Belgisch JPL-talent is ambitieus: “San Siro is mijn droom”

door
Belgisch JPL-talent is ambitieus: “San Siro is mijn droom”

FCV Dender wordt als promovendus meteen als degradatiekandidaat in de Jupiler Pro League gezien, maar op de eerste speeldag verraste het meteen door 0-0 gelijk te spelen tegen vicekampioen Union SG.

Komende speeldag wacht de Oost-Vlaamse derby tegen KAA Gent. Het Nieuwsblad sprak met Fabio Ferraro over Dender, de komende topper en zijn ambities.

LEES OOK: Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Belgisch talent

Ferraro speelde in het verleden in de jeugd van Moeskroen, Tubeke en Charleroi. Nu hoopt de Belgische jeugdinternational door te breken op het hoogste niveau. De derby tegen KAA Gent doet Ferraro niet huiveren. “Ik speelde met Charleroi al eens een wedstrijd in Gent in Play-Off 2 en herinner me een sfeerrijk en mooi stadion.”

Het 21-jarige talent heeft grote ambities en droomt van AC Milan. “Maar ooit eens in San Siro spelen is mijn ultieme droom, gezien mijn Italiaanse roots. Ik ben een fan van AC Milan en volg de Rossoneri op de voet. Maar KAA Gent is natuurlijk een van de topclubs in België en betekent een tweede grote test.”

Linksback

De Belgische nationale ploeg heeft geen overschot aan backs en Ferraro liet tegen Union SG zien een uitstekende linkervleugelverdediger te zijn. Hij kreeg verrassend de voorkeur op Ridwane M’Barki. “Ik ben tevreden over mijn prestatie, maar het kan altijd wel nog beter.”

Ferraro kreeg de voorkeur door zijn defensieve sterktes terwijl M’Barki meer een offensieve linksback is. “Uiteraard had ik nog liever mijn stempel gedrukt via een goal of een assist, maar we speelden een sterke wedstrijd en na negentig minuten volgde een positieve evaluatie.”

Zie jij Dender als degradatiekandidaat?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

153
153
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

224
224
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

110
110
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

102
102
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

277
277
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

65
65
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

143
143
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

482
482
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

149
149
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

300
300
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

509
509
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

188
188
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

106
106
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

172
172
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

157
157
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

420
420
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

197
197
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

768
768
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

681
681
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

371
371
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

618
618
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

428
428
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

653
653

Meer sportnieuws