Pijnlijk: 'om deze reden blijft puntenhalvering behouden'

957 stemmen
Pijnlijk: 'om deze reden blijft puntenhalvering behouden'

De Jupiler Pro League zal ook in de komende seizoenen met het huidige competitieformat afgewerkt worden. Donderdag werd immers geen consensus gevonden over een eventuele hervorming. Ook de veelbesproken puntenhalvering blijft dus behouden.

Het Belgische clubvoetbal maakt zich op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal.

De voorbereidingen op die onderhandelingen zijn dan ook al in volle gang. Allereerst zullen de profclubs echter een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025-2026. En daarvoor lagen een drietal opties op tafel.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Huidig format behouden

Donderdag kwam de Algemene Vergadering van de Pro League samen om te stemmen over die voorstellen. Maar geen enkel plan behaalde een meerderheid die voldoende was om het format aan te passen. Dus blijft alles bij het oude: een reguliere competitie met 16 clubs, twee Play-Offs met 6 én een Play-Down met 4.

Daarnaast behoudt men ook de puntenhalvering voorafgaand aan PO's. Nochtans is dit een doorn in het oog van verschillende ploegen. Een afschaffing maakte ook deel uit van de hervormingsvoorstellen, maar daarvoor werd dus geen consensus gevonden.

Geen unanieme meerderheid

Volgens Het Nieuwsblad werd nog getracht om enkel en alleen de afschaffing van de puntenhalvering erdoor te krijgen. Maar omdat dit (het huidige format zonder puntenhalvering) geen onderdeel was van de oorspronkelijke agenda, moest volgens de regelgeving íédereen voor stemmen om het erdoor te krijgen. En zo'n unanieme meerderheid werd niet gevonden. Bepaalde clubs wilden immers alleen maar een toegeving doen als ze daarvoor iets in de plaats kregen. Het bleef dus vooral bij mekaar dwars te bomen.

De puntenhalvering moet afgeschaft worden ...

Meest recent

'Turkse topclub wil shoppen in Genk en Anderlecht'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

26
26
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

117
117
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

55
55
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

901
901
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

93
93
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

148
148
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

140
140
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

48
48
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

281
281
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

298
298
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

125
125
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

142
142
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

43
43
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

377
377
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

45
45
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

363
363
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

125
125
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

350
350
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

139
139
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

264
264
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

206
206
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

137
137
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

47
47

Meer sportnieuws