Olympisch fiasco: goal Argentinië twee uur (!) later afgekeurd

door
Olympisch fiasco: goal Argentinië twee uur (!) later afgekeurd

In Frankrijk werd woensdag het olympische voetbaltoernooi op gang getrapt. En dat ging meteen gepaard met de nodige commotie. Zo wist Marokko dan toch te winnen van Argentinië nadat de ultieme gelijkmaker alsnog werd afgekeurd ... een tweetal uur later.

Het Olympische voetbaltoernooi wordt traditioneel afgewerkt met beloften-selecties, aangevuld met maximum drie spelers die ouder zijn dan 23. Wereldkampioen Argentinië rekent bijvoorbeeld op Manchester City-spits Julian Alvarez. Bij Marokko zit, naast onder meer Bilal El Khannouss en Zakaria El Ouahdi, PSG-back Achraf Hakimi in de selectie.

Van beide landen wordt alvast één en ander verwacht en hun onderlinge duel werd ook meteen behoorlijk spectaculair. Zo was het Marokko dat de match ietwat verrassend naar zich toe kon trekken. Via twee goals van Soufiane Rahimi liepen het zelfs tot 2-0 uit, de aansluitingstreffer van Giuliano Simeone leek te laat te komen.

LEES OOK: ‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

Sensatie in extra tijd

Maar in de absolute slotfase volgde nog een sensationele ontknoping. Zo werden maar liefst 15 minuten bijgeteld. En daar profiteerden de Argentijnen optimaal. In de allerlaatste minuten ontstond immers een scrimmage voor het Marokkaanse doel, waarna Cristian Medina de 2-2 alsnog over de lijn kon werken.

De vreugde in het Argentijnse kamp was dan ook groot, de Marokkanen kookten van woede. Niet in het minst de supporters. Zo werd met bommetjes en andere voorwerpen op het veld gegooid, enkele heethoofden liepen zelf de grasmat op. Bijgevolg werden alle spelers de kleedkamers ingestuurd en leek de wedstrijd voorbij.

Doelpunt tóch afgekeurd

De supporters verlieten dan ook het stadion. Maar blijkbaar zat de match er helemaal nog niet op. Op de klok stonden immers nog enkele minuten, bovendien moest de Argentijnse gelijkmaker nog geëvalueerd word door de VAR. En dat leverde een grote verrassing op. Aan het doelpunt ging immers buitenspel vooraf. En dus werd de veelbesproken treffer bijna twee uur later alsnog afgekeurd. Nadat het stadion volledig ontruimd werd, werkte men de resterende minuten bovendien nog af. Daarin werd niet meer gescoord en dus won Marokko tóch met 1-2.

De match had stopgezet moeten worden na het wangedrag van de fans ...

Meest recent

'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

198
198
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

78
78
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

11
11
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

156
156
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

22
22
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

236
236
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

100
100
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

286
286
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

191
191
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

291
291
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

97
97
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

418
418
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

489
489
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

598
598
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

295
295
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

211
211
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

288
288
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

74
74
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

236
236
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

127
127
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

280
280
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

500
500
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

350
350
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

296
296
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

263
263

Meer sportnieuws