Olympisch fiasco: goal Argentinië twee uur (!) later afgekeurd

373 stemmen
Olympisch fiasco: goal Argentinië twee uur (!) later afgekeurd

In Frankrijk werd woensdag het olympische voetbaltoernooi op gang getrapt. En dat ging meteen gepaard met de nodige commotie. Zo wist Marokko dan toch te winnen van Argentinië nadat de ultieme gelijkmaker alsnog werd afgekeurd ... een tweetal uur later.

Het Olympische voetbaltoernooi wordt traditioneel afgewerkt met beloften-selecties, aangevuld met maximum drie spelers die ouder zijn dan 23. Wereldkampioen Argentinië rekent bijvoorbeeld op Manchester City-spits Julian Alvarez. Bij Marokko zit, naast onder meer Bilal El Khannouss en Zakaria El Ouahdi, PSG-back Achraf Hakimi in de selectie.

Van beide landen wordt alvast één en ander verwacht en hun onderlinge duel werd ook meteen behoorlijk spectaculair. Zo was het Marokko dat de match ietwat verrassend naar zich toe kon trekken. Via twee goals van Soufiane Rahimi liepen het zelfs tot 2-0 uit, de aansluitingstreffer van Giuliano Simeone leek te laat te komen.

LEES OOK: Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Sensatie in extra tijd

Maar in de absolute slotfase volgde nog een sensationele ontknoping. Zo werden maar liefst 15 minuten bijgeteld. En daar profiteerden de Argentijnen optimaal. In de allerlaatste minuten ontstond immers een scrimmage voor het Marokkaanse doel, waarna Cristian Medina de 2-2 alsnog over de lijn kon werken.

De vreugde in het Argentijnse kamp was dan ook groot, de Marokkanen kookten van woede. Niet in het minst de supporters. Zo werd met bommetjes en andere voorwerpen op het veld gegooid, enkele heethoofden liepen zelf de grasmat op. Bijgevolg werden alle spelers de kleedkamers ingestuurd en leek de wedstrijd voorbij.

Doelpunt tóch afgekeurd

De supporters verlieten dan ook het stadion. Maar blijkbaar zat de match er helemaal nog niet op. Op de klok stonden immers nog enkele minuten, bovendien moest de Argentijnse gelijkmaker nog geëvalueerd word door de VAR. En dat leverde een grote verrassing op. Aan het doelpunt ging immers buitenspel vooraf. En dus werd de veelbesproken treffer bijna twee uur later alsnog afgekeurd. Nadat het stadion volledig ontruimd werd, werkte men de resterende minuten bovendien nog af. Daarin werd niet meer gescoord en dus won Marokko tóch met 1-2.

De match had stopgezet moeten worden na het wangedrag van de fans ...

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

7
7
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

16
16
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

19
19
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

24
24
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

221
221
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

280
280
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

117
117
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

48
48
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

519
519
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

102
102
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

117
117
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

149
149
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

139
139
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

432
432
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

137
137
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

167
167
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

202
202
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

598
598
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

170
170
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

413
413

Meer sportnieuws