Concurrentie voor Coosemans: ronkende naam naar Anderlecht?

door
Concurrentie voor Coosemans: ronkende naam naar Anderlecht?

De fans hebben veel geduld moeten koesteren, maar eindelijk lijkt ook Anderlecht voorzichtig in actie te schieten op de transfermarkt. Een van de voornaamste targets op Jesper Fredberg zijn verlanglijst is nog steeds een doelman. De volgende namen komen misschien wel in aanmerking om die openstaande vacature tussen de palen te vullen.

Sinds het vertrek van Kasper Schmeichel viste Fredberg al meermaals achter het net voor een nieuwe nummer één. Zo verkoos Koen Casteels een lucratief avontuur in de zandbak, een voorbeeld dat Gaëtan Coucke wellicht snel zal volgen. Vermits winteraanwinst Mads Kikkenborg nog niet klaar wordt geacht voor het grote werk begon daardoor Colin Coosemans als onbetwiste titularis aan het seizoen. Hoewel hij vooralsnog niet door de mand valt een situatie waar Paars-Wit verandering in wil brengen.

Concurrent voor Coosemans

Daarbij blijkt het de bedoeling om de concurrentie stevig op te krikken, want momenteel zou het vizier op Jean Butez gericht zijn. In tegenstelling tot Coucke en Casteels niet transfervrij, maar dankzij zijn aflopend contract bij Antwerp wel voor een prikje op te pikken. Fredberg mikt duidelijk op goedkope opportuniteiten. Zijn nog altijd vrij beperkt budget spendeert de CEO Sport liefst niet aan een keeper. Althans wat de transfersom betreft: qua salaris kunnen er al net iets meer middelen worden vrijgemaakt.

Vermits het af te wachten of Antwerp hem naar een rechtstreekse rivaal laat vertrekken, en Butez zelf het buitenland verkiest, houdt Fredberg best al enkele alternatieven achter de hand. Liefst een ervaren certitude mét goede voetjes, bij voorkeur zelfs iemand die de competitie kent. Hoewel dat geen must is, en de Brusselaars met Bart Verbruggen zelf al ondervonden hoe het zowel sportief als financieel interessant kan zijn om een jonkie zijn kans te gunnen, mikt Anderlecht nu op een direct inzetbare versterking.

Met die voorwaarden in ons achterhoofd gingen wij op zoek naar eventuele kandidaten om Schmeichel zijn (hand)schoenen te vullen. Onder andere Emiliano Viviano, Salvatore Sirigu, Claudio Bravo en Amir Begovic lieten we om uiteenlopende redenen links liggen, maar bij nog een heleboel andere ronkende namen die ongetwijfeld een belletje doen rinkelen zou Fredberg wel eens kunnen polsen of zij een overstap naar het Lotto Park zien zitten. Legt een van hen straks Coosemans het vuur aan de schenen?

Keylor NAVAS (37)

David de Gea zijn looneisen zijn allicht geen spek voor de Paars-Witte bek. Op het eerste gezicht lijkt ook Keylor Navas te hoog gegrepen, maar wie had een jaar geleden gedacht dat de recordkampioen Schmeichel zou strikken? Akkoord: de 114-voudig international is nog altijd eerste doelman bij Costa Rica en er ligt geen groot toernooi in het verschiet. Na een paar jaar op de bank bij PSG en een verhuur aan Nottingham Forest wil hij evenwel weer spelen. Een deal met Monza viel in extremis in het water.

Rui PATRICIO (36)

Het nummer 12 van vorig seizoen in de Serie A richt zou haar pijlen nu op Rui Patricio, die er eerstdaags zelfs al zijn medische testen zou afleggen. De 108-voudig Portugees international, daar al een tijdje de doublure van Diogo Costa, was tot nieuwjaar nog de nummer één bij AS Roma. Vervolgens werd hij in de pikorde voorbijgestreefd door ene Mile Svilar. Valt de deal met het toch bescheiden Monza nog te kapen, en de linkspoot te verleiden om de Italiaanse zon te ruilen voor Europees voetbal in Anderlecht?

Arnaud BODART (26)

Even leek Arnaud Bodart de opvolger van Patricio te worden, maar uiteindelijk kozen de Romeinen voor oude bekende Mathew Ryan. Bodart bevindt zich bij Standard in een identieke situatie als Butez: hij wil en mag een jaar voor zijn contract afloopt eveneens weg om de rekening te spijzen en plaats te maken voor de jeugd. Ook hier dreigt zowel de verhoopte opbrengst als bestemming echter tegen te vallen. Nog gevoeliger, maar tevens jonger en goedkoper dan Butez. De enige Belg ook in dit overzicht.

Guillermo OCHOA (38)

Van de jongste naar de oudste doelman in deze lijst, tussen 2017 en 2019  ook bij de Luikse rivaal onder de lat. Anderhalf jaar geleden ruilde de 151-voudig Mexicaans international zijn thuisland terug in voor Salernitana, waar zijn contract zopas afliep. Intussen kostte blessureleed hem zijn plaats in de selectie voor de Copa America. En dat twee jaar voor hij in eigen land alleen recordhouder kan worden met zes (!) WK-deelnames. Het doet sterk denken aan hoe Schmeichel zichzelf weer wou lanceren voor het EK.

Loris KARIUS (31)

Na enkele pijnlijke blunders op het allerhoogste toneel bij Liverpool werd Loris Karius gedegradeerd van aanstormend toptalent tot vliegenvanger bij uitstek. Via omzwervingen bij Besiktas en Union Berlin belandde de Duitser twee jaar geleden bij Newcastle, waar hij nauwelijks twee keer in actie kwam. Nu wil hij naar Italië, maar een aanbod blijft voorlopig uit. Misschien is Brussel wel een betere bestemming voor Karius, eerder zowaar al eens aan Anderlecht gelinkt, om de neerwaartse spiraal te doorbreken?

Daniel IVERSEN (27)

Natuurlijk kan een Deen niet ontbreken. Eentje die actief is bij Leicester City dan nog, dat hem vier jaar geleden even in Leuven stalde. Daar kwam Daniel Iversen amper aan de bak, maar ons land is dus geen onbekend terrein. Met opgeteld bijna 100 optredens in de Premier League en Championship heeft hij ook reeds de nodige ervaring.  Een jaar voor zijn contract afloopt mag Iversen na tal van uitleenbeurten nu definitief beschikken. Zijn prijskaartje én jaarwedde zouden ongeveer anderhalf miljoen bedragen.

Daniel BENTLEY (31)

Bij de rekrutering lijkt ook de link met Brian Riemer nooit veraf. Tijdens zijn periode als assistent bij Brentford werkte de coach nog samen met Daniel Bentley, die tegenwoordig dienst doet als tweede doelman bij Wolverhampton. Hoewel de Engelsman daar zelden mag opdraven wou niemand minder dan Arsenal hem recent inlijven als back-up, al had het nog geen 60 duizend euro voor hem veil. Een bod dat ondanks zijn aflopend contract uiteraard werd afgewezen en zelfs Fredberg kan overtreffen.

AD

LEES OOK: Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

Wie lijkt u de beste optie voor RSCA?

Meest recent

'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

2
2
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

20
20
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

63
63
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

75
75
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

374
374
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

62
62
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

142
142
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

349
349
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

401
401
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

489
489
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

212
212
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

518
518
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

366
366
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

53
53
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

128
128
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

227
227
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

45
45
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

132
132
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

195
195
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

203
203
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

192
192
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

101
101
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

185
185
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

62
62
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

378
378

Meer sportnieuws