'Uitverkoop Anderlecht: vijftal naar uitgang begeleid'

816 stemmen
'Uitverkoop Anderlecht: vijftal naar uitgang begeleid'

Het belooft een spectaculair einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. De recordkampioen wil zich immers nog versterken op een viertal posities. Maar ook aan de uitgang mag nog heel wat beweging verwacht worden.

Voetballend gezien blijft er heel wat ruimte voor verbetering, qua resultaten (7 op 9) heeft Paars-Wit echter een goede start van de competitie genomen. Zeker gezien het feit dat de selectie van coach Brian Riemer nog lang niet op punt staat. Zo zouden de Brusselaars nog minstens een viertal versterkingen willen aantrekken.

Daar tegenover zullen ook bepaalde spelers van de hand gedaan worden. Nochtans zag RSCA tijdens deze mercato al een aantal jongens vertrekken. Met Zeno Debast, Thomas Delaney en Kasper Schmeichel trokken drie sterkhouders de poorten van het Lotto Park achter zich dicht. Ook Federico Gattoni keerde niet terug.

LEES OOK: Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

Vertrekkers staan vast

Toch wil sportieve baas Jesper Fredberg in de komende weken nog verschillende spelers verpatsen, met name jongens die geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen. Bij Het Laatste Nieuws schuift men daarvoor vijf namen naar voren: Amadou Diawara, Louis Patris, Kristian Arnstad, Marco Kana en Alexis Flips.

Kana is alvast terug na een huurbeurt aan KV Kortrijk, maar dreigt opnieuw uitgeleend te moeten worden om voldoende minuten te maken. Hetzelfde geldt voor Patris, die na de komst van Thomas Foket slechts derde keuze is op de rechtsback-positie. Diawara kan op zijn beurt terugkeren naar Italië. Rond Arnstad lijkt momenteel weinig te bewegen.

Verlies op Flips

Bij HLN weet men echter dat een vertrek van Flips het meest concreet is. De Franse spelmaker werd een jaartje geleden voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims, maar kon zich onvoldoende doorzetten. Na amper enkele maanden werd hij al verhuurd aan het Turkse Ankaragücü. Deze zomer leek hij dan weer een nieuwe kans te gaan krijgen. Ondanks de nodige speelminuten in de voorbereiding, werd hij echter opnieuw genegeerd. Een definitief vertrek is dan ook aangewezen. Al zal Anderlecht dan wel verlies moeten incasseren.

Wie kan Anderlecht nog het meest van pas komen volgens u?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

0
0
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

6
6
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

217
217
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

176
176
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

311
311
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

295
295
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

116
116
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

73
73
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

75
75
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

421
421
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

98
98
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

93
93
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

76
76
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

70
70
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

235
235
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

232
232
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

715
715
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

330
330
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

169
169
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

175
175
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

154
154
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

186
186
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

150
150

Meer sportnieuws