Club Brugge grijpt hard in met nieuw statement na nazigroet

door
Club Brugge grijpt hard in met nieuw statement na nazigroet

Club Brugge verloor met 1-0 op het veld van Standard Luik. Voor de wedstrijd was er een antiracisme-actie, maar in het uitvak werd de Kühnen-groet opgemerkt.

Eerder kwam Club Brugge al met een statement, maar in een nieuwe boodschap geeft Blauw-Zwart een update over de situatie. Er werden al 24 personen geïdentificeerd.

LEES OOK: 'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Procedure

Club Brugge is een procedure gestart na het wansmakelijke beeld van de supporters in het uitvak. Er werden al 24 supporters geïdentificeerd en die fans zullen een stadionverbod opgelegd krijgen. ‘Zowel Club Brugge als zijn supporters waren geschokt door de racistische groet die gisteren te zien was in het uitvak in Standard. De volledige Club Brugge-familie veroordeelde deze actie onmiddellijk’, klinkt het.

Ook in de Supercup tegen Union SG kwam een soortgelijk incident aan het licht. ‘Vorige week was een gelijkaardige groet te zien in het Jan Breydelstadion tijdens de Supercup. Deze ‘supporter’ werd kort nadien geïdentificeerd en ook hier werd een procedure tot stadionverbod opgestart. Afgelopen seizoen opende Club op eigen initiatief al 26 dergelijke dossiers over wangedrag in het stadion (Pyro, bekergooien, geweld,..).’

Wangedrag

Club Brugge maakte nu aldus een dossier op bij de Kamer Burgerrechtelijke Uitsluiting van de KBVB. Vervolgens zou een stadionverbod moeten worden uitgedeeld. ‘Tegen deze supporters is een dossier opgemaakt bij de Kamer Burgerrechtelijke Uitsluiting van de KBVB wat moet leiden tot een stadionverbod. Daarnaast werkt Club nauw samen met de politie in hun eventuele verdere stappen.’

De landskampioen komt zo weer in een slecht daglicht. ‘Club benadrukt dat er binnen de Blauw-Zwarte familie geen enkele plaats is voor wangedrag en dat het zal blijven proactief optreden tegen mensen die het niet waard zijn onze Club-kleuren te dragen.’ Blauw-Zwart kende ook sportief een mindere start. Afgelopen speeldag verloor het met het kleinste verschil op Sclessin.

Een goede reactie van Club Brugge?

Meest recent

'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

35
35
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

30
30
'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

214
214
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

222
222
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

281
281
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

124
124
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

232
232
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

46
46
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

265
265
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

213
213
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

468
468
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

94
94
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

644
644
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1118
1118
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

434
434
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

329
329
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

355
355
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

483
483
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

506
506
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

229
229
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

449
449
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

102
102
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

240
240
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1024
1024
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

237
237

Meer sportnieuws