'Anderlecht brengt concreet bod uit op nieuwe nummer 10'

door
'Anderlecht brengt concreet bod uit op nieuwe nummer 10'

Een doelman, centrale verdediger, flankaanvaller én creatieve middenvelder: in de slotweken van de zomermercato zoekt Anderlecht nog een pak broodnodige versterkingen. Vooral voor die laatste vacature circuleren alvast heel wat namen in de wandelgangen van het Lotto Park, waar Amadou Diawara, Kristian Arnstad, Marco Kana en Alexis Flips mogen beschikken.

Een aantal van zijn vermeende targets mag Jesper Fredberg wel reeds schrappen van zijn verlanglijst. Zo zouden ronkende namen zoals Dennis Praet en Christian Eriksen, die met stip bovenaan de shortlist stond, passen voor een overstap naar de Brusselaars. Vermits hij besefte dat het moeilijk zou worden om hen te verleiden wedde Fredberg wel op meerdere paarden.

LEES OOK: Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

RSCA wil Puerta

Abdelkahar Kadri is naar verluidt bijvoorbeeld het voornaamste alternatief, al dreigt Paars-Wit tevens naast de spelverdeler van KV Kortrijk te grijpen. Gelukkig heeft de CEO Sports nog meer ijzers in het vuur in de zoektocht naar een nieuwe nummer 10. Behalve onder andere Sem Steijn en Alvyn Sanches doet vooral de naam van Gustavo Puerta nu al een tijdje de ronde.

Anderlecht wil de 21-jarige Colombiaan van Bayer Leverkusen huren mét aankoopoptie. Intussen bracht het volgens Tipsbladet zelfs al een concreet bod uit bij de Duitse landskampioen. Fredberg zou voorgesteld hebben om Puerta, die er nog tot medio 2028 vastligt en wiens marktwaarde op een drietal miljoen wordt geschat, te lenen met een aankoopclausule van zes miljoen.

Kapers op de kust

Of de Duitsers in zullen gaan op dat aanbod valt nog af te wachten. Tenslotte trekken ook onder meer Brøndby, Blackburn, Rangers en PAOK fel aan de mouw van Puerta, die vorig seizoen 10 keer mocht opdraven van Xabi Alonso. Allicht verkiest Leverkusen dus meteen boter bij de vis indien het hem dan toch al definitief laat vertrekken, wat eigenlijk niet de bedoeling was.

De vele kapers op de kust zouden alleszins intensiever proberen om Puerta, door Leverkusen zelf anderhalf jaar geleden voor twee miljoen weggeplukt uit zijn thuisland, in te lijven. Benieuwd dus of Fredberg kan opboksen tegen zijn concurrenten, die eveneens al vergevorderde gesprekken voeren omtrent de jeugdinternational en op de hoogte zijn van diens voorwaarden.

Denkt u dat RSCA het pleit om Puerta zal winnen?

Meest recent

Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

71
71
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

90
90
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

27
27
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

403
403
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

84
84
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

322
322
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

245
245
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

131
131
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

719
719
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

138
138
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

57
57
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

144
144
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

175
175
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

881
881
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

154
154
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

230
230
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

102
102
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

239
239
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1143
1143
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

303
303
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

251
251
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

207
207
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

244
244
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

521
521

Meer sportnieuws