'Anderlecht onderneemt stappen voor vierde zomeraanwinst'

door
'Anderlecht onderneemt stappen voor vierde zomeraanwinst'

Begin september sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Verschillende eersteklassers hebben echter nog een pak werk op te knappen voor het verstrijken van de transferdeadline. Dat is niet in het minst bij RSC Anderlecht het geval.

Paars-Wit gaf eind vorig seizoen in extremis de landstitel weg, maar boekte wel een indrukwekkende progressie ten opzichte van een jaar eerder. Bovendien werd opnieuw een Europees ticket afgedwongen. Daar wil in de huidige jaargang op voort bouwen. Maar inmiddels zag RSCA wel verschillende belangrijke spelers vertrekken.

Zo werd in het tussenseizoen afscheid genomen van onder meer Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Zeno Debast en Federico Gattoni. Bovendien ligt Thorgan Hazard nog enkele maanden in de lappenmand. Extra versterking is dan ook meer dan welgekomen. Sportieve baas Jesper Fredberg besloot echter zijn tijd te nemen om de eerste deals af te ronden.

LEES OOK: Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Transferwerk lang niet af

Inmiddels wist de Deense CEO Sports toch al een drietal directe aanwinsten vast te leggen. Maar daarmee is zijn huiswerk nog lang niet voorbij. De recordkampioen mikt op nog een viertal versterkingen: een nieuwe doelman, een centrale verdediger, een flankaanvaller met snelheid en diepgang en een creatieve middenvelder.

Voor die laatste positie worden verschillende pistes gevolgd. Christian Eriksen geldt daarbij als het droomdoelwit. Maar zijn dossier is behoorlijk complex, bovendien valt het te betwijfelen of RSCA aan zijn salarisvoorwaarden kan voldoen. Er worden dan ook al alternatieve opties onderzocht om het middenveld te versterken.

Goudklompje van Leverkusen

Daarvoor zou Anderlecht onder meer naar Bayer Leverkusen lonken. Zo raakte eerder deze week bekend dat de Brusselaars een oogje hebben laten vallen op Gustavo Puerta. De jonge Colombiaan heeft een pak potentieel, maar mede door de komst van Aleix Garcia worden zijn speelkansen geblokkeerd. Een, al dan niet tijdelijk, vertrek lijkt dan ook de oplossing.

Puerta mikt daarbij vooral op een club waar hij verzekerd zou zijn van een belangrijke rol. En volgens Fussballtransfers heeft zijn entourage inmiddels verkennende gesprekken geopend met verschillende clubs. Het medium bevestigt dat Anderlecht bij deze ploegen hoort. Voorlopig zou RSCA echter nog geen concreet voorstel hebben neergelegd. Al kan daar in de komende dagen verandering in komen.

Anderlecht is momenteel versterkt ten opzichte van vorig seizoen ...

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

16
16
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

49
49
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

203
203
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

24
24
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

65
65
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

673
673
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

370
370
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

577
577
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

16
16
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

199
199
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

309
309
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

296
296
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

271
271
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

216
216
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

252
252
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

103
103
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

573
573
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

21
21
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

522
522
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

120
120
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

496
496
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

599
599
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

279
279
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

317
317
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

536
536

Meer sportnieuws