Concurrentie voor Coosemans: ronkende naam naar Anderlecht?

door
Concurrentie voor Coosemans: ronkende naam naar Anderlecht?

De fans hebben veel geduld moeten koesteren, maar eindelijk lijkt ook Anderlecht voorzichtig in actie te schieten op de transfermarkt. Een van de voornaamste targets op Jesper Fredberg zijn verlanglijst is nog steeds een doelman. De volgende namen komen misschien wel in aanmerking om die openstaande vacature tussen de palen te vullen.

Sinds het vertrek van Kasper Schmeichel viste Fredberg al meermaals achter het net voor een nieuwe nummer één. Zo verkoos Koen Casteels een lucratief avontuur in de zandbak, een voorbeeld dat Gaëtan Coucke wellicht snel zal volgen. Vermits winteraanwinst Mads Kikkenborg nog niet klaar wordt geacht voor het grote werk begon daardoor Colin Coosemans als onbetwiste titularis aan het seizoen. Hoewel hij vooralsnog niet door de mand valt een situatie waar Paars-Wit verandering in wil brengen.

Concurrent voor Coosemans

Daarbij blijkt het de bedoeling om de concurrentie stevig op te krikken, want momenteel zou het vizier op Jean Butez gericht zijn. In tegenstelling tot Coucke en Casteels niet transfervrij, maar dankzij zijn aflopend contract bij Antwerp wel voor een prikje op te pikken. Fredberg mikt duidelijk op goedkope opportuniteiten. Zijn nog altijd vrij beperkt budget spendeert de CEO Sport liefst niet aan een keeper. Althans wat de transfersom betreft: qua salaris kunnen er al net iets meer middelen worden vrijgemaakt.

Vermits het af te wachten of Antwerp hem naar een rechtstreekse rivaal laat vertrekken, en Butez zelf het buitenland verkiest, houdt Fredberg best al enkele alternatieven achter de hand. Liefst een ervaren certitude mét goede voetjes, bij voorkeur zelfs iemand die de competitie kent. Hoewel dat geen must is, en de Brusselaars met Bart Verbruggen zelf al ondervonden hoe het zowel sportief als financieel interessant kan zijn om een jonkie zijn kans te gunnen, mikt Anderlecht nu op een direct inzetbare versterking.

Met die voorwaarden in ons achterhoofd gingen wij op zoek naar eventuele kandidaten om Schmeichel zijn (hand)schoenen te vullen. Onder andere Emiliano Viviano, Salvatore Sirigu, Claudio Bravo en Amir Begovic lieten we om uiteenlopende redenen links liggen, maar bij nog een heleboel andere ronkende namen die ongetwijfeld een belletje doen rinkelen zou Fredberg wel eens kunnen polsen of zij een overstap naar het Lotto Park zien zitten. Legt een van hen straks Coosemans het vuur aan de schenen?

Keylor NAVAS (37)

David de Gea zijn looneisen zijn allicht geen spek voor de Paars-Witte bek. Op het eerste gezicht lijkt ook Keylor Navas te hoog gegrepen, maar wie had een jaar geleden gedacht dat de recordkampioen Schmeichel zou strikken? Akkoord: de 114-voudig international is nog altijd eerste doelman bij Costa Rica en er ligt geen groot toernooi in het verschiet. Na een paar jaar op de bank bij PSG en een verhuur aan Nottingham Forest wil hij evenwel weer spelen. Een deal met Monza viel in extremis in het water.

Rui PATRICIO (36)

Het nummer 12 van vorig seizoen in de Serie A richt zou haar pijlen nu op Rui Patricio, die er eerstdaags zelfs al zijn medische testen zou afleggen. De 108-voudig Portugees international, daar al een tijdje de doublure van Diogo Costa, was tot nieuwjaar nog de nummer één bij AS Roma. Vervolgens werd hij in de pikorde voorbijgestreefd door ene Mile Svilar. Valt de deal met het toch bescheiden Monza nog te kapen, en de linkspoot te verleiden om de Italiaanse zon te ruilen voor Europees voetbal in Anderlecht?

