetbal op de mat legt en ermee wegkomt. Het moet gewoon beter”, klinkt het bij Sjotcast.

“Er zijn trainers voor minder ontslagen. Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt, het voetbal is waanzinnig slecht. Ze staan met elf man voor hun eigen 'carré'.”

Moet Anderlecht Riemer ontslaan?

Meest recent

In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

130
130
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

287
287
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

239
239
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

12
12
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

50
50
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

139
139
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

284
284
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

70
70
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

195
195
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

133
133
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1030
1030
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

57
57
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

366
366
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

80
80
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

414
414
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

680
680
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1257
1257
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

446
446
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

409
409
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

480
480
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

284
284
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

242
242
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

181
181
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

136
136
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

69
69

Meer sportnieuws