Selectie Rode Duivels: géén De Bruyne en Lukaku?

door
Selectie Rode Duivels: géén De Bruyne en Lukaku?

Het eerste seizoensluik in het clubvoetbal zit er alweer bijna op, volgende week zijn de internationale ploegen opnieuw aan zet. Aanstaande vrijdag maakt bondscoach Domenico Tedesco alvast zijn selectie bekend voor de eerste Nations League-duels. En daar zitten mogelijk enkele verrassingen bij.

Voor de Duivels wordt de Nations League alvast een interessante test. Zij zitten namelijk in een poule met ook Frankrijk en Italië. De eerste match wordt er echter eentje tegen Israël. In principe is België dan de thuisploeg. Maar omwille van veiligheidsredenen wordt het duel achter gesloten deuren in Hongarije afgewerkt.

LEES OOK: Noa Lang krijgt 'geheimzinnig telefoontje' tijdens vakantie

Ervaren krachten afwezig

Niet bepaald de beste omstandigheden om de campagne op gang te trappen, toch is het nu al uitkijken naar hoe de Belgen voor de dag zullen komen in hun eerste partij na het mislukte EK. En zeker ook naar welke aanpassingen Tedesco zal doorvoeren in zijn selectie. Want die worden wel degelijk verwacht.

Achterin bijvoorbeeld, zal de bondscoach een alternatief moeten vinden voor de inmiddels afgehaakte Jan Vertonghen. Uiteraard is ook Thibaut Courtois niet van de partij. En mogelijk ontbreken nog meer ervaren krachten. Volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure bestaat de kans dat Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne er niet bij zullen zijn.

Transfersoap en moordend schema

Bij die eerste zou dat niet meer dan logisch zijn. In afwachting van zijn transfer naar SSC Napoli speelde Lukaku nog geen minuut, zijn laatste officiële match dateert van op het EK. Hij lijkt dan ook niet voldoende fit om een belangrijke rol te spelen. Bovendien zou het geen slechte zaak zijn moest hij tijdens de break bij zijn nieuwe club kunnen blijven.

De Bruyne is op zijn beurt wel wedstrijdklaar en kroonde zich afgelopen weekend nog tot één van de uitblinkers bij Manchester City. Maar mede door het nieuwe WK voor clubs staat hij voor een wel heel druk seizoen. Een extra rustperiode is dan ook geen overbodige luxe voor de 33-jarige. De bondscoach wil hem ook niet verbranden met oog op het WK 2026.

Kansen voor de jeugd

Beide spelers zouden eerst met Tedesco overleggen alvorens de knoop definitief wordt doorgehakt. De trainer zelf zou het overigens geen ramp vinden moest het duo afhaken. Hij wil van de zes Nations League-duels gebruik maken om de WK-cyclus voor te bereiden en zal dus kansen geven aan jongere spelers om zich te manifesteren in afwezigheid van de twee tenoren. Het wordt dan ook uitkijken of hij Tedesco enkele nieuwe namen uit zijn mouw zal schudden.

Trending:

Anderlecht-fans reageren woedend: “Ze lachen met ons!”
Anderlecht-fans reageren woedend: “Ze lachen met ons!”

Tedesco moet alles op de jeugd zetten in de Nations League ...

Meest recent

‘Plots vertrek: RSCA krijgt gepeperde factuur’

RSC Anderlecht blijft bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Met Ilay Camara is alweer de ...

55
55
'Leegloop Club Brugge: volgende vertrekkers staan klaar'

De zomermercato van Club Brugge lijkt in een stroomversnelling te zijn beland, tenminste toch aan ...

236
236
‘Transferalarm rond Bataille: club klopt aan’

Royal Antwerp FC gaat zonder twijfel niét klaar zijn voor de start van het seizoen. De Great ...

407
407
Rednic windt er geen doekjes om na Camara-deal

Ilay Camara gaat Standard inruilen voor RSC Anderlecht. Die transfer zorgt toch voor de nodige ...

556
556
Sporting Charleroi trakteert fans op knallende verrassing

Sporting Charleroi heeft zijn fans een leuk geschenk gepresenteerd om het weekend te beginnen. De ...

52
52
'Trossard moet kiezen: dit is geen toeval meer’

Arsenal zag de titel vorig seizoen weer aan zich voorbijgaan. The Gunners willen op de zomermercato ...

181
181
'PSV bezorgt Club Brugge opsteker, Jashari is het beu'

Club Brugge krijgt langs alle kanten geld binnen. Blauw-Zwart gaat een resem spelers verkopen ...

1058
1058
Transferdroom Jonathan David komt nu écht uit

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League komen tijdens de huidige mercato in aanmerking ...

91
91
Hartverscheurend: Cancelo en Neves ontroostbaar

Op het WK voor clubs zijn ze momenteel bezig aan de kwartfinale tussen Fluminense en Al-Hilal. Bij ...

0
0
Lukaku doet pittig boekje open over mislukte toptransfers

Romelu Lukaku kende al héél wat mooie clubs in zijn carrière. In de podcast ...

203
203
Oeps… verklapt hij z’n transfer naar Anderlecht?

De sociale media zijn een leuke tool, maar het is ook opletten geblazen. Mogelijk heeft een speler ...

305
305
Potentiële smaakmaker bezorgt KRC Genk de zege

KRC Genk speelde om 19u een oefenpot tegen de Nederlandse club Fortuna Sittard. De troepen van KRC ...

266
266
‘Drie clubs willen Lokonga eindelijk verlossen’

Sambi Lokonga gaat Arsenal deze mercato zeker verlaten. De Belgische middenvelder is op zoek naar ...

240
240
'Ellende bij Club Brugge: Meijer pakt z'n boeltje'

Björn Meijer lijkt klaar om Club Brugge te verlaten. Feyenoord aast voluit op de ...

332
332
Anderlecht vindt akkoord en is middenvelder armer

Bij RSC Anderlecht gaan ze de komende weken en maanden dringend werk moeten maken van uitgaande ...

399
399
Yannick Ferrera heeft zéér straffe uitdaging beet

Yannick Ferrera werkte op de Belgische velden al onder meer bij Sporting Charleroi, Standard Luik, ...

55
55
Anderlecht legt volgende parel langdurig vast

Bij RSC Anderlecht zit er de komende jaren wel wat talent aan te komen. Paars-Wit heeft in dat ...

223
223
'Nood breekt wet: Club Brugge trekt geldbuidel open'

Club Brugge staat op het punt om een aantal uitgaande deals te verrichten. Ook langs inkomende ...

1041
1041
'Duiventil bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

De afgelopen weken viel er in de wandelgangen van de Bosuil weinig nieuws te rapen, maar dat lijkt ...

502
502
'Strijd barst los: Genk plakt prijskaartje op sterkhouder'

Zoals vooraf al verwacht hield KRC Genk zich tot dusver redelijk gedeisd op de transfermarkt. Daar ...

236
236
'Club Brugge casht op duo: exacte details onthuld'

Club Brugge nam al afscheid van Ferran Jutglà en Casper Nielsen, maar nu komt het uitgaand ...

495
495
Officieel: Union neemt afscheid van kampioenenmaker

De afgelopen jaren eiste het succes telkens haar tol bij Union, dat na de landstitel dit keer een ...

103
103
'Overmars heeft beet: Antwerp troeft concurrentie af'

Een drietal weken voor de competitiestart is er nog heel wat werk aan de winkel bij Antwerp, dat ...

488
488
'Groen licht bij Club Brugge: steunpilaar richting exit'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, waar de voorspelde leegloop stilaan vorm krijgt. In afwachting ...

473
473
'Witte rook: zesde zomeraanwinst arriveert in Anderlecht'

RSC Anderlecht en Standard zijn tot dusver twee van de meest bezige bijen op de transfermarkt. Nu ...

841
841

Meer sportnieuws