Hein fileert Club-speler: "Alle respect voor de fans, maar ..."

door
Hein fileert Club-speler:

Club Brugge wist zich al vroeg in de transferperiode te voorzien van de nodige versterkingen. Maar voorlopig rendeerden de aanwinsten nog niet zoals gehoopt. Analist Hein Vanhaezebrouck neemt één van hen nu echter in bescherming.

De vernieuwde sportieve leiding van Club liet er geen gras over groeien. Nog tijdens het voorbije seizoen werd de komst van Ardon Jashari afgerond. De Zwitserse EK-ganger kon tot dusver echter niet overtuigen. Na een mindere prestatie op het veld van Standard, moest de middenvelder zijn basisplaats snel weer inleveren.

Hetzelfde geldt voor Zaid Romero, die na de terugkeer van Joel Ordoñez naar de bank werd verwezen. Christos Tzolis kreeg wel de nodige minuten, maar zijn rendement ligt nog te laag. Hugo Siquet lijkt op zijn beurt last te hebben met de omschakeling naar een ander speelsysteem dan wat hij gewoon was bij Cercle.

LEES OOK: Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Enige die druk zet

Tot slot werd Gustaf Nilsson bij Union SG weggeplukt als opvolger van Igor Thiago. De Zweed scoorde zondag een levensbelangrijke strafschop tegen Antwerp, maar was voorts behoorlijk ongelukkig in de afwerking. Bovendien laat de spits een houterige indruk achter in het veldspel.

Bij de achterban begon de kritiek dan ook al op te borrelen, maar volgens Vanhaezebrouck is dat niet terecht. "Met alle respect voor de Club-supporters, die al hun ongenoegen hebben geuit in zijn richting, maar Nilsson is de enige die zich de pleuris loopt. De enige die sprint om druk te zetten", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Té veel loopwerk

Vanhaezebrouck stelt zich echter de vraag of Nilsson niet te veel van deze inspanningen moet doen. Al zijn loopwerk kan immers ten koste gaan van zijn efficiëntie voor doel. "Petje af voor zijn inspanningen. Maar de rest van het team doet niet mee. Ik zou hem als coach stilleggen, want het is energieverlies voor hem. Want waar komt druk zetten op neer? Op sprinten, aan honderd procent", aldus de ex-trainer.

Nilsson gaat het helemaal maken bij Club ...

Meest recent

Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

8
8
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

44
44
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

299
299
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

45
45
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

67
67
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

33
33
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

134
134
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

606
606
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

176
176
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

128
128
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

133
133
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

159
159
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

360
360
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

558
558
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

45
45
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

54
54
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

34
34
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

74
74
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

30
30
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

166
166
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

64
64
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

56
56
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1512
1512
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

39
39
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

57
57

Meer sportnieuws