'Anderlecht onderneemt stappen voor vierde zomeraanwinst'

door
'Anderlecht onderneemt stappen voor vierde zomeraanwinst'

Begin september sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Verschillende eersteklassers hebben echter nog een pak werk op te knappen voor het verstrijken van de transferdeadline. Dat is niet in het minst bij RSC Anderlecht het geval.

Paars-Wit gaf eind vorig seizoen in extremis de landstitel weg, maar boekte wel een indrukwekkende progressie ten opzichte van een jaar eerder. Bovendien werd opnieuw een Europees ticket afgedwongen. Daar wil in de huidige jaargang op voort bouwen. Maar inmiddels zag RSCA wel verschillende belangrijke spelers vertrekken.

Zo werd in het tussenseizoen afscheid genomen van onder meer Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Zeno Debast en Federico Gattoni. Bovendien ligt Thorgan Hazard nog enkele maanden in de lappenmand. Extra versterking is dan ook meer dan welgekomen. Sportieve baas Jesper Fredberg besloot echter zijn tijd te nemen om de eerste deals af te ronden.

LEES OOK: 'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

Transferwerk lang niet af

Inmiddels wist de Deense CEO Sports toch al een drietal directe aanwinsten vast te leggen. Maar daarmee is zijn huiswerk nog lang niet voorbij. De recordkampioen mikt op nog een viertal versterkingen: een nieuwe doelman, een centrale verdediger, een flankaanvaller met snelheid en diepgang en een creatieve middenvelder.

Voor die laatste positie worden verschillende pistes gevolgd. Christian Eriksen geldt daarbij als het droomdoelwit. Maar zijn dossier is behoorlijk complex, bovendien valt het te betwijfelen of RSCA aan zijn salarisvoorwaarden kan voldoen. Er worden dan ook al alternatieve opties onderzocht om het middenveld te versterken.

Goudklompje van Leverkusen

Daarvoor zou Anderlecht onder meer naar Bayer Leverkusen lonken. Zo raakte eerder deze week bekend dat de Brusselaars een oogje hebben laten vallen op Gustavo Puerta. De jonge Colombiaan heeft een pak potentieel, maar mede door de komst van Aleix Garcia worden zijn speelkansen geblokkeerd. Een, al dan niet tijdelijk, vertrek lijkt dan ook de oplossing.

Puerta mikt daarbij vooral op een club waar hij verzekerd zou zijn van een belangrijke rol. En volgens Fussballtransfers heeft zijn entourage inmiddels verkennende gesprekken geopend met verschillende clubs. Het medium bevestigt dat Anderlecht bij deze ploegen hoort. Voorlopig zou RSCA echter nog geen concreet voorstel hebben neergelegd. Al kan daar in de komende dagen verandering in komen.

Anderlecht is momenteel versterkt ten opzichte van vorig seizoen ...

Meest recent

‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

194
194
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

44
44
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

113
113
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

140
140
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

276
276
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

60
60
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

142
142
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

30
30
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

108
108
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

209
209
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

188
188
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

77
77
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

150
150
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

66
66
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

53
53
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

112
112
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

315
315
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

266
266
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

37
37
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

148
148
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

534
534
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

423
423
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1408
1408
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

735
735
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

259
259

Meer sportnieuws