Concurrentie voor Coosemans: ronkende naam naar Anderlecht?

door
Concurrentie voor Coosemans: ronkende naam naar Anderlecht?

De fans hebben veel geduld moeten koesteren, maar eindelijk lijkt ook Anderlecht voorzichtig in actie te schieten op de transfermarkt. Een van de voornaamste targets op Jesper Fredberg zijn verlanglijst is nog steeds een doelman. De volgende namen komen misschien wel in aanmerking om die openstaande vacature tussen de palen te vullen.

Sinds het vertrek van Kasper Schmeichel viste Fredberg al meermaals achter het net voor een nieuwe nummer één. Zo verkoos Koen Casteels een lucratief avontuur in de zandbak, een voorbeeld dat Gaëtan Coucke wellicht snel zal volgen. Vermits winteraanwinst Mads Kikkenborg nog niet klaar wordt geacht voor het grote werk begon daardoor Colin Coosemans als onbetwiste titularis aan het seizoen. Hoewel hij vooralsnog niet door de mand valt een situatie waar Paars-Wit verandering in wil brengen.

Concurrent voor Coosemans

Daarbij blijkt het de bedoeling om de concurrentie stevig op te krikken, want momenteel zou het vizier op Jean Butez gericht zijn. In tegenstelling tot Coucke en Casteels niet transfervrij, maar dankzij zijn aflopend contract bij Antwerp wel voor een prikje op te pikken. Fredberg mikt duidelijk op goedkope opportuniteiten. Zijn nog altijd vrij beperkt budget spendeert de CEO Sport liefst niet aan een keeper. Althans wat de transfersom betreft: qua salaris kunnen er al net iets meer middelen worden vrijgemaakt.

Vermits het af te wachten of Antwerp hem naar een rechtstreekse rivaal laat vertrekken, en Butez zelf het buitenland verkiest, houdt Fredberg best al enkele alternatieven achter de hand. Liefst een ervaren certitude mét goede voetjes, bij voorkeur zelfs iemand die de competitie kent. Hoewel dat geen must is, en de Brusselaars met Bart Verbruggen zelf al ondervonden hoe het zowel sportief als financieel interessant kan zijn om een jonkie zijn kans te gunnen, mikt Anderlecht nu op een direct inzetbare versterking.

Met die voorwaarden in ons achterhoofd gingen wij op zoek naar eventuele kandidaten om Schmeichel zijn (hand)schoenen te vullen. Onder andere Emiliano Viviano, Salvatore Sirigu, Claudio Bravo en Amir Begovic lieten we om uiteenlopende redenen links liggen, maar bij nog een heleboel andere ronkende namen die ongetwijfeld een belletje doen rinkelen zou Fredberg wel eens kunnen polsen of zij een overstap naar het Lotto Park zien zitten. Legt een van hen straks Coosemans het vuur aan de schenen?

Keylor NAVAS (37)

David de Gea zijn looneisen zijn allicht geen spek voor de Paars-Witte bek. Op het eerste gezicht lijkt ook Keylor Navas te hoog gegrepen, maar wie had een jaar geleden gedacht dat de recordkampioen Schmeichel zou strikken? Akkoord: de 114-voudig international is nog altijd eerste doelman bij Costa Rica en er ligt geen groot toernooi in het verschiet. Na een paar jaar op de bank bij PSG en een verhuur aan Nottingham Forest wil hij evenwel weer spelen. Een deal met Monza viel in extremis in het water.

Rui PATRICIO (36)

Het nummer 12 van vorig seizoen in de Serie A richt zou haar pijlen nu op Rui Patricio, die er eerstdaags zelfs al zijn medische testen zou afleggen. De 108-voudig Portugees international, daar al een tijdje de doublure van Diogo Costa, was tot nieuwjaar nog de nummer één bij AS Roma. Vervolgens werd hij in de pikorde voorbijgestreefd door ene Mile Svilar. Valt de deal met het toch bescheiden Monza nog te kapen, en de linkspoot te verleiden om de Italiaanse zon te ruilen voor Europees voetbal in Anderlecht?

Arnaud BODART (26)

Even leek Arnaud Bodart de opvolger van Patricio te worden, maar uiteindelijk kozen de Romeinen voor oude bekende Mathew Ryan. Bodart bevindt zich bij Standard in een identieke situatie als Butez: hij wil en mag een jaar voor zijn contract afloopt eveneens weg om de rekening te spijzen en plaats te maken voor de jeugd. Ook hier dreigt zowel de verhoopte opbrengst als bestemming echter tegen te vallen. Nog gevoeliger, maar tevens jonger en goedkoper dan Butez. De enige Belg ook in dit overzicht.

Guillermo OCHOA (38)

Van de jongste naar de oudste doelman in deze lijst, tussen 2017 en 2019  ook bij de Luikse rivaal onder de lat. Anderhalf jaar geleden ruilde de 151-voudig Mexicaans international zijn thuisland terug in voor Salernitana, waar zijn contract zopas afliep. Intussen kostte blessureleed hem zijn plaats in de selectie voor de Copa America. En dat twee jaar voor hij in eigen land alleen recordhouder kan worden met zes (!) WK-deelnames. Het doet sterk denken aan hoe Schmeichel zichzelf weer wou lanceren voor het EK.

Loris KARIUS (31)

Na enkele pijnlijke blunders op het allerhoogste toneel bij Liverpool werd Loris Karius gedegradeerd van aanstormend toptalent tot vliegenvanger bij uitstek. Via omzwervingen bij Besiktas en Union Berlin belandde de Duitser twee jaar geleden bij Newcastle, waar hij nauwelijks twee keer in actie kwam. Nu wil hij naar Italië, maar een aanbod blijft voorlopig uit. Misschien is Brussel wel een betere bestemming voor Karius, eerder zowaar al eens aan Anderlecht gelinkt, om de neerwaartse spiraal te doorbreken?

Daniel IVERSEN (27)

Natuurlijk kan een Deen niet ontbreken. Eentje die actief is bij Leicester City dan nog, dat hem vier jaar geleden even in Leuven stalde. Daar kwam Daniel Iversen amper aan de bak, maar ons land is dus geen onbekend terrein. Met opgeteld bijna 100 optredens in de Premier League en Championship heeft hij ook reeds de nodige ervaring.  Een jaar voor zijn contract afloopt mag Iversen na tal van uitleenbeurten nu definitief beschikken. Zijn prijskaartje én jaarwedde zouden ongeveer anderhalf miljoen bedragen.

Daniel BENTLEY (31)

Bij de rekrutering lijkt ook de link met Brian Riemer nooit veraf. Tijdens zijn periode als assistent bij Brentford werkte de coach nog samen met Daniel Bentley, die tegenwoordig dienst doet als tweede doelman bij Wolverhampton. Hoewel de Engelsman daar zelden mag opdraven wou niemand minder dan Arsenal hem recent inlijven als back-up, al had het nog geen 60 duizend euro voor hem veil. Een bod dat ondanks zijn aflopend contract uiteraard werd afgewezen en zelfs Fredberg kan overtreffen.

AD

LEES OOK: Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Wie lijkt u de beste optie voor RSCA?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

84
84
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

15
15
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

33
33
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

58
58
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

380
380
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

308
308
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

255
255
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

83
83
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

612
612
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

573
573
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

306
306
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

113
113
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

156
156
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

57
57
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

83
83
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

425
425
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

58
58
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

64
64
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

143
143
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

204
204
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

47
47
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

181
181
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

380
380
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws