'De Gea maakt na jaar afwezigheid opmerkelijke rentree'

door
'De Gea maakt na jaar afwezigheid opmerkelijke rentree'

Een jaar geleden moest David De Gea opkrassen bij Manchester United, waar zijn contract na maar liefst twaalf jaar trouwe dienst niet meer verlengd werd. De Spaanse doelman leek een opportuniteit voor vele teams, maar bleef uiteindelijk het volledige seizoen zonder club.

In de loop van het jaar was er wel de nodige interesse, maar uiteindelijk werden die pistes nooit concreet of konden ze De Gea niet overtuigen. Onder meer Real Betis werd genoemd en er was zelfs even sprake van een terugkeer bij Man Utd, toen André Onana in januari op de Africa Cup actief was.

Fiorentina haalt De Gea uit vergeetput

De Gea leek echter te genieten van zijn vrijheid, maar nu lijkt hij toch op het punt te staan om weer aan de slag te gaan. De voorbije weken flirtte hij al met verschillende Italiaanse clubs. Genoa trok bijvoorbeeld aan zijn mouw, maar uiteindelijk zou Fiorentina met hem aan de haal gaan.

Verschillende Italiaanse media melden dat De Gea vrijdag in Firenze zou neerstrijken om zijn medische keuring af te leggen en daarna zijn handtekening te zetten onder een contract. Hij zou tekenen voor één seizoen met optie op een extra jaar.

Pas derde club in zijn carrière

Voor de 33-jarige De Gea wordt Fiorentina pas de derde club in zijn profcarrière. Voor zijn passage op Old Trafford kwam hij immers enkel uit voor Atletico Madrid, waar hij vanuit de jeugdopleiding doorstroomde naar het eerste elftal.

De keeper wist met zijn twee vorige clubs wel een stevig palmares bij elkaar te voetballen, met een Engelse titel, een FA Cup, drie League Cups en twee keer de Europa League. Hij verzamelde ook 45 caps voor Spanje, al is hij daar intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen.

JOUW MENING TELT:
Zal De Gea nog zijn topniveau halen na een jaar afwezigheid?

Meest recent

'Exit Simons: Westerlo heeft opvolger helemaal beet'

Bij Westerlo blijft het zeer onrustig. Nadat ze vorig seizoen drie trainers versleten, kenden ze ...

37
37
Club wrijft zich in handen: Tresoldi van goudwaarde op EK

Bij Club Brugge richten ze dezer dagen opvallend vaak hun vizier op de Duitse tweede klasse. Met ...

77
77
PSG maakt na CL ook op WK voor clubs fors statement

Een tweetal weken geleden schreef Paris Saint-Germain nog de Champions League op haar palmares. Het ...

34
34
'Anderlecht mag aanwinst definitief van lijstje schrappen'

Er zal deze zomer nog maar eens zeer veel bewegen bij Anderlecht. De vele verschuivingen in de ...

58
58
Kompany is nu al enthousiast: "Wordt een speciale match"

Voor Bayern München is het WK voor clubs begonnen met een spectaculaire zege. De troepen van ...

51
51
'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

483
483
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

101
101
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

127
127
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

298
298
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

412
412
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

198
198
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

241
241
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

344
344
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

887
887
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

482
482
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

138
138
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1339
1339
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

273
273
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

590
590
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

968
968
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

182
182
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

780
780
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

133
133
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

90
90
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

601
601

Meer sportnieuws