Arnaud BODART (26)

Even leek Arnaud Bodart de opvolger van Patricio te worden, maar uiteindelijk kozen de Romeinen voor oude bekende Mathew Ryan. Bodart bevindt zich bij Standard in een identieke situatie als Butez: hij wil en mag een jaar voor zijn contract afloopt eveneens weg om de rekening te spijzen en plaats te maken voor de jeugd. Ook hier dreigt zowel de verhoopte opbrengst als bestemming echter tegen te vallen. Nog gevoeliger, maar tevens jonger en goedkoper dan Butez. De enige Belg ook in dit overzicht.

Guillermo OCHOA (38)

Van de jongste naar de oudste doelman in deze lijst, tussen 2017 en 2019  ook bij de Luikse rivaal onder de lat. Anderhalf jaar geleden ruilde de 151-voudig Mexicaans international zijn thuisland terug in voor Salernitana, waar zijn contract zopas afliep. Intussen kostte blessureleed hem zijn plaats in de selectie voor de Copa America. En dat twee jaar voor hij in eigen land alleen recordhouder kan worden met zes (!) WK-deelnames. Het doet sterk denken aan hoe Schmeichel zichzelf weer wou lanceren voor het EK.

Loris KARIUS (31)

Na enkele pijnlijke blunders op het allerhoogste toneel bij Liverpool werd Loris Karius gedegradeerd van aanstormend toptalent tot vliegenvanger bij uitstek. Via omzwervingen bij Besiktas en Union Berlin belandde de Duitser twee jaar geleden bij Newcastle, waar hij nauwelijks twee keer in actie kwam. Nu wil hij naar Italië, maar een aanbod blijft voorlopig uit. Misschien is Brussel wel een betere bestemming voor Karius, eerder zowaar al eens aan Anderlecht gelinkt, om de neerwaartse spiraal te doorbreken?

Daniel IVERSEN (27)

Natuurlijk kan een Deen niet ontbreken. Eentje die actief is bij Leicester City dan nog, dat hem vier jaar geleden even in Leuven stalde. Daar kwam Daniel Iversen amper aan de bak, maar ons land is dus geen onbekend terrein. Met opgeteld bijna 100 optredens in de Premier League en Championship heeft hij ook reeds de nodige ervaring.  Een jaar voor zijn contract afloopt mag Iversen na tal van uitleenbeurten nu definitief beschikken. Zijn prijskaartje én jaarwedde zouden ongeveer anderhalf miljoen bedragen.

Daniel BENTLEY (31)

Bij de rekrutering lijkt ook de link met Brian Riemer nooit veraf. Tijdens zijn periode als assistent bij Brentford werkte de coach nog samen met Daniel Bentley, die tegenwoordig dienst doet als tweede doelman bij Wolverhampton. Hoewel de Engelsman daar zelden mag opdraven wou niemand minder dan Arsenal hem recent inlijven als back-up, al had het nog geen 60 duizend euro voor hem veil. Een bod dat ondanks zijn aflopend contract uiteraard werd afgewezen en zelfs Fredberg kan overtreffen.

AD

LEES OOK: Essevee straft pover OHL af met dodelijke efficiëntie

Wie lijkt u de beste optie voor RSCA?

Meest recent

Beresterke Godts de grote held bij Ajax

Ajax begon niet al te best aan het seizoen in de Eredivisie. Ze namen het vandaag in de eigen ArenA ...

0
0
Mbappé flikt het weer en trekt Real Madrid over de streep

Real Madrid moest al om 16u15 aan de bak. Ze gingen op bezoek bij Real Sociedad, altijd een ...

9
9
Lommel doet gouden zaken in pittige Limburgse derby

Na een pittige Limburgse derby heeft Lommel gouden zaken gedaan. De bezoekers pakten de zege bij ...

9
9
Essevee straft pover OHL af met dodelijke efficiëntie

Essevee blijft het niet onaardig doen bij zijn terugkeer op het hoogste niveau. Vandaag won een ...

