Argentijnen spreken schande: "Nooit zo'n circus gezien"

door
Argentijnen spreken schande:

Aanstaande vrijdag vindt de openingsceremonie van de Olympische Spelen plaats, het voetbaltoernooi werd woensdag echter al op gang getrapt. En dat leverde meteen een pak commotie op. Zo kende de wedstrijd tussen Argentinië en Marokko een ongeziene ontknoping.

Hoewel de Olympische selecties grotendeels uit jeugdspelers bestaan, geldt Argentinië als één van de topfavorieten voor de eindzege. Maar de wereldkampioen werd tegen Marokko meteen met de voeten op de grond gezet. Zo konden de Marokkanen, winnaar van de meest recente Africa Cup U23, op een 2-0-voorsprong komen.

De aansluitingstreffer leek te laat te komen, maar in de absolute slotfase volgde nog een sensationele ontknoping. Zo werden maar liefst 15 minuten bijgeteld. En daar profiteerden de Argentijnen optimaal. In de allerlaatste minuten ontstond immers een scrimmage voor het Marokkaanse doel, waarna Cristian Medina de 2-2 alsnog over de lijn kon werken.

Gelijkmaker afgekeurd ... twee uur later

De vreugde in het Argentijnse kamp was dan ook groot, de Marokkanen kookten van woede. Niet in het minst de supporters. Zo werd met bommetjes en andere voorwerpen op het veld gegooid, enkele heethoofden liepen zelf de grasmat op. Bijgevolg werden alle spelers de kleedkamers ingestuurd en leek de wedstrijd voorbij, de supporters verlieten dan ook het stadion.

Maar blijkbaar zat de match er helemaal nog niet op. Op de klok stonden immers nog enkele minuten, bovendien moest de gelijkmaker nog geëvalueerd word door de VAR. En dat leverde een grote verrassing op. Aan het doelpunt ging immers buitenspel vooraf. En dus werd de veelbesproken treffer bijna twee uur later alsnog afgekeurd. Nadat het stadion volledig ontruimd werd, werkte men de resterende minuten bovendien nog af. Daarin werd niet meer gescoord en dus won Marokko tóch met 1-2.

Argentijnen reageren furieus

Bij de Albiceleste werd dan ook woedend gereageerd. Zelfs Lionel Messi reageerde vanuit Miami. "Ongezien", liet de superster verstaan via Instagram. Ook Javier Mascherano, bondscoach van de olympische ploeg, spuwde zijn gal. Hij laakte vooral de veiligheidsmaatregelen nadat eerder ook al werd ingebroken in het Argentijnse kamp. "Dit is een grote schande. Het zijn de Olympische Spelen, geen buurttoernooitje", klonk het bij Marca. "Zeven keer werd het spel stilgelegd omdat mensen het veld betraden. Ik wil niet voorgetrokken worden, maar ik wil ook niet belachelijk gemaakt worden. En dat is nu wel gebeurd. Ik heb nog nooit zo'n groot circus gezien in mijn leven."

Indien de veiligheid niet gegarandeerd kan worden, moet de match uitgesteld worden ...

Meest recent

Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

235
235
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

87
87
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

28
28
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

116
116
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

159
159
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

106
106
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

179
179
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

708
708
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

38
38
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

87
87
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

724
724
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

492
492
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

62
62
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

426
426
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

213
213
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

354
354
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

242
242
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

427
427
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

403
403
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

315
315
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

240
240
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

138
138
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

232
232
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

264
264
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

176
176

Meer sportnieuws