Ondergang Standard: “Degradatie logische volgende stap”

door
Ondergang Standard: “Degradatie logische volgende stap”

Standard Luik zoekt nog altijd naar een nieuwe overnemen na de perikelen met Amerikaanse eigenaars 777 Partners. Afgelopen seizoen konden de Rouches nipt degradatievoetbal ontwijken.

Dit seizoen moet Standard het op de transfermarkt doen met een zeer beperkt budget. De Rouches haalden al wel een handvol versterkingen binnen, maar allemaal transfervrij.

LEES OOK: Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Geen geld

Het geld is op bij Standard Luik. Vorig seizoen was het al kantje boordje met de Licentiecommissie en er werd zelfs even een transferban opgelegd. Uiteindelijk werd die sanctie nog voor het openen van de zomermercato opgeheven. Maar het mag duidelijk zijn dat het niet goed gaat met Standard.

Ook sportief was het afgelopen seizoen op de dool. Thomas Chatelle ziet het somber in. “Daar zou een degradatie bijna de logische volgende stap zijn in de teloorgang van de club. Belangrijker dan welke spelers er nog op komst zijn, is de vraag wie de club gaat overnemen.”

Overnemer

Het belangrijkste voor Standard lijkt nu een nieuwe overnemer te vinden, maar dat lijkt gemakkelijker gezegd dan gedaan. “Ik zie het ook niet bijster positief in voor Standard. Niet op het veld en nog minder naast het veld. Vind maar eens iemand die een miljoentje of tachtig opzij heeft liggen om een zwaar noodlijdende club over te nemen”, zegt Wijnants tegenover Het Belang van Limburg. 

Borkelmans ziet één mogelijke redder voor de Rouches. “Ik zie maar één iemand die in staat is om Standard uit deze uitzichtloze situatie te leiden: Luciano D’Onofrio. Het is onwaarschijnlijk hoe jarenlang dramatisch bestuur zo’n grote club op de rand van de afgrond heeft doen belanden.”

Zie jij Standard komend seizoen als degradatiekandidaat?

Meest recent

Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

13
13
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

13
13
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

59
59
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

13
13
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

170
170
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

23
23
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

88
88
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

37
37
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

235
235
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

424
424
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

88
88
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

518
518
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

35
35
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

15
15
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

162
162
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

315
315
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

211
211
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

842
842
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

140
140
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

209
209
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

487
487
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

80
80
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

597
597
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

479
479
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

845
845

Meer sportnieuws