Olympisch fiasco: goal Argentinië twee uur (!) later afgekeurd

door
Olympisch fiasco: goal Argentinië twee uur (!) later afgekeurd

In Frankrijk werd woensdag het olympische voetbaltoernooi op gang getrapt. En dat ging meteen gepaard met de nodige commotie. Zo wist Marokko dan toch te winnen van Argentinië nadat de ultieme gelijkmaker alsnog werd afgekeurd ... een tweetal uur later.

Het Olympische voetbaltoernooi wordt traditioneel afgewerkt met beloften-selecties, aangevuld met maximum drie spelers die ouder zijn dan 23. Wereldkampioen Argentinië rekent bijvoorbeeld op Manchester City-spits Julian Alvarez. Bij Marokko zit, naast onder meer Bilal El Khannouss en Zakaria El Ouahdi, PSG-back Achraf Hakimi in de selectie.

Van beide landen wordt alvast één en ander verwacht en hun onderlinge duel werd ook meteen behoorlijk spectaculair. Zo was het Marokko dat de match ietwat verrassend naar zich toe kon trekken. Via twee goals van Soufiane Rahimi liepen het zelfs tot 2-0 uit, de aansluitingstreffer van Giuliano Simeone leek te laat te komen.

Sensatie in extra tijd

Maar in de absolute slotfase volgde nog een sensationele ontknoping. Zo werden maar liefst 15 minuten bijgeteld. En daar profiteerden de Argentijnen optimaal. In de allerlaatste minuten ontstond immers een scrimmage voor het Marokkaanse doel, waarna Cristian Medina de 2-2 alsnog over de lijn kon werken.

De vreugde in het Argentijnse kamp was dan ook groot, de Marokkanen kookten van woede. Niet in het minst de supporters. Zo werd met bommetjes en andere voorwerpen op het veld gegooid, enkele heethoofden liepen zelf de grasmat op. Bijgevolg werden alle spelers de kleedkamers ingestuurd en leek de wedstrijd voorbij.

Doelpunt tóch afgekeurd

De supporters verlieten dan ook het stadion. Maar blijkbaar zat de match er helemaal nog niet op. Op de klok stonden immers nog enkele minuten, bovendien moest de Argentijnse gelijkmaker nog geëvalueerd word door de VAR. En dat leverde een grote verrassing op. Aan het doelpunt ging immers buitenspel vooraf. En dus werd de veelbesproken treffer bijna twee uur later alsnog afgekeurd. Nadat het stadion volledig ontruimd werd, werkte men de resterende minuten bovendien nog af. Daarin werd niet meer gescoord en dus won Marokko tóch met 1-2.

De match had stopgezet moeten worden na het wangedrag van de fans ...

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

22
22
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

42
42
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

35
35
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

16
16
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

210
210
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

125
125
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

324
324
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

34
34
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

311
311
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

212
212
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

314
314
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

125
125
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

204
204
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

126
126
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

161
161
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

176
176
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

658
658
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

681
681
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

50
50
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

315
315
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

196
196
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

167
167
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

54
54
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

290
290

Meer sportnieuws