Beerschot trekt verrassende conclusie na seizoensopener

door
Beerschot trekt verrassende conclusie na seizoensopener

Vrijdagavond wordt de tweede speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer op gang getrapt. In de opener van het weekend gaat Union op zoek naar zijn eerste zege na de teleurstellende 0-0 van vorige week tegen Dender. Met Beerschot krijgen ze nu die andere promovendus op bezoek.

De Mannekes werden de voorbije weken toch afgeschilderd als één van de voornaamste degradatiekandidaten. De kern werd immers amper of niet versterkt ten opzichte van vorig seizoen in de Challenger Pro League en bovendien verliep de voorbereiding ook zeer moeizaam.

Beerschot had meer verwacht van niveau in 1A

Maar vorig weekend begon Beerschot zijn seizoen toch meer dan behoorlijk. Het pakte in zijn openingsmatch meteen een punt tegen OH Leuven, dat met 0-0 in bedwang gehouden werd. Op het Kiel waren ze zelfs een beetje verbaasd hoe makkelijk dat ging.

"Ik had het niveau in 1A toch hoger ingeschat", stelt verdediger Hervé Matthys immers in Gazet van Antwerpen. "Ik had het vooral wat agressiever en zwaarder verwacht maar uiteindelijk viel het goed mee. Ik denk dat onze ploeg redelijk goed heeft standgehouden en dat veel jongens het niveau in 1A zullen aankunnen. Op dat vlak maak ik me dus geen zorgen. Maar het is nog vroeg in het seizoen, we blijven zeker realistisch."

Versterking blijft welkom

Beerschot zal desondanks wellicht moeten knokken om in de Jupiler Pro League. De club gaf al aan dat het nog volop bezig is met de zoektocht naar verdere versterkingen en die zullen welkom zijn. Ook de concurrentie zal immers nog actief zijn op de transfermarkt.

Deze week wist Beerschot toch al uit te pakken met de komst van Ar'jany Martha, die transfervrij overgenomen werd van Ajax. Hij was pas de derde nieuwkomer van de zomer, na eerder al Brian Plat (Volendam) en Nick Shinton (Club Brugge). Verder werden nog huurlingen Wright-Phillips en Huiberts definitief binnengehaald.

POLL: Zal Beerschot het behoud in de Jupiler Pro League kunnen afdwingen?

Meest recent

Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

79
79
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

104
104
Jan Vertonghen laat supporters watertanden voor bekerfinale

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

57
57
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

200
200
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

82
82
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

97
97
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

195
195
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

99
99
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

261
261
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

194
194
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

144
144
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

227
227
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

245
245
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

183
183
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

97
97
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

146
146
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

128
128
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

172
172
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

223
223

Meer sportnieuws