Olympisch fiasco: goal Argentinië twee uur (!) later afgekeurd

door
Olympisch fiasco: goal Argentinië twee uur (!) later afgekeurd

In Frankrijk werd woensdag het olympische voetbaltoernooi op gang getrapt. En dat ging meteen gepaard met de nodige commotie. Zo wist Marokko dan toch te winnen van Argentinië nadat de ultieme gelijkmaker alsnog werd afgekeurd ... een tweetal uur later.

Het Olympische voetbaltoernooi wordt traditioneel afgewerkt met beloften-selecties, aangevuld met maximum drie spelers die ouder zijn dan 23. Wereldkampioen Argentinië rekent bijvoorbeeld op Manchester City-spits Julian Alvarez. Bij Marokko zit, naast onder meer Bilal El Khannouss en Zakaria El Ouahdi, PSG-back Achraf Hakimi in de selectie.

Van beide landen wordt alvast één en ander verwacht en hun onderlinge duel werd ook meteen behoorlijk spectaculair. Zo was het Marokko dat de match ietwat verrassend naar zich toe kon trekken. Via twee goals van Soufiane Rahimi liepen het zelfs tot 2-0 uit, de aansluitingstreffer van Giuliano Simeone leek te laat te komen.

LEES OOK: ‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

Sensatie in extra tijd

Maar in de absolute slotfase volgde nog een sensationele ontknoping. Zo werden maar liefst 15 minuten bijgeteld. En daar profiteerden de Argentijnen optimaal. In de allerlaatste minuten ontstond immers een scrimmage voor het Marokkaanse doel, waarna Cristian Medina de 2-2 alsnog over de lijn kon werken.

De vreugde in het Argentijnse kamp was dan ook groot, de Marokkanen kookten van woede. Niet in het minst de supporters. Zo werd met bommetjes en andere voorwerpen op het veld gegooid, enkele heethoofden liepen zelf de grasmat op. Bijgevolg werden alle spelers de kleedkamers ingestuurd en leek de wedstrijd voorbij.

Doelpunt tóch afgekeurd

De supporters verlieten dan ook het stadion. Maar blijkbaar zat de match er helemaal nog niet op. Op de klok stonden immers nog enkele minuten, bovendien moest de Argentijnse gelijkmaker nog geëvalueerd word door de VAR. En dat leverde een grote verrassing op. Aan het doelpunt ging immers buitenspel vooraf. En dus werd de veelbesproken treffer bijna twee uur later alsnog afgekeurd. Nadat het stadion volledig ontruimd werd, werkte men de resterende minuten bovendien nog af. Daarin werd niet meer gescoord en dus won Marokko tóch met 1-2.

De match had stopgezet moeten worden na het wangedrag van de fans ...

Meest recent

Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

22
22
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

18
18
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

113
113
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

26
26
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

355
355
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

203
203
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

179
179
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

179
179
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

288
288
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

135
135
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

177
177
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1275
1275
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

449
449
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

540
540
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

748
748
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

56
56
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

263
263
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

450
450
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

16
16
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

532
532
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

107
107
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

131
131
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

411
411
Geen goede zaak voor PO1: Mechelen redt pas op valreep punt

De strijd om de top zes is weer een beetje spannender geworden. KV Mechelen liet de concurrentie ...

77
77
Hoogspanning Anderlecht: spelers op matje, ontslag Hasi gevraagd

De motor van RSC Anderlecht blijft voorlopig sputteren in de Jupiler Pro League. Zondagavond raakte ...

713
713

Meer sportnieuws