'De Gea maakt na jaar afwezigheid opmerkelijke rentree'

door
'De Gea maakt na jaar afwezigheid opmerkelijke rentree'

Een jaar geleden moest David De Gea opkrassen bij Manchester United, waar zijn contract na maar liefst twaalf jaar trouwe dienst niet meer verlengd werd. De Spaanse doelman leek een opportuniteit voor vele teams, maar bleef uiteindelijk het volledige seizoen zonder club.

In de loop van het jaar was er wel de nodige interesse, maar uiteindelijk werden die pistes nooit concreet of konden ze De Gea niet overtuigen. Onder meer Real Betis werd genoemd en er was zelfs even sprake van een terugkeer bij Man Utd, toen André Onana in januari op de Africa Cup actief was.

Fiorentina haalt De Gea uit vergeetput

De Gea leek echter te genieten van zijn vrijheid, maar nu lijkt hij toch op het punt te staan om weer aan de slag te gaan. De voorbije weken flirtte hij al met verschillende Italiaanse clubs. Genoa trok bijvoorbeeld aan zijn mouw, maar uiteindelijk zou Fiorentina met hem aan de haal gaan.

Verschillende Italiaanse media melden dat De Gea vrijdag in Firenze zou neerstrijken om zijn medische keuring af te leggen en daarna zijn handtekening te zetten onder een contract. Hij zou tekenen voor één seizoen met optie op een extra jaar.

Pas derde club in zijn carrière

Voor de 33-jarige De Gea wordt Fiorentina pas de derde club in zijn profcarrière. Voor zijn passage op Old Trafford kwam hij immers enkel uit voor Atletico Madrid, waar hij vanuit de jeugdopleiding doorstroomde naar het eerste elftal.

De keeper wist met zijn twee vorige clubs wel een stevig palmares bij elkaar te voetballen, met een Engelse titel, een FA Cup, drie League Cups en twee keer de Europa League. Hij verzamelde ook 45 caps voor Spanje, al is hij daar intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen.

Zal De Gea nog zijn topniveau halen na een jaar afwezigheid?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

67
67
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

72
72
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

124
124
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

209
209
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

203
203
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

65
65
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

445
445
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

54
54
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

133
133
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

436
436
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

140
140
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

230
230
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

161
161
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

163
163
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

365
365
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

505
505
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

125
125
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

683
683
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

331
331
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

220
220
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

341
341
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

283
283
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1072
1072
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

483
483
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

337
337

Meer sportnieuws