11
11
Twee Rode Duivels vallen geblesseerd uit, Tolu maakt debuut

Arsenal won eerder op de dag vlot van Nottingham Forest, maar om 16u stonden er nog een aantal ...

19
19
Straffe Bakayoko laat Bundesliga zijn enorme talent zien

Bayer Leverkusen won gisteren zijn duel en dat was nodig na een 1 op 6. Vandaag stonden er in de ...

34
34
Toptransfer OHL: via Jupiler Pro League naar de Serie A?

Oud-Heverlee Leuven trok deze mercato een blik buitenlanders open. David Hubert kreeg er een pak ...

9
9
Degryse velt hard oordeel: transferblunder bij Club Brugge

Club Brugge investeerde heel fors deze zomer. De start is goed geweest dankzij de Champions ...

265
265
'PSV laat Anderlecht stikken: deal op de valreep afgeblazen'

Bij RSC Anderlecht was het een zeer moeilijke mercato. Het is duidelijk dat de basisploeg niet beter ...

209
209
Ongeziene Jupiler Pro League-jackpot: één club oppermachtig

Het was weer een heel drukke transferzomer in de Jupiler Pro League. Of de ploegen daar sportief ...

202
202
Wils likt zijn wonden: "Je wist dat dit kon gebeuren"

Royal Antwerp FC is zeker niet sportief versterkt uit de zomermercato gekomen. Financieel wel, maar ...

71
71
Aanwinsten Arsenal bezorgen Sels frustrerende namiddag

Arsenal investeerde deze zomer voor bijna 300 miljoen euro in nieuwe spelers. Het wordt tijd dat ze ...

25
25
Poëet verovert Club Brugge: magie in de JPL

Club Brugge speelt vanavond tegen La Louvière. Dat moet normaal een vlotte zege opleveren ...

251
251
Westerlo vindt oplossing: dure Bolat heeft nieuwe club

Sinan Bolat heeft een oplossing gevonden voor zijn uitzichtloze situatie. De ervaren doelman stond ...

36
36
Leko pakt uit met verrassende uitspraak over Antwerp

AA Gent neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. Een belangrijk duel om te zien waar beide ...

269
269
Veel werk voor Renard & co: vier héél dringende dossiers

Olivier Renard haalde in een van zijn vorige interviews uit naar Jesper Fredberg. Bepaalde ...

133
133
Toptransfer Zirkzee: droomduo met Rode Duivel?

Ondanks een tegenvallend eerste seizoen en de komst van heel wat aanvallende concurrentie, bleef ...

55
55
De Condé: "Beloofd dat hij nóóit nog in Genk-shirt speelt"

KRC Genk heeft een woelig einde van de mercato achter de rug wat betreft de spits-positie. Tolu ...

213
213
Anderlecht in lastig parket: drie opties voor Stroeykens

Het overwachte vertrek van Jan-Carlo Simic zorgde ervoor dat RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

359
359
'Barça bibbert: Frenkie kan plots exit nemen'

FC Barcelona wil dit seizoen een gooi doen naar de eindzege in de Champions League. Daarvoor rekenen ...

55
55
Club speelt met vuur: steunpilaar naar uitgang gewerkt?

Club Brugge maakt zich op voor een pittige tweede luik van het seizoen. In aanloop daarvan ...

313
313
Vrancken vol emotie na persoonlijk drama: "Ze was er altijd"

Het zijn enorm woelige tijden voor Wouter Vrancken. De coach van STVV doet het geweldig met de ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Straffe promotie Saelemaekers, Anderlecht slaat toe'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

246
246
‘Antwerp verrast met groot nieuws over Tribune 2’

Royal Antwerp FC kan bijna afscheid nemen van de stadionperikelen van de afgelopen jaren. The Great ...

503
503
Ruben Van Gucht in shock: 'Naam genoemd in grote drugszaak'

Ruben Van Gucht verscheen de laatste jaren al veelvuldig in het nieuws. Niet alleen omwille van zijn ...

222
222

Meer sportnieuws