Deadline Day: last-minute vuurwerk in PL, toptransfer Engels

door
Deadline Day: last-minute vuurwerk in PL, toptransfer Engels

Terwijl de Belgische ploegen in principe kunnen doorgaan tot 6 september, zit de transferperiode er in de meeste Europese landen al op. En dat zorgde vlak voor het verstrijken van de deadline nog voor het nodige spektakel. Met name in de Engelse Premier League werden last-minute nog zaken gedaan.

LEES OOK: ‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Premier League

Eén van de grootste deadline day-deals, is die van Raheem Sterling. De Engelse flankaanvaller vertrekt bij Chelsea en gaat dan de slag bij de buren van Arsenal. Het gaat om een huurbeurt van één seizoen. Als vervanger haalden de Blues dan weer Jadon Sancho in huis. Het is nog wachten op een officiële bevestiging, maar verschillende bronnen melden dat de transfer (huur + aankoopverplichting) op tijd werd afgerond. 

Sancho komt over van Manchester United, dat zelf ook nog een serieuze aanwinst wist te strikken. Zo komt Manuel Ugarte het middenveld versterken. De international van Uruguay komt over van Paris Saint-Germain en zijn transfersom zou kunnen oplopen tot zo'n 60 miljoen euro.

De kleinere ploegen konden dan weer profiteren van de kooplust bij de groten. Zo nam Chelsea afscheid van Armando Broja (Everton) en Trevoh Chalobah (Crystal Palace), Arsenal liet Riess Nelsson (Fulham FC) dan weer vertrekken. Tot slot wist Brenford FC dan toch te cashen op Ivan Toney. De Engelse EK-ganger trekt naar het Saudische Al-Ahli, dat zo'n 40 miljoen pond voor hem betaald.

Rest van Europa

Voor Arne Engels werd het een heuglijke dag. De middenvelder werd eerst opgeroepen voor de Rode Duivels, vervolgens kon hij zijn transfer naar Celtic afronden. De Schotse kampioen, tegenstander van Engels' ex-ploeg Club Brugge in de Champions League, dokte zo'n 13 miljoen euro om hem over te nemen van FC Augsburg.

Real Sociedad, dat tegen Anderlecht uitkomt in de Europa League, versterkte zijn defensie met Nayef Aguerd (West Ham United). Ook Sébastien Haller gaat in La Liga voetballen. Borussia Dortmund verhuurd hem aan Leganes. Real Betis nam dan weer afscheid van Nabil Fekir (Al-Jazira), maar haalde Giovanni Lo Celso (Tottenham) wel een oude bekende terug.

De mercato moet in elk land op hetzelfde moment sluiten ...

Meest recent

Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

4
4
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

19
19
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

82
82
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

88
88
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

422
422
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

34
34
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

34
34
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

31
31
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

249
249
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

137
137
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

208
208
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

194
194
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

66
66
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

275
275
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

307
307
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

338
338
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

85
85
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

458
458
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

424
424
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

491
491
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

229
229
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

115
115
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

211
211
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

87
87

Meer sportnieuws