Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

door
Tienkoppig Cercle Brugge sneuvelt met opgeheven hoofd

In de voorrondes van de Europa League is Cercle Brugge er dan toch niet in geslaag om voor een mirakel te zorgen. Ondanks een vroege rode kaart werd nochtans met 1-0 gewonnen van Molde FK. Maar dat was niet voldoende om de zware 3-0-nederlaag van in de heenmatch uit te wissen.

De Bruggelingen hadden vorig seizoen beslag gelegd op een straffe vierde plaats en mochten daardoor hopen op een plek in het hoofdtoernooi van de Europa League. Daarvoor moest het wel drie voorrondes overleven. In de eerste werd alvast de maat genomen van het Schotse Kilmarnock.

LEES OOK: 'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

Rode kaart voor Francis

Maar vervolgens liep het grondig fout. In de heenmatch tegen Molde verloor Groen-Zwart immers met zware 3-0-cijfers. Er zou dus een heus mirakel nodig zijn om alsnog door te stoten. Iets wat coach Muslic maar al te goed besefte. Met oog op het drukke programma van de komende weken, roteerde hij met zijn basispionnen.

En de Brugse kansen kregen na een halfuur een flinke knauw. Op aangeven van de VAR werd Francis immers met een rode kaart van het veld gestuurd. Maar de Vereniging toonde veerkracht. En vlak voor rust wist Ouattara voor de 1-0 te zorgen door een rebound binnen te werken na een hoekschop.

Kansen op 2-0 gemist

Dat doelpunt had zichtbaar een goede werking op Cercle. Minda, Augusto en Ouattara kregen zelfs goede kansen om er 2-0 van te maken. In de afwerking liep echter telkens wel iets mis. Ook Denkey werd nog in de strijd gegooid, de topschutter van vorig seizoen trapte echter net naast.

En zo tikte de tijd verder in het voordeel van Molde, dat doelman Delanghe in de slotminuten nog twee keer aan het werk zette. Maar uiteindelijk bleef het bij 1-0. Een bemoedigend resultaat voor de Bruggelingen, maar lang niet genoeg om door te stoten. Cercle zal zich dus via de laatste voorronde van de Conference League moeten trachten te verzekeren van een Europees najaar.

Cercle is minder sterk dan vorig seizoen ...

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

2
2
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

15
15
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

26
26
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

70
70
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

112
112
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

37
37
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

140
140
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

50
50
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

67
67
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

352
352
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

324
324
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

761
761
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

240
240
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

39
39
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

414
414
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

234
234
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

934
934
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

313
313
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

377
377
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

214
214
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

104
104
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

645
645
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

269
269
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

125
125
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

568
568

Meer sportnieuws