Pijnlijk: 'om deze reden blijft puntenhalvering behouden'

door
Pijnlijk: 'om deze reden blijft puntenhalvering behouden'

De Jupiler Pro League zal ook in de komende seizoenen met het huidige competitieformat afgewerkt worden. Donderdag werd immers geen consensus gevonden over een eventuele hervorming. Ook de veelbesproken puntenhalvering blijft dus behouden.

Het Belgische clubvoetbal maakt zich op voor enkele cruciale onderhandelingen. Na het seizoen 2024-2025 loopt het huidige televisiecontract immers af. En dus moet een nieuwe overeenkomst gevonden worden met de geïnteresseerde rechtenhouders. Het gaat dan logischerwijs over een enorme miljoenendeal.

De voorbereidingen op die onderhandelingen zijn dan ook al in volle gang. Allereerst zullen de profclubs echter een consensus moeten vinden over het format van de competitie vanaf het seizoen 2025-2026. En daarvoor lagen een drietal opties op tafel.

LEES OOK: Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Huidig format behouden

Donderdag kwam de Algemene Vergadering van de Pro League samen om te stemmen over die voorstellen. Maar geen enkel plan behaalde een meerderheid die voldoende was om het format aan te passen. Dus blijft alles bij het oude: een reguliere competitie met 16 clubs, twee Play-Offs met 6 én een Play-Down met 4.

Daarnaast behoudt men ook de puntenhalvering voorafgaand aan PO's. Nochtans is dit een doorn in het oog van verschillende ploegen. Een afschaffing maakte ook deel uit van de hervormingsvoorstellen, maar daarvoor werd dus geen consensus gevonden.

Geen unanieme meerderheid

Volgens Het Nieuwsblad werd nog getracht om enkel en alleen de afschaffing van de puntenhalvering erdoor te krijgen. Maar omdat dit (het huidige format zonder puntenhalvering) geen onderdeel was van de oorspronkelijke agenda, moest volgens de regelgeving íédereen voor stemmen om het erdoor te krijgen. En zo'n unanieme meerderheid werd niet gevonden. Bepaalde clubs wilden immers alleen maar een toegeving doen als ze daarvoor iets in de plaats kregen. Het bleef dus vooral bij mekaar dwars te bomen.

De puntenhalvering moet afgeschaft worden ...

Meest recent

VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

2
2
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

26
26
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

140
140
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

152
152
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

25
25
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

65
65
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

51
51
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

39
39
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

97
97
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

51
51
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

67
67
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

81
81
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

158
158
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

521
521
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

167
167
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

213
213
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

281
281
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

208
208
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

488
488
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

267
267
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

162
162
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

757
757

Meer sportnieuws