'Vadis Odjidja moet op zoek naar nieuwe uitdaging'

319 stemmen
'Vadis Odjidja moet op zoek naar nieuwe uitdaging'

De voorbije jaren gingen ex-Rode Duivels in de herfst van hun carrière regelmatig exotische uitdagingen aan. Radja Nainggolan was bijvoorbeeld de voorbije maanden aan de slag in Indonesië. Vadis Odjidja koos dan weer voor een verrassende bestemming binnen Europa.

De middenvelder moest een jaar geleden vertrekken bij AA Gent en koos toen voor een opmerkelijke uitdaging bij de Kroatische topclub Hajduk Split. Daar was op dat moment nog Ivan Leko trainer, maar hij werd enkele maanden later al ontslagen.

Odjidja vertrekt bij Hajduk Split

Daarna was onze landgenoot vooral invaller bij Hajduk, al kwam hij er uiteindelijk wel nog 30 keer in actie. Daarin scoorde hij niet, maar deelde hij wel twee assists uit. Na een jaar zit het avontuur van Odjidja er echter alweer op.

Hij had nog een jaar contract in Split, maar Het Nieuwsblad weet dat hij zijn contract liet ontbinden omdat de afstand met zijn in België achtergebleven gezin te zwaar begon door te wegen. Hij gaat dus op zoek naar een nieuwe uitdaging, alleen is de vraag of die nog in de voetbalwereld zal liggen.

Nog een uitdaging als prof?

Odjidja is intussen immers al 35 jaar oud en lijkt zich alsmaar meer te richten op het leven na zijn profcarrière. Zo heeft hij sinds enkele jaren al een eigen padelclub in Evergem. 

Mocht Odjidja het voor bekeken houden als prof, dan komt er een einde aan een carrière van maar liefst achttien jaar. Hij debuteerde in 2006 bij Anderlecht, maar brak daar nooit helemaal door. Daarna kwam hij nog uit voor Hamburg, Club Brugge, Norwich City, Rotherham, Legia Warschau, Olympiakos en AA Gent. In 2010 en 2011 was hij ook drie keer Rode Duivel.

Moet Odjidja nog verdergaan als profvoetballer?

Meest recent

Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

6
6
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

79
79
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

22
22
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

115
115
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

25
25
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

318
318
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

371
371
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

111
111
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

72
72
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

342
342
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

353
353
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

365
365
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

131
131
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

151
151
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

652
652
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

145
145
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

277
277
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

312
312
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

296
296
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

64
64
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

313
313
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

127
127
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

303
303

Meer sportnieuws