'Toptransfer Dreyer: Anderlecht legt pittig prijskaartje vast'

door
'Toptransfer Dreyer: Anderlecht legt pittig prijskaartje vast'

RSC Anderlecht wil zich in het slot van de zomerse transferperiode op nog verschillende posities versterken. Maar daarvoor zijn voldoende middelen nodig. En dus bestaat de kans dat de Brusselaars zelf nog enkele grote uitgaande transfers zullen doen.

Inmiddels rondde Anderlecht al drie inkomende transfers helemaal af. Maar daarmee is zijn huiswerk nog lang niet voorbij. De recordkampioen mikt op nog een viertal versterkingen: een nieuwe doelman, een centrale verdediger, een flankaanvaller met snelheid en diepgang en een creatieve middenvelder.

CEO Sports Jesper Fredberg weet dus wat hem te doen staat. Maar de Deen is gebonden aan een redelijk strikt financieel kader. Kwalificatie voor Europees voetbal, de verkoop van Zeno Debast en de goedkope deals rond Foket en Augustinsson zorgden weliswaar voor iets meer marge. Maar dan nog blijft het budget beperkt.

LEES OOK: 'Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit'

Grote uitgaande transfer

De kans is dan ook bestaande dat RSCA nog een tweede grote uitgaande transfer zal realiseren om zijn budget op te krikken. Mario Stroeykens werd deze zomer alvast gelinkt aan een nieuwe stap, net zoals Killian Sardella. Maar het tweetal lijkt nog minstens een jaar te blijven. Hetzelfde geldt voor Kasper Dolberg.

Francis Amuzu is op zijn beurt net terug na een blessure, wat een eventuele transfer er niet makkelijker op maakt. Bij SudPresse schuift men dan ook de naam van Anders Dreyer naar voren. De Deense international vertegenwoordigt een aanzienlijke marktwaarde en zijn statistieken van vorig seizoen zullen ongetwijfeld belangstelling lokken.

Minstens 10 miljoen

Paars-Wit zou de flankaanvaller, die ook geapprecieerd wordt vanwege zijn werklust, liefst willen behouden. Maar de financiële realiteit beslist daar mogelijk anders over. Al zullen geïnteresseerde clubs wel met een pak geld over de brug moeten komen. Zo zou Anderlecht mikken op 10 miljoen euro en liefst zelfs meer. De vraag is echter welke clubs zo'n bedrag in hem willen investeren. Een concreet bod lijkt nog niet op tafel te liggen.

Indien Anderlecht slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit'

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

1
1
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

9
9
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

106
106
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

318
318
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

183
183
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

211
211
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

266
266
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

89
89
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

670
670
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

338
338
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

273
273
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

336
336
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

233
233
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

406
406
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

376
376
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

129
129
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

506
506
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

229
229
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

110
110
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

433
433
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

400
400
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

153
153
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

302
302
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

227
227

Meer sportnieuws