‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

863
‘Riemer zit op de wip: ontslag lijkt kwestie van tijd’

Anderlecht blijft punten verzamelen, maar het spel overtuigt verre van. De fans en analisten verlangen naar het aanvallende, attractieve voetbal dat de club belooft, maar tot nu toe lijkt het spel meer op handbal dan op het verwachte aanvallende spektakel. Brian Riemer staat onder druk; ondanks een goede positie in het klassement, zijn de prestaties niet naar wens.

De kritiek groeit en doet denken aan eerdere ontslagen van coaches zoals Luka Peruzovic en René Weiler, die ondanks goede resultaten toch moesten vertrekken vanwege teleurstellend voetbal. De druk op Riemer wordt steeds groter; als de resultaten en het spel niet verbeteren, lijkt een ontslag onvermijdelijk. De fans en media roepen om verandering, en de tijd voor Riemer lijkt te dringen.

LEES OOK: 'Pijnlijke vaststelling over miljoenenaanwinst Anderlecht'

Heeft Anderlecht wel de spelers om aanvallend voetbal te brengen?

Dit seizoen willen zowel analisten, media als de Anderlecht-fans eindelijk het voetbal zien dat ze van hun club verwachten. De ambitie is duidelijk: terug naar het DNA van Anderlecht, met aanvallend, agressief, dominant en entertainend voetbal.

Helaas lijkt die ambitie tot nu toe niet te worden ingelost. Het spel van de club lijkt vaak meer op handbal dan op het aanvallende voetbal dat de fans voor ogen hebben. De spelers lijken eindeloos rond de zestien meter te passen zonder echt gevaar te creëren, wat het spel allesbehalve dominant of aantrekkelijk maakt.

De vraag rijst of Brian Riemer in staat zal zijn om het beloofde voetbal te brengen met de huidige selectie. Behalve Kasper Dolberg en Anders Dreyer zijn er weinig spelers met de creativiteit of het scorend vermogen dat nodig is om een daadwerkelijk verschil te maken.

Aan de andere kant is de defensieve organisatie van het team wel op orde. Ondanks het wisselvallige spel staat Anderlecht, met één wedstrijd minder gespeeld, samen met Dender bovenaan het klassement.

“Hoe Riemer het doet, geen mens die het begrijpt”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het is mij een raadsel hoe paars-wit 11 op 15 haalde”, zei Marc Degryse.

Gunfactor wordt steeds kleiner: Riemer zoals Peruzovic en Weiler?

Toch is winnen alleen niet genoeg bij Anderlecht, volgens Marc Degryse. “Beide zaken moeten samengaan: winnen én attractief voetbal brengen,” stelde de analist in Het Laatste Nieuws.

Deze mening wordt gedeeld door een deel van de supporters, die na de tweede competitiewedstrijd tegen Antwerp FC zelfs "Riemer buiten" scandeerden op de Bosuil. Ook na de vijfde wedstrijd van het seizoen tegen Union klonken weer roep om het ontslag van de Deense coach.

Dit groeiende ongenoegen onder de eigen supporters zorgt ervoor dat de gunfactor van Anderlecht steeds kleiner wordt.

De situatie doet denken aan het verleden: dertig jaar geleden werd Luka Peruzovic ontslagen ondanks een indrukwekkende 31 op 36 punten, simpelweg omdat toenmalig voorzitter Constant Vanden Stock niet tevreden was met het spel.

Evenzo werd René Weiler in 2017 ontslagen door Roger Vanden Stock, ondanks dat Weiler Anderlecht enkele maanden eerder naar de landstitel had geleid met minder aantrekkelijk voetbal.

De verwachtingen bij Anderlecht draaien niet alleen om resultaat, maar ook om de manier waarop het resultaat wordt behaald.

Riemer heeft enkele excuses: Fredberg moet aan de bak

Brian Riemer heeft echter enkele verzachtende omstandigheden die niet over het hoofd gezien mogen worden. De voorbereiding op het nieuwe seizoen was verre van ideaal door de impact van het EK 2024, wat de voorbereidingstijd aanzienlijk verkortte.

Bovendien kampt het team met spelers wiens individuele niveau momenteel te wensen overlaat. “Alles herleiden tot de coach is te simpel. De verantwoordelijkheid ligt ook voor een groot deel bij de spelers,” aldus Peter Vandenbempt bij Sporza.

Daarnaast heeft Jesper Fredberg zich voornamelijk gericht op defensieve versterkingen en houdt hij een groot deel van het transferbudget achter de hand voor last-minute offensieve versterkingen in de zomerse transferperiode.

“De transferperiode van Anderlecht lijkt te staan of te vallen met de komst van Christian Eriksen,” schreef Ludo Vandewalle in Het Nieuwsblad. Samen met Leander Dendoncker moet Eriksen het middenveld van paars-wit nieuw leven inblazen.

“Fredberg weet wat hem te doen staat, want niemand wordt vrolijk van deze competitieleider. Zelfs de eigen fans niet,” voegde Vandewalle toe.

Druk wordt stilaan onhoudbaar: trainers zijn voor veel minder ontslagen

Uiteindelijk blijft Anderlecht punten verzamelen, maar de kritiek op het spel blijft aanhouden. Volgens Peter Vandenbempt kan dit, als het zo doorgaat, eindigen met een trainersontslag.

“Als Anderlecht alleen de punten had gehaald die het op basis van zijn prestaties had kunnen rechtvaardigen, waren we nu al zover.” Het publiek verlangt naar aantrekkelijk voetbal en is het ongeïnspireerde en ongestructureerde Riemer-ball. Opvallend genoeg ging Riemer na de wanprestatie tegen Union SG niet zoals gebruikelijk richting de fans.

Ook Het Nieuwsblad merkt op dat Riemer deze situatie snel moet oplossen. “Anders zal de kritiek alsmaar toenemen en onhoudbaar worden, vooral als de resultaten slechter worden,” aldus de krant.

Pieter-Jan Calcoen, journalist bij HNB, vindt het zelfs onbegrijpelijk dat Riemer ondanks de puntenoogst nog steeds trainer van Anderlecht is. “Dat meen ik echt. Het is zeker geen slechte ploeg of selectie. Het kan niet dat je week na week dat voetbal op de mat legt en ermee wegkomt. Het moet gewoon beter”, klinkt het bij Sjotcast.

“Er zijn trainers voor minder ontslagen. Het is gewoon heel slecht. Er is geen enkele speler die progressie boekt, het voetbal is waanzinnig slecht. Ze staan met elf man voor hun eigen 'carré'.”

Moet Anderlecht Riemer ontslaan?

Meest recent

'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

9
9
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

23
23
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

17
17
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

90
90
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

69
69
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

35
35
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

25
25
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

35
35
Ooit bijna van Anderlecht, nu dé sensatie van Dinamo Zagreb

RSC Anderlecht speelt donderdagavond om 21u in en tegen Dinamo Zagreb. Dat is toch een ploeg in ...

70
70
'Club Brugge wil deze monstersom voor Tresoldi'

Club Brugge zal komende zomer ongetwijfeld weer een drietal sterkhouders de club zien verlaten. ...

516
516
Bruno pakt uit met nieuw experiment bij Anderlecht

RSC Anderlecht won afgelopen weekend met 1-2 van Cercle Brugge. Onverdiend, maar Vitor Bruno deed ...

234
234
Geen Forbs of Tresoldi: Vanhaezebrouck deelt 10 op 10 uit

Heel voetbalminnend België geniet nog na van de stunt van Club Brugge in de Champions League op ...

551
551
'Pijnlijke vaststelling over miljoenenaanwinst Anderlecht'

Anderlecht won vorig weekend maar met de hakken over de sloot van Cercle Brugge en dus staat er ...

152
152
Club doet geweldige zaak: nieuwe jackpot lonkt

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een geweldige stunt gezorgd door met 3-4 te gaan winnen op Inter ...

122
122
'Na Flames-flop: KBVB hakt knoop door over Gunnarsdottir'

Het Belgische vrouwenvoetbal kreeg dinsdagavond een nieuwe mokerslag te verwerken. De Red Flames ...

100
100
Mokerslag voor Leysen na goede start in Italië

Union nam in de zomer afscheid van een waslijst aan spelers. Verschillende smaakmakers werden te ...

23
23
'Anderlecht pakt plots uit met daverende verrassing'

Anderlecht heeft zijn spelers op een opvallende manier verrast na een bewogen periode op het veld. ...

244
244
Blessuredomper Gent, lichte opsteker voor Union

Club Brugge heeft dinsdagavond al voor een geweldige start gezorgd van de Europese week. Donderdag ...

152
152
Allegri doet boekje open over felle discussie met De Bruyne

Club Brugge boekte dinsdagavond dan wel een stuntzege op het veld van Inter, maar de meeste andere ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Anderlecht, Club moet schrappen'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Na stunt met Tresoldi: Club Brugge wordt stinkend rijk

Miljoenen euro's zomaar links laten liggen ... het is niet veel Belgische ploegen gegeven. Club ...

462
462
Naast Tresoldi verbazen deze twee Club-uitblinkers de wereld

Club Brugge won met 3-4 op het veld van Internazionale en zorgde zo voor een stunt van formaat in de ...

374
374
Hans Vanaken deelt na Brugse stuntzege emotioneel statement

Hans Vanaken heeft na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge een opvallend emotioneel ...

451
451
Club Brugge hoort verdict na elleboogstoot Mechele

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door met 3-4 te winnen op het veld van Internazionale, de ...

874
874
De Meyer onder vuur? Bazdar geeft stevig signaal

STVV opent donderdag zijn campagne in de Conference League met een duel tegen Iberia. Een haalbare ...

111
111

Meer sportnieuws