'Uitverkoop Anderlecht: vijftal naar uitgang begeleid'

816 stemmen
'Uitverkoop Anderlecht: vijftal naar uitgang begeleid'

Het belooft een spectaculair einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. De recordkampioen wil zich immers nog versterken op een viertal posities. Maar ook aan de uitgang mag nog heel wat beweging verwacht worden.

Voetballend gezien blijft er heel wat ruimte voor verbetering, qua resultaten (7 op 9) heeft Paars-Wit echter een goede start van de competitie genomen. Zeker gezien het feit dat de selectie van coach Brian Riemer nog lang niet op punt staat. Zo zouden de Brusselaars nog minstens een viertal versterkingen willen aantrekken.

Daar tegenover zullen ook bepaalde spelers van de hand gedaan worden. Nochtans zag RSCA tijdens deze mercato al een aantal jongens vertrekken. Met Zeno Debast, Thomas Delaney en Kasper Schmeichel trokken drie sterkhouders de poorten van het Lotto Park achter zich dicht. Ook Federico Gattoni keerde niet terug.

LEES OOK: Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Vertrekkers staan vast

Toch wil sportieve baas Jesper Fredberg in de komende weken nog verschillende spelers verpatsen, met name jongens die geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen. Bij Het Laatste Nieuws schuift men daarvoor vijf namen naar voren: Amadou Diawara, Louis Patris, Kristian Arnstad, Marco Kana en Alexis Flips.

Kana is alvast terug na een huurbeurt aan KV Kortrijk, maar dreigt opnieuw uitgeleend te moeten worden om voldoende minuten te maken. Hetzelfde geldt voor Patris, die na de komst van Thomas Foket slechts derde keuze is op de rechtsback-positie. Diawara kan op zijn beurt terugkeren naar Italië. Rond Arnstad lijkt momenteel weinig te bewegen.

Verlies op Flips

Bij HLN weet men echter dat een vertrek van Flips het meest concreet is. De Franse spelmaker werd een jaartje geleden voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims, maar kon zich onvoldoende doorzetten. Na amper enkele maanden werd hij al verhuurd aan het Turkse Ankaragücü. Deze zomer leek hij dan weer een nieuwe kans te gaan krijgen. Ondanks de nodige speelminuten in de voorbereiding, werd hij echter opnieuw genegeerd. Een definitief vertrek is dan ook aangewezen. Al zal Anderlecht dan wel verlies moeten incasseren.

Wie kan Anderlecht nog het meest van pas komen volgens u?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

17
17
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

22
22
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

51
51
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

89
89
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

64
64
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

93
93
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

381
381
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

218
218
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

65
65
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

377
377
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

127
127
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

765
765
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

117
117
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

108
108
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

88
88
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

208
208
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

388
388
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

355
355
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

581
581
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1024
1024
